Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

I Prag i Bec su mi lepsi. Isao sam cesto 90-tih, recimo na Sziget festival, ali je grad uvek odavao cudan utisak. Vrhunac odbojnosti je bio april 1999. kad sam tamo boravio par dana tokom bombardovanja, a Pesta sa ogromnim redovima za vizu bila srpska Kazablanka. Vise nisam imao zelju da idem, dok me put nije naneo letos. A onda dramaticno drugaciji utisak, kao da nije isti grad (doduse i jeste proslo 15 godina). Opustenija, lepsa i, paradoksalno imajuc u vidu aktuelni politicki imiđ, kosmopolitskija nego pre.

Link to comment

A nemam pojma, iz istog razloga iz koga ne pokušavam da naučim madjarski i dobijem EU državljanstvo. Jbg.

dobro, ti ko da je bash moranje, pa nije moranje <_<

 

tom logikom prechanskog porekla, jedva da bi neko ostao u majchici, objektivno ^_^

 

evo ni ja necu, da ti bude lakshe -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

dobro, ti ko da je bash moranje, pa nije moranje <_<

 

tom logikom prechanskog porekla, jedva da bi neko ostao u majchici, objektivno ^_^

 

evo ni ja necu, da ti bude lakshe -_-

moja žena ima eu pasoš a ne zna ni reč madjarskog :(

Link to comment

joj

ono jeste bio redosled prvo je Madjarska primljena u NATO pa su nas odmah malo posle bombardoivali

al opet

ja sa severa, kraj Tise, divanim a i tolmacim serbski, i znam kad kazu Nem értem sta znaci u kontekstu historijskom

al opet

svet je veliki

tam ko gleda sta i vidi nesto

 

ja operisana od svih predrasuda, glupa eto, po opredeljenju svome odavno

 

i ovde neke puste, pa bio jedan hajduk Roza Sandor, pa mu bilo dosta ovog sveta, pa hteo dorata pa hajd  put zvezda

pokazali mi podrum gde su ga drzali

podrum ko podrum, a zvezde daleko

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...