Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Kad sam vec kod japanske hrane: poveo sam na put i kolegu Amera, tipican corn-fed Midwesterner koji nikad u zivotu nije bio izvan Amerike.

 

Odvedem ga  na shabu-shabu u neki restoran off the beatan path u Ikebukoro distriktu i donese mu konobarica meni sa slikama, ali na japanskom. Kaze on: "oh wow, look at all these beef dishes!" Kazem ja konobarici da donese englesku verziju, a on kad je vidio da je konjetina, umal' nije sa stolice pao. Poslije samo luk i salatu vadio iz lonca, nije bio siguran ni da je li je ono stvarno svinjetina :-) 

 

Reko', cekaj da vidis kad budemo u Seul isli :-)

Link to comment
On 18.5.2016. at 14:36, Kampokei said:

U Tokiju nemoj da nisi otisao u Golden Gai. Meni je to fantasticno mesto. 

Samo da kazem hvala na ovom otkricu I da udarim +1,

 

Nakon sto sam procitao tvoj post, sinoc u jednoj kafani: Srbija PPP do Tokija,  the Ivica Dacic style!

 

Spoiler

spacer.png

 

 

 

Edited by Peter Fan
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20.9.2017. at 21:56, hazard said:

Je li bio neko na Okinavi, ili zna nekog ko je bio? Neka preporuka, nesto? Bicu tamo 4 dana krajem oktobra.

@hazard utisci? 

Link to comment
On 8.7.2019. at 18:31, Azdaja said:

@hazard utisci? 

 

Super je Okinava, nažalost mi smo imali tu nesreću da od 5 dana tamo 2 bude tajfun. Prvi dan kada je bila kiša bar je mogao da se obilazi grad, tvrđava itd. Drugi dan je moglo samo da se sedi u hotelskoj sobi, gadno je nevreme bilo. Zbog tajfuna i kada je bilo mirno i bez kiše i sunčano nisu uopšte išli brodovi za ta lepa okolna ostrvca, tako da nismo mogli da obiđemo i zbog toga se dosta smorili.

 

Ali zato smo 2 dana išli na jednu od najlepših plaža na svetu, Mibaru.

 

Topla preporuka za Okinavu dakle, samo obratite pažnju na vreme :D birajte neki deo godine kada je 90% verovatnoće da neće biti tajfuna...inače je sve vreme bilo prijatno i toplo (25-30), voda topla za kupanje, da ne kažem idealna.

Link to comment

Pa svakako je više amerikanizovano od ostatka Japana, ali ima i neki svoj autentični lokalni šmek koji nije japanski, plus se nekako više vidi kineski kulturološki uticaj. Nisam se osećao kao da sam u Americi ne. Na Havajima nisam bio, ali ne mogu da zamislim da Okinava može da bude nekako američkija od Havaja :D

 

Inače Naha, prestonica Okinave, za koji će ti Japanci reći da je simpatičan mali grad, ima sa okolinom stanovnika skoro koliko i Beograd. Hoću reći nije mali grad uopšte, i vrlo je sve urbano. Jedna velika razlika u odnosu na ostatak Japana je što, osim monorail-a koji ide od aerodroma do centra Nahe, na Okinavi nema železnice uopšte. Ima razgranata mreža buseva, što usporava kretanje po ostrvu u odnosu na druge delova Japana, i malo treba vremena da se skapira jer je teško naći online na engleskom. Međutim na glavnim stanicama u Nahi će vam osobolje objasniti šta i kako. Pošto za mnoge destinacije nisu tako česti polasci, ovo je najbolje informisati se dan unapred.

 

Inače se kao preporučuje da se na Okinavi iznajmi auto, ali ja nisam imao želje da prvi put u životu vozim na ,,pogrešnoj" strani ulice i da usput tumačim znakove na japanskom. Inače na Okinavi se, što je meni bilo čudno, bus plaća na izlasku. Na ulasku uzmeš kartu koja označava gde si ušao, a na izlasku ubaciš tu kartu u automat i ona ti izračuna koliko si dužan (cena zavisi od pređenog broja stanica itd.). I onda platiš pa izađeš. Verovatno tako funkcioniše svuda u Japanu, ja sam se busom vozio još samo u Kjotu, i imao sam neku višednevnu kartu.

Link to comment
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...