Jump to content
IGNORED

Australia for yobbos


dig_chohano

Recommended Posts

Antarktiku, nadam se :) [samo iz ljubomore].

 

Hahaha pa jao dzejms brc0s2Cz_F1_8s_5V3iT8NY40KqOaawBEt7-hw_9, tako si me dobro nasmejao, hvala ti puno - dan mi je bio bas sumoran!

 

 

pilots....iz radoznalosti, ima li neki kontinent da niste overili ? :)

 

Kada je u pitanju momak, fale Australija i Antarktik. Meni pored njih fali Azija (iako sam bila u Turskoj i to u lepom obilasku vise gradova i arheoloskih nalazista, ne racunam to kao Aziju). Deo Afrike znam samo kroz Tunis, dok je momak bio u JAR i u nekoj od komsijskih. Jedino sam jaca od njega kada je u pitanju Evropa, ne samo sto sam bila u vise zemalja nego i na koliko mesta i koliko sam ih vise istrazila. On je Ameriku obisao vise od mene i to bas iz mog pogleda zanimljivije stvari po prirodi (ali nije imao ne bas prijatnu avanturu u pustom Bafalu jednog nedeljnog prepodneva koje je ukljucilo policijsku potragu kakvu sam ja imala, tako da se to racuna u moje pluseve :D) no verujem da ce se prica sa nekim dobrim roadtripom po Americi i Kanadi svakako desiti u buducnosti. No, ako budemo otisli za Australiju, presekli bismo put sa nekoliko dana u Kini svakako, imam ja razne zelje i za Kinu i njenu unustrasnost.

 

Najbolje putovanje mi je definitivno proslogodisnje u Peruu, prosto zato sto je bilo toliko toga drukcijeg, novog, inspirativnog bukvalno svakog dana. I rado bih otisla ponovo, pogotovo sto nismo mogli videti sve (ali jesmo sve sta smo isplanirali)

 

pilots, da jun baš zna da bude vjetrovit i kišovit ako obilaziš samo Pert i okolinu... Posjetio jednom u to doba godine i nikad više. Nerijetko se noću spusti do nule. Danju prijatnih 15C.

 

Slicno nesto sam procitala na nekom sajtu o vremenu u Australiji sinoc. Mislila sam nekako da su jul i avgust najgori, no po svemu izgleda da je jun nja.

 

 

Nije ni poenta samo 'overavati' mesta. Dodjes i na brzinu se islikas ispred prepoznatljivih ikona da bi se pohvalio u kraju. Putovao sam sa zeninom tajlandskom ekipom po Japanu i to je bilo bukvalno tako. Sustina svega overavanje, shoping i krkanluk. 

 

Malo ima pravih putnika koji nisu vremenski ograniceni i onda mogu da ta mesta stvarno iskuse. A ovo na godisnjem odmoru nekoliko nedelja je uglavnom bezveze. Mislim da je godisnji OK da cisto zagrebes povrsinu i da onda znas na koja mesta bi se vratio da ih temeljnije upoznas, a na koja ne bi. Razinu kvaliteta putovanja na godisnjem bi mogao dosta da podignes temeljnim pripremama. Citanjem putopisa, knjiga, gledanjem filmova, ucenjem osnovnog vokabulara. Onda tamo na licu mesta to moze i da ima smisla. 

 

Naravno sve ovo nevezano za bilo koga na forumu, samo uopsteno.

 

Gle'j, ja stvarno nisam tip coveka koji moze dobiti neki kompleks od nekog forumasa, ali, u ovom slucaju je prikladno izraziti se tako, -  BRATE. Cemu tolika negativnost, gledanje sa visine, odlucivanje sta je bezveze a sta ne, onako kako kazes "samo uopsteno". Da li ti zbilja mislis da si jedina osoba na svetu koja je popila svu pamet sveta i da si jedini pravi putnik?? Mislis da drugi ljudi ne pogledaju neki putopis i procitaju knjigu-dve o mestu u koje idu? I od dvega sta si mogao napisati na ovoj temi, buduci da si sam u Australiji, ti si uzeo tu da popujes ljudima koje ni ne poznajes. Povuci malo rucnu i zamisli se.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    32

  • dig_chohano

    16

  • roksi

    15

  • beta

    12

Top Posters In This Topic

Ako pazljivije procitas videces da sam i sebe ukljucio u tu grupu ljudi koja putuje tokom godisnjeg odmora. Prema tome nista od gledanja sa visine, a sta je bezveze to je stvar licnog misljenja.

Pa evo, napisacu nesto. Australija je verovatno najzahtevnija drzava na svetu za obici u smislu vremena i novca. Ne samo sto je ogromna, vec su mesta za obilazak rastrkana na sve strane, a izmedju njih su hiljade kilometara nistavila. Mislim da je to i razlog zasto je ovde daleko popularnije otici na odmor van Australije nego unutar nje.

 

Cene su jezive. Za jedan vikend da odes iz Sidneja za Melburn ili Brizben jednom paru treba minimum 500 dolara i to je apsolutni minimum, najjeftiniji let, najjeftiniji smestaj, obroci u soping centru. A da ne govorimo o daljim destinacijama, nacionalnim parkovima, ostrvima i turama po istim.

 

Vremenski je takodje nezahvalno. Cak i za mesec dana mozes da jedva zagrebes povrsinu. Taj mesec bi se sveo na gomilu letova i jurcanje na sve strane. Trebao bi jos jedan odmor nakon takvog 'odmora'.   

 

Mi cemo verovatno odvojiti nekoliko meseci za putovanja po Australiji, NZ i Pacifiku kada budemo odlucili da napustimo Australiju. 

Edited by noskich
Link to comment

Cijene su jezive, osim ako ne dolazite iz Švicarske ili Norveške.

 

Moj bivši šef na poslu je obišao kontinent na najbolji način nakon dolaska iz kišnog i prohladnog Jorkšira. S dva drugara kupio polovan krš kamperski kombi i putovali kružno uz obalu nekih 8 mjeseci. Uz put pomalo šljakali od farmi preko konobarisanja i običnih kancelarijskih poslova. Kombi je izdržao 15,000km i još su zaradili $200 na prodaji u Sidneju. :)

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

E pa to je ono o cemu sam i pricao pre. Kad imas neograniceno vreme onda su troskovi neuporedivo nizi, cak nizi nego da kad zivis standardno kod kuce. 

A mozes potpuno besplatno vozati kombi sa jedne destinacije na drugu samo ako imas full license. Kompanije koje iznajmljuju kombije to nude jer im ispadne jeftinije da daju nekome besplatno da im preveze nego da placaju profesionalne vozace. Jedino sto ne mozes da bas biras u svakom momentu gde ces i ne mozes da se predugo zadrzavas. I naravno placas benzin. 

Link to comment

Antarktiku, nadam se :) [samo iz ljubomore].

 

Moj kolega, 2004... Kad radis za BoM (Bureau of Meteorology) i, naravno, kad si mlad - sve moze... 

C3kvcmNUcAAY25V.jpg

Edited by iDemo
Link to comment

Cijene su jezive, osim ako ne dolazite iz Švicarske ili Norveške.

 

Moj bivši šef na poslu je obišao kontinent na najbolji način nakon dolaska iz kišnog i prohladnog Jorkšira. S dva drugara kupio polovan krš kamperski kombi i putovali kružno uz obalu nekih 8 mjeseci. Uz put pomalo šljakali od farmi preko konobarisanja i običnih kancelarijskih poslova. Kombi je izdržao 15,000km i još su zaradili $200 na prodaji u Sidneju. :)

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Imao je covek puno, puno srece - ja sam upoznao neke Francuze kojima je isti takav (a realno solidan 4w kombi) crk'o negde pa ni tamo ni ovamo - oni resili da ga "poprave" i tako. Tuzna prica al' oni nisu dali da im to pokvari raspolozenje.

Link to comment
  • 3 months later...

bila si?

kako ti se dopada?

jesi jela crve?

 

bila:) pored malimilion prica o tome kako je tamo lepo i kako je to duhovni centar australije, imala sam prilicno visoka ocekivanja - e pa, prevazislo ih je. zaista. setila sam se scene iz odiseje 2001, kad se majmuni suoce sa monolitom - e pa tako nekako i ja;)) samo sto je u ovom slucaju bilo cista odusevljenost. pentranje po king's canyonu (koji je na putu ka alice springsu) isto velika preporuka. 

 

i nisam jela crve  :cry:  ^_^ nigde ih nije bilo na meniju! (moje traganje za witchetty grubs se nastavlja)

 

sto se tice vremena, ogromna preporuka za ovo doba godine. nije bilo prevruce, sto je bilo dobro za tracking, noci prijatno sveze. i jos jedan plus ovog perioda: uopste nije bilo mnogo muva (samo sam jednom morala da stavim mrezu protiv tih letecih parazita na glavu). niti raznoraznih buba (iako je trip advisor pun horor prica - ukupno: naisla na tri prelepe crne bube i jednog komarca). kad smo vec kod pests, nije bilo ni preterano mnogo turista - na hodanju je bilo prilicno trenutaka bez igde ikoga - tisina miljama dugacka. ne mislim da sam pre nesto slicno dozivela. 

 

jesi ti bila? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...