Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
kansas city, overland park -mislim da sam na nekoj listi video da je trenutno u top5 most desired places to live in the US. puno zrtava recesije u kaliforniji se relociralo tamo.
Overland Park je tipičan američki suburb. Najbliža urbana sredina je Kanzas Siti koje je odmah preko reke, ima ukupno 3 zgrade koje imaju preko 15 spratova i... vrlo je undesirable zbog kriminala. Tako da, ako imaš troje dece, radiš kao VP u Sprintu i nemaš nikakvih interesovanja osim alkohola i američkog fudbala, Overland Park je majka Mara. Nedeljom kada igraju KC Chiefs se iznad grada diže oblak dima od roštilja u 10 prepodne a oko podne je ceo grad već pripit. No, to je ipak najbolje mesto za život u krugu od nekih 500 milja. Kalifornija sada ide tamo ne zato što je prelepo, već zato što je u prvoj turi recesije devedesetih već naselila sve do Kanzasa, jebo im ja mater preplanulu, nasmejanu i zubatu. Edited by ObiW
Link to comment
Pa vidis gore da moze. Vec sam naveo dva primera - ko moze sada da nadje posao u Dubaiju ili u jednom od gradova u US sa povoljnim real estate kao Atlanta (http://www.demographia.com/dhi.pdf) moze imati oba.Ili solucija expat radnika.Ili nesto trece.
Ne znam kako ti je sad u Australiji, ali Atlanta je potpuno bezvezan grad (tj za mene, sigurna sam da ima ljudi koji uzivaju u praznim ulicama, nedostatku mesta za setnju, pazarenju u radnjama sa metrom na dovratku jer treba reci koliko je feet tall bio taj sto je te nedelje tu bio u oruzanoj pljacki). A te kuce za 100 000 su valjda one drvene sa travnjakom ispred. U jednoj od njih je ziveo moj prijatelj jedno vreme, u kraju sa nizovima lepih drvenih kucica i sredjenim travnjacima, ko u filmu. Kad se malo pogleda bolje vide se budjavi slivovi niz mnoge od njih, izgleda da im tamo iz nekog razloga cesto procuri kupatilo. Moja poenta je samo da nije svaka kuca ista, i da ne vidim neku prednost sto je kuca nominalno 100 000 ako je to ustari malo bolja supa. E da, i posle se zale na uragane i tajfune, mi to nemamo ali onaj ceo kraj svejedno nosi jedna malo bolja srpska oluja.
Link to comment

Dubai je jos bezveznijiEDIT. Osim ako nemate 1 faraonski komplex i 1.3 mil dolara sa kojima ne znate sta cete... u tom slucaju mozete da kupite ovu rezidenciju od 440 kvadrata429603spphoto.jpg429606spphoto.jpg

Edited by Indy
Link to comment

zavisi gde si gajen i na sta ti je oko naviklo. za ovo bi neki arapski bogatun platio i duplo ali bi europski "seljacki ambijent" sa drvenim kredencom i starinskim drvenim stolicama verovatno polio benzinom i zapalio da mu ne ruze ambijent.edip - meni je zanimljiva treca slika na sajtu, najjeftiniji plasticni sto sa rupom i sredini za suncobran i jedna jedina plasticna stolica u dvoristu. bolje im ne treba, ne koriste dvoriste. muski se druze napolju a zene ne izlazi iz kuce. interesantno...

Edited by adam
Link to comment
Sto rekao Bidza od Svilajnac (za stilski namestaj): "to da imam, pa da umrem". :D
eeeeeeeee... osamdesetih se stilski namestaj djordjevic obogatio na elitnim beogradskim adresama a sad se sprdamo. prosla moda.
Link to comment
zavisi gde si gajen i na sta ti je oko naviklo. za ovo bi neki arapski bogatun platio i duplo ali bi europski "seljacki ambijent" sa drvenim kredencom i starinskim drvenim stolicama verovatno polio benzinom i zapalio da mu ne ruze ambijent.edip - meni je zanimljiva treca slika na sajtu, najjeftiniji plasticni sto sa rupom i sredini za suncobran i jedna jedina plasticna stolica u dvoristu. bolje im ne treba, ne koriste dvoriste. muski se druze napolju a zene ne izlazi iz kuce. interesantno...
Preventivno, na takva mesta ne idem ni na odmor. Rezervisano za zvezde srpske estrade i tenisa, hvala lepo, ali biram neke destinacije gde me, posebno na odmoru, nece boleti ochi i mozak od primitivizma.Mogu da razumem samo ljude iz Srbije koji su tamo otishli zbog kinte, a nisu mogli da izaberu bilo shta pristojnije.
Link to comment
eeeeeeeee... osamdesetih se stilski namestaj djordjevic obogatio na elitnim beogradskim adresama a sad se sprdamo. prosla moda.
Proshla :unsure: .... a kad je pochela? :lol:
Link to comment
Overland Park je tipičan američki suburb. Najbliža urbana sredina je Kanzas Siti koje je odmah preko reke, ima ukupno 3 zgrade koje imaju preko 15 spratova i... vrlo je undesirable zbog kriminala. Tako da, ako imaš troje dece, radiš kao VP u Sprintu i nemaš nikakvih interesovanja osim alkohola i američkog fudbala, Overland Park je majka Mara. Nedeljom kada igraju KC Chiefs se iznad grada diže oblak dima od roštilja u 10 prepodne a oko podne je ceo grad već pripit. No, to je ipak najbolje mesto za život u krugu od nekih 500 milja. Kalifornija sada ide tamo ne zato što je prelepo, već zato što je u prvoj turi recesije devedesetih već naselila sve do Kanzasa, jebo im ja mater preplanulu, nasmejanu i zubatu.
kriminal u KC danas? kad si bio tamo, ja pisem iz perspektive proslog oktobra. minimalno, ali zaista minimalno. pored toga downtown KC se dize otkako su industrial wasteland poceli da koriste za umetnicke kolonije i restorane. zapravo me je to najvise iznenadilo, u moje 3 nedelje tamo svirala je kamara gotivnih bendova a jos vise neposredno pre ili posle. grad ima pristojan javni zivot za standarde midwesta.
Link to comment
Ja sam za njih cuo tek 90tih (kad se vrtela ona reklama na radiju).Hehe, evo im i sajta.
moze biti da si u pravu, meni je nekako ostalo da se taj djordjevic pojavio krajem osamdesetih ali moguce da gresim. valjda je prvo bila radionica pa se prosirio i procuo pa su krenule reklame, narudzbe i slicno. bilo papreno skupo i moglo se videti samo u boljim kucama - islo uz berberove portrete i gomile ogromnog rastinja u coskovima. @ sicknes - ne mislim da se radi o primitivizmu vec o razlicitim ukusima. a ima toga i u evropi, i to dosta. nisu bogati arapi taj stil izmislili nego usavrsili.
Link to comment
Cekaj, adame, tebi se ovaj namestaj sa Dubai fotke svidja?
ma gde moze da mi se svidja! nego mi pada na pamet da je ipak razlicito kad se to svidja nekom ko je odrastao u tom okruzenju. drugaciji ukusi, drugaciji standardi, acquired taste, tako mi nekako deluje. nije bas isto kao kad se to isto zapati kod nas.
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...