Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 years later...
5 hours ago, askeladden said:

Tri dana u Budimpesti.Makar sljivovice i kajsije nece da zaHvali.Radujem se ribljim cardama i setnji kroz grad.

Misliš szilva i oszibarack palinke :lolol:

 

Fale mi oni dijakritici :rolf:

 

Što se tiče halasčardi, najbolje sam klopao malo van grada, gore prema Estergomu :)

Link to comment
  • 2 years later...

Da nemamo kojim slučajem Furunaša koji redovito posećuje Mađarsku prestonicu? Imam parče elektronike za reklamirati, bio poslao poštom, vratili mi sa carine, pitaj boga zašto, pukao 10e za ništ'...

Određena nadoknada se podrazumeva. :evilsmile:

Link to comment

Поздрав свима.

Сутра би требало да идем колима до Морохалома за овај продужени викенд, па ме занима да ли ми треба вињета? Колико сам успео да изгуглам, не треба ми вињета ако идем преко Бачких винограда или преко Келебије..?

Свраћали би и у Сегедин али, колико сам видео, ни за Морохалом-Сегедин ми не треба вињета..? Да ли сам у праву? 🙂

Link to comment

Ako ideš lokalnim putevima, svakako ti ne treba. Prvo isključenje sa M5 ti je bukvalno pola kilometra nakon Röszke, možeš se švrljati po tim putevima a da ne zakačiš autoput, a možeš na Horgoš/Röszke bez problema bez vinjete, ne moraš se cimati na BV

Link to comment

istini za volju, M5 se placa od samog granicnog prelaza. ima i znak koji na to opominje, postoje i kiosci za kupovinu vinjete. 

 

zato je bolje da sidjes ranije sa autoputa (jos u Srbiji) i da odes ili na mali prelaz Horgos/Roszke2 (stari, na starom putu), ili da odes na Backe Vinograde.

 

Ako ides u Morahalom, najlakse ti je preko Backih Vinograda. prelaz radi od 7 do 19h.

najmanja guzva, najblize Morahalomu, carinici manji kreteni nego na Horgos/Roszke.

 

Morahalom - Szeged se moze lokalnim putem, nema potrebe da izlazis na auto put.

Edited by Djuro
Link to comment

A dobro, računa se kao autoput, ali to pregledaju oni njihovi automobili sa kamerama, bukvalno nikad ih nisam vidio na tom komadu puta, kad god nisam htio da me na kursu gule oni dripci u kućicama na prelazu, produžio bih do prve pumpe i platio vinjetu karticom po normalnom kursu. I nije bilo problema, to su mi rekli lokalci, to kao spada u (nezvanično) dozvoljeno.

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

A dobro, računa se kao autoput, ali to pregledaju oni njihovi automobili sa kamerama, bukvalno nikad ih nisam vidio na tom komadu puta, kad god nisam htio da me na kursu gule oni dripci u kućicama na prelazu, produžio bih do prve pumpe i platio vinjetu karticom po normalnom kursu. I nije bilo problema, to su mi rekli lokalci, to kao spada u (nezvanično) dozvoljeno.

 

jeste dozvoljeno da odes do prve pumpe (druge, trece - sve dok ne te uhvate in flagranti)  - ako je kupis. dakle, napravis prekrsaj ali tog dana kupis vinjetu - onda prekrsaja nema.

ako pak ne kupis, onda ti stize kazna.

 

nisu samo automobili sa kamerama, sad postoje i fiksirane kamere iznad puta. istini za volju, mislim da ih na tih prvih par stotina metara M5 jos uvek nema. barem ih ja nisam primetio.

  • +1 1
Link to comment

Хвала на одговорима.

Мислим да ћу ићи на Бачке Винограде. Ипак су ближи Морахалому што нам је и главна дестинација🙂 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...