Jump to content
IGNORED

Retinendis feles (O držanju mačaka)


Have_Fun

Recommended Posts

 

Ima kod mene, nije ni šuma nego vikend naselje, tu i tamo možeš videti mačke kojima ne možeš prići na manje od 10 metara.

 

 

ne pika se, to je naselje. ima li neka priroda bez ljudi?

Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • Have_Fun

    8

  • rajka

    8

Top Posters In This Topic

pa nije to pas jbt. ako nemaš uslove da držiš mačku sa slobodom kretanja nemoj je onda držati. mačke koji žive isključivo u kući užasavaju se spoljašnjeg sveta. i onda joj ti šta, staviš povodac? i treba da ti pobegne, dabogda pobegla svakom kome padne na pamet takva glupost. ja mačku nemam. mi samo delimo zajednički životni prostor. ja sam tu da mu obezbedim klopu i da bleji unutra kad mu se bleji unutra. kad hoće napolje da mu otvorim vrata od terase pa nek ide brate i nek živi kako mu je priroda dala, punim plućima. jeste, imaće verovatno kraći život u određenom broju slučajeva (ali kao da zaboravljate da je to životinja sa bukvalno 9 života), ali će bar živeti kako hoće, nisam ja vlasnik njegovog života. posebno ne bih se usudio nikad da sterilizujem mačora. nek piči napolje, juri sojke, cunja, nek radi šta i kako hoće, pa šta mu bog da, ko svima nama.

joj, moco, što ovako? :(

 

slažem se za ovo što si rekao da smo mačke i mi sustanari. nisam planirala da mi se useli kućni ljubimac, desilo se sticajem okolnosti, prišljamčila se. 

i moja mačka slobodno izlazi kad joj se prohte, vraća se na hranu i spavanje kad joj se prohte. nisam primetila da se promenila zato što je sterilisana. jurca, lovi, vere se po drveću, juri se s drugim mačkama.

 

moglo se desiti i da više ne bude živa, morala je na carski rez jer nije mogla da se omaci, pisala sam o tome. u sklopu te intervencije je i sterilisana. imala je tačno godinu dana.

kako sad da prihvatim da je bolje da mačak šeta slobodno i proizvodi neželjene mačiće? zamisli da se za ovu mačku niko nije pobrinuo, uginula bi negde u najstrašnijim mukama sa mrtvim mačićima u sebi.

 

pogledaj ovo što je napisao gotivac. nisam sigurna da bi mu bilo šta uskratio time što ga sterilišeš, a poštedeo bi patnje njegove potomke za koje i ne znaš da postoje.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...