Jump to content
IGNORED

Pande


MayDay

Recommended Posts

scr_257755_2_370116.jpgTopik o jednim o najsladjih životinja na svetu, ali nažalost i najugroženijim. Neće nešto da imaju seks u zadnje vreme, a i smanjila im se oblast prirodnog staništa sa kineskim industrijskim razvojem. Dobra vest je da im je broj narastao. Popis pandi je šou program od procesa. Istraživači u divljini traže pandin feces i u njemu nesvarene delove bambusa i po reljefu ugriza procenjuju da li je panda već popisana ili su naišli na novi primerak. Poslednji popis je iz 2004 i po njemu ima ih 1,400, što je dosta više od manje od 1,000 koliko ih je bilo krajem osamdesetih.Ima nekoliko tih odgajališta u centralnoj Kini, kineska vlada je zaštitila zakonom već 60% oblasti gde pande žive, radi se na tome da se obezbedi privredjivanje ljudima iz tih oblasti kako ne bi lovili pande, itd.Pitanje: Je l to ružno i izraz nepoštovanja sa moje strane ako platim da grlim bebu pandu?http://www.youtube.com/watch?v=cPi1LSi7WYw
Link to comment

nije stvar u tome da li je to ruzno sa tvoje strane, pošto ti ne želiš nikakvo zlo tim zivuljkama. fora je u tome da ne znam ni za jedan drugi slucaj u kome se ohrabruje blizak telesni kontakt turista i životinja koje posle treba da idu nazad u prirodu. takodje, nema teorije da beba panda moze da uziva u zagrljaju nepoznatog pripadnika tudjinske vrste. panda ce sedeti pored tebe zato sto su je podmitili bambusom i to je cela vasa interakcija. mislim da postoji, znajuci tebe, velika sansa da sebi kazes posle toga "bolje da sam samo donirala pare i gledala pande sa distance"

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ja bih volela da je držim u rukama i dajem joj mleko na cuclu. U stvari, volela bih da se brinem o njima. Znaš, ne jednom mi se desilo da kad ja započnem da pričam o tome kako bih da grlim i milkim bebu pandu da mi moji kineski i hongkongški prijatelji prebace zbog toga. Znam da je njima panda precious thing, ali i ja ih puno volim. Samo, ne želim da vršim agresiju na pande. A držala sam raznu mladunčad. I majmuna. Nisam o tome na taj način razmišljala. :(Jao, Ajvi, izvini što ti tako kažem, ali ovo ni mojoj babi ne palo na pamet.

Edited by MayDay
Link to comment
Ja bih volela da je držim u rukama i dajem joj mleko na cuclu. U stvari, volela bih da se brinem o njima. Znaš, ne jednom mi se desilo da kad ja započnem da pričam o tome kako bih da grlim i milkim bebu pandu da mi moji kineski i hongkongški prijatelji prebace zbog toga. Znam da je njima panda precious thing, ali i ja ih puno volim. Samo, ne želim da vršim agresiju na pande. A držala sam raznu mladunčad. I majmuna. Nisam o tome na taj način razmišljala. :(Jao, Ajvi, izvini što ti tako kažem, ali ovo ni mojoj babi ne palo na pamet.
a pusti ti mene, ja sam baksuz. grli ako ti se grli panda, samo eto ja mislim da bi to iskustvo bilo nedovrseno i svelo bi se na novcanu transakciju i kratak jednosmerni kontakt sa zivotinjom koju ti apsolutno ne zanimas.
Link to comment
Mau,rodi sebi 1 dete pa ga mazi to bi bilo najprikladnije.
Sad vidim i nastavak. Kako to misliš "najprikladnije"? Je l ja to više ne smem ni kuče da pomazim jer ga nisam rodila. Ono, Ajvi, sledeći put slobodno zadrži svoje savete kad sam ja u pitanju. Hvala za one stare!
a pusti ti mene, ja sam baksuz. grli ako ti se grli panda, samo eto ja mislim da bi to iskustvo bilo nedovrseno i svelo bi se na novcanu transakciju i kratak jednosmerni kontakt sa zivotinjom koju ti apsolutno ne zanimas.
I know. :(
Link to comment
Pitanje: Je l to ružno i izraz nepoštovanja sa moje strane ako platim da grlim bebu pandu?http://www.youtube.com/watch?v=cPi1LSi7WYw
:lolol: mene samo stra da se ne razočaraš.u mom selu je bilo raznih životinja ali nije bilo ovaca, daju malo mleka, jebada oko ispaše i sve tako... a na slikama su jagnjići delovali kao nešto najslađe i najlepše za maženje. i jedne godine mene odvedu komšije u svoje selo. dosta sam detinje preduzimljivosti uložila da odemo na neku livadu u sred černobilske kiše, da bih pomazila jagnje. i dogodilo se. jagnje je bilo krajnje nezainteresovano i nedruželjubivo, runo nije bilo meko, nego obično i mokro i smrdelo je. smorila sam se.nemoj grliti pandu.
pa kupi prepariranog beba pandu.
tako je. pliš je sigurno mekaniji a može i da se poprska parfemom.
Link to comment

jagnjići jesu takvi. ali mali kozlići su druga priča, sa njima možeš da se biješ, gurneš mu glavu šakom, on otkasa nazad, pa te kao napadne, i tako možete da se igrate celo popodne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...