Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

...izmenih poruku n puta...

Obavezno posetiti Hamptons, na samom kraju Long Islanda!

 
Ovo deluje dobro, mozda uspem da nagovorim moje da urade nesto takvo. Moze li neki detalj, npr. do kog mesta najbolje da odu, pa da u skladu sa tim potrazim voz/bus koji bi im odgovarao? Pretpostavljam da odu LIRRom skroz do kraja linije ili do Ist Hemptona pa onda da se "vracaju" kroz tih nekoliko mesta koja su posle poput Bridzhemptona?
 
Ja se secam da sam isla LIRRom do tog dela LI koji je bio blizu grada, gde su plaze itd.
 
Izmena: nadjoh ovu tabelu opcija za kako doci do tog dela :D
 

jbg meni su krajevi oko old city, pogotovo barovi u south streetu ostavili baš dobar utisak

 
Fala na ovome, ali ne pase zahtevima :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 5 months later...

Ja stizem u NY 15.04 i trebalo bi da ostanem do 21.04. Danas sam rezervisao jedan hotel na Manhattanu koji je bio prlicno povoljan obzirom na lokaciju. Citao sam komentare a jedina zamerka je buka od metroa koji prolazi blizu i generalno sem toga niko nema nekih drugih zamerki. U princupu i ocene su prilicno dobre jer su slabije ocene davali oni koji su se zalili na buku, a dosta njih je napisalo da im to nije smetalo. Ja sam izabrao opciju za free cancellation tako da i dalje imam vremena da se predomislim. 

E sad da li neko od vas koji ste u NY ili ste bili tamo imate neki savet vezano za to koliko takva buka moze da smeta? Kontam da bi neki cepici za usi mogli da pomognu ali su se neki cak i zalili da se soba trese kad voz prodje :D. Uglavnom ima li neko savet vezano za odnos cena hotela i stanova preko AirBNB? Ja kad sam poredio meni deluje da su cene prilicno slicne. Plus i u jednoj i u drugoj varijanti ima nekih dodatnih troškova. Kod stanova imaš cleaning fee a za hotele piše da u cenu nije uračunat neki porez od 15% a takođe i neka dnevna taksa od 3.5$ po osobi po danu.

Link to comment
  • 1 month later...

Na kraju ovaj hotel koji smo bukirali nije bio loša opcija. U pitanju je The Hotel 91 u Chinetown tačno kod Manhattan bridge i stvarno je dosta bučno jer metro prolazi blizu hotela ali nama nije smetalo. Cena je bila 805 dolara za dvoje za 6 noćenja i bukirali smo preko hotels.com. Slični hoteli su na Manhattan-u bili za bar 50% skuplji tako da nam se isplatilo. Ako idete u NY turistički, planirate da dosta obilazite grad kao što smo i mi radili mislim da je ovaj hotel skroz OK opcija za dve osobe, ali čepići za uši su nešto što bi trebalo da ponesete sa sobom :).

Link to comment
  • 8 months later...
  • 2 years later...

Nešto sam se primio da idem u USA, povratna karta manje od 600e, kaže ortak da na popustima ima i za manje?

 

Trenutno me zanima situacija sa vizama, koliko odbijaju, znate li neka iskustva? 

Link to comment

Pokazi par soma ojra na racunu u banci, pokazi da imas nekretnine i pokazi da imas privatni biznis i ne bi trebao imati problem

 

Ne znam niloga ko je odbijen

Edited by Ravanelli
Link to comment
On 18.2.2020. at 8:35, Mil@n said:

Nešto sam se primio da idem u USA, povratna karta manje od 600e, kaže ortak da na popustima ima i za manje?

 

Trenutno me zanima situacija sa vizama, koliko odbijaju, znate li neka iskustva? 

ako ciljas NYC ima karata i za 300-350e

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Ovo je povratna.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 

na povratnu i mislim iz Budimpeste ide i ispod 300 a iz Bg je dosta cesto ispod 400e za NYC povratno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...