Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Rad na engleskom je autoplagijat/plagijat, to što su izostavili jednog od autora je manji problem. 

 

To je, naravno, potpuno jasno. I to se, kada dodje na videlo, kaznjava.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bruno_Frey

 

 

Self-plagiarism

During 2010 and 2011, Bruno Frey, along with coauthors Benno Torgler and David Savage, published five articles concerning the Titanic disaster in five different academic journals. Most peer-reviewed journals have editorial policies prohibiting the publication of work that has already been published in other journals, and requiring that authors make a good faith effort to cite prior works. At the end of April 2011, blogs accused Bruno Frey and his coauthors Benno Torgler and David Savage of "self-plagiarism" and of not having cited works of other scholars on the same issue.[1][22][23]

On May 3, 2011, editor of the Journal of Economic Perspectives David Autor wrote a public letter[2] to Bruno Frey stating that "there is very substantial overlap between these articles and your JEP publication. Indeed, to my eye, they are substantively identical." Pointing out that the other articles were not cited, Autor said that "we find your conduct in this matter ethically dubious and disrespectful to the American Economic Association, the Journal of Economic Perspectives and the JEP's readers." Frey accepted the accusations and offered his apologies to David Autor in a public response,[2] saying, "t was a grave mistake on our part for which we deeply apologize. It should never have happened. This is deplorable."

For this offence, Bruno Frey, Benno Torgler, and David Savage were placed on a list of self-plagiarism offenders at Research Papers in Economics.[24] A project FreyPlag was started in August 2011 to reveal self-plagiarism by Frey and his co-authors, and the Swiss and German press reported.[25][26][27][28][29] After a report of an ad hoc committee of the University of Zurich found them guilty of misconduct, the university did not renew his contract.[30

 

 

Samo se stavljam u poziciju autora da razumem zasto su izostavili tog autora.

Buba je odgovorila.

 

 

 

 

Link to comment
nishta. chekaj da vidish kako ce da otvore kanal za overheding vlade srbije na horizont i sve ce da se sredi. ne interesuju njih istrazivanja niti drzavne tajne. samo kinta ako moze da se api bez rada.

 

a nema mesec dana kako smo se smejali shto kinezu bilateralni mora da odobri politbiro ^_^

 

u srbiji sve postaje ozbiljno smeshno. narochito sad kad merkeli, mogerinovi i ostali guzenbaueri blagoslove ovaj dogadjaj, jer ne shkodi raspushtanju kosova -_-

 

 

ima da precrknem ako greshkom izmislimo superprovdnik na sobnoj temeperaturi i onda nas bata gashic sprechi da pokorimo svet :s_w:

Edited by gospa buba
Link to comment

hvala gospodu, inache bi morali na ulicu,a to je uvek smeshno, ko koshtunica sa megafonom da viche naaaarodeee moooj :lolol:

 

 

kap pre :blink:

Edited by gospa buba
Link to comment

Povukli su uredbu, bilo pritiska spolja. :-)

 

 

hvala gospodu, inache bi morali na ulicu,a to je uvek smeshno, ko koshtunica sa megafonom da viche naaaarodeee moooj :lolol:

 

 

kap pre :blink:

 

 

hvala bobu, ja već zaključio da se ona šljiva što treba da natkrili sve preostale srbe skroz osušila

Link to comment

jbg... Srbija je avangarda sveta

 

pa i nije, a ni reakcije svecki poznatih casopisa nisu uvek bas po meri

 

dok sam se jos bavio naukom, nasao sam autoplagijat nekog nemerikanca (objavio rad na konferenciji, pa 100% isti rad u IEEE Transactions o necemu), napisao pismo editoru, poslao obe kopije sa oznacenim identicnim delovima

odgovor je bio: sve ok, nema potrebe da se bunis.

pritom, nije bio neki special edition gde su preuzeli bitne radove sa konferencija, pa da bude prihvatljivo

Link to comment

pa i nije, a ni reakcije svecki poznatih casopisa nisu uvek bas po meri

 

dok sam se jos bavio naukom, nasao sam autoplagijat nekog nemerikanca (objavio rad na konferenciji, pa 100% isti rad u IEEE Transactions o necemu), napisao pismo editoru, poslao obe kopije sa oznacenim identicnim delovima

odgovor je bio: sve ok, nema potrebe da se bunis.

pritom, nije bio neki special edition gde su preuzeli bitne radove sa konferencija, pa da bude prihvatljivo

 

Zainteresovalo me ovo tvoje pa videh.

 

 

Many have said that conference submissions are typically works in progress, however in some fields such as computer science, this is not the case: conference papers are considered "terminal" publications, and occasionally such conference papers are expanded into journal papers, but the latter is optional and not typically viewed as an important step.

 

 

U mojoj oblasti objavljivanje uconference proceeding i kasnije u nekom casopisu je sasvim normalna praksa.

Link to comment

pa i nije, a ni reakcije svecki poznatih casopisa nisu uvek bas po meri

 

dok sam se jos bavio naukom, nasao sam autoplagijat nekog nemerikanca (objavio rad na konferenciji, pa 100% isti rad u IEEE Transactions o necemu), napisao pismo editoru, poslao obe kopije sa oznacenim identicnim delovima

odgovor je bio: sve ok, nema potrebe da se bunis.

pritom, nije bio neki special edition gde su preuzeli bitne radove sa konferencija, pa da bude prihvatljivo

 

Ranije je bilo prihvatljivo da se identican rad s konferencija objavi u transactions (o IEEE govorim). Ideja je bila dvostruka 1) transactions su bili "archival journals" gde su isli bitni radovi od velike vrednosti, to se svuda distribuiralo, a konferencijski zbornici se nisu tako siroko distribuirali i 2) transactions su prolazili strozi peer review, pa je to bio signal da je rad zaista dobar, ako prodje i u casopisu.

 

Danas je zbog elektronskog objavljivanja i publish or perish kulture to obesmisljeno, na IEEE Xplore ce se naci i rad sa najopskurnije konferencije, i zato se sada trazi 30% dodatnog/drugacijeg sadrzaja da se rad sa konferencije objavi u casopisu.  Sad tacna cifra i pravila variraju od casopisa do casopisa.

 

Ja sam prosle godine radio recenziju nekog rada, ubio se recenzirajuci, i onda video da je drugi recenzent samo rekao "ovaj rad je identican potpuno onom koji ste objavili na simpozijumu X, pravila kazu mora 30% vise, odbija se" i odbijen je - ko me jebe kad nisam guglao prvo

Link to comment

Zainteresovalo me ovo tvoje pa videh.

 

 

U mojoj oblasti objavljivanje uconference proceeding i kasnije u nekom casopisu je sasvim normalna praksa.

 

Computer Science generalno nije pod IEEE. To je ACM, ili tako nesto.

 

Za IEEE je pravilo 1. konferencija 2. prosireni konferencijski rad (ili 2-3 spojena) kao casopis. "Terminal" publication je rad u casopisu, koji se mnogo vise cene od konferencijskih (npr. na jacim univerzitetima se trazi kao formalan ili neformalan uslov 2 rada u casopisu da bi doktorirao), i otprilike se takodje u svakoj oblasti (energetika, telekom., elektronika, itd.) zna "poredak" konferencija, gde se objavljuju jaki radovi, gde osrednji a gde bulsit

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...