Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Uzeh kartu za Air Berlin let koji je zapravo AS (klasika, operated by AS). U slucaju da se ne cekiram online, na ciji salter idem na aerodromu,

 

Salter za Air Serbia let.

 

Ne znam na koju stranu ide, ali ovo su ti Air Serbia brojevi leta:

 

AB5764 = JU351

AB5765 = JU350

Link to comment

Dada, to su ti letovi, nego nisam do sad uzimala kartu koja je kao AB (razlika u ceni je 40evra!)
Hvala ;)

 

 

Pisaće na aerodromu na kojim šalterima je check-in za taj let.

:isuse: i ja svasta pitam.

Pa naravno! Razmazila sam se buduci da sa Fraporta uglavnom letim sa LH ili AS te znam gde se ostavlja prtljag ako ga imam, nikad ne gledam te ekrane :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 7 months later...

Prekjuce sam se vratio sa Kube. Imao sam let HAV - CDG - BEG gde je let za Beograd trebao da bude obavljen 29. novembra uvece, ali je zbog kvara na avionu otkazan i stigao sam sutradan posle podne sa nekih 17 - 18 sati kasnjenja istim, popravljenim avionom sa drugim brojem leta. Da li mogu da trazim neku odstetu zbog izgubljenog dana na poslu, kome da se obratim i sta da napisem? Pored toga ostecen mi je kofer i na CDG je sastavljen zapisnik koji ima neki svoj broj i sa tim takodje treba negde na sajtu aviokompanije da trazim odstetu, ali ne mogu da nadjem. Jel zna neko kakva je procedura za ovo?

Link to comment

Mislim da mozes da probas da trazis odstetu za kasnjenje/otkazan let (EU direktiva), ali ne i za consequential loss za dan na poslu.

 

Za prtljag, je li prvi let na drugoj karti bio?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Na istoj karti je bio let. Prtljag je cekiran u Havani do Beograda, a istovaren je u Parizu iz otkazanog aviona za Beograd i tamo napravljen zapisnik o ostecenju.

 

Kome da se obratim za odstetu za otkazan let i kako da formulisem zahtev?

Link to comment

Kome da se obratim za odstetu za otkazan let i kako da formulisem zahtev?

 

Ja sam podnela zahtev za odstetu pre dve godine putem mejla, stajale su na nekom delu sajta smernice sta treba da sadrzi fajl (ili je bio vec spremljen .doc fajl), a sada vidim ovo pa kreni tu:

https://www.airserbia.com/sr/workflows_mountpoint

 

U pitanju je bilo kasnjenje leta CDG-BGD (preko 3h), uplatili su pare na racun koji sam ostavila, nije bilo nekih natezanja.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na istoj karti je bio let. Prtljag je cekiran u Havani do Beograda, a istovaren je u Parizu iz otkazanog aviona za Beograd i tamo napravljen zapisnik o ostecenju.

 

Kome da se obratim za odstetu za otkazan let i kako da formulisem zahtev?

Izvini, prevideh ovo.

 

Ja mislim da ces morati da ganjas Air France (tvoj zapisnik je sa njima). Air Serbia je primila vec ostecen prtljag.

 

AF bi trebalo da ima na websajtu proceduru za to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Lufthansa mi vec treci put pomera let, a sa poslednjom promenom su mi uveli dodatno presedanje. Kako da ih nateram da me apgrejduju?

Da li imas frequent flyer status, i koja ti je klasa karte (K, L, W, S itd)?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Nemam vise status, nedavno mi je istekao. Klasa karte na originalnom letu je bila M, a sada je L.

 

U medjuvemenu su me ponovo zvali da mi kazu da treba da doplatim (700$) jer sam, nakon sto su mi javili da je otkazan prvobitno bukirani let, pomerio datum za vise od 3 dana. Kad se to desilo (pre dve nedelje), pitao sam da li treba da doplatim. Rekli su mi da ne treba i izdali kartu. 

 

Ovako govnarsko ponasanje ni od Lufthanze nisam ocekivao - treba da letim za dva dana i sad je nemoguce kupiti novu kartu za iole razumne pare. Sta predlazes, da ih zovem i eskaliram do supervizora ili da im napisem pismo. Radije bih im platio to sto traze i naknadno probao da dobijem izvinjenje i pare nazad, jer necu da rizikujem da izgubim let. 

 

Zovi i eskaliraj, reci im da preslusaju razgovor. Guraj da je njihova krivica da su ti oni prvobinto otkazali let. Ako je to bilo unutar dve nedelje od samog leta, podseti ih na EU 261/04 kompenzaciju.

 

Def se ne bih nadao apgrejdu, sto zbog L klase, a i celog ovog zezanja oko doplate/promene.

 

Proveri da li imas u stvari izdatu kartu [posle te promene od pre dve nedelje], a ne samo rezervaciju. Npr na classic.checkmytrip.com

Link to comment
  • 5 months later...

ovaj topik treba da je pinovan u putovanjima a ne na drugoj strani

 

 

jamse, ela molim te proveri mi dve stvari ako te ne mrzi:

 

da li to airserbia stvarno leti od lax do evrope (na primer dizeldorf)

i koja je najjevtinija solucija trenutno za jednog putnika polazak fleksibilan od 11-15 jula a povratak fiksan 31.jul? lax-beg ili lax - tivat

 

treba mi za jednog djetica ovde a ne bi da daje $1500

iskocilo mi na hopperu $1295 airserbia preko dizeldorfa pa sam u soku, direktno preko airserbia sajta $1272....

Edited by mustang
Link to comment

ovaj topik treba da je pinovan u putovanjima a ne na drugoj strani

 

 

jamse, ela molim te proveri mi dve stvari ako te ne mrzi:

 

da li to airserbia stvarno leti od lax do evrope (na primer dizeldorf)

i koja je najjevtinija solucija trenutno za jednog putnika polazak fleksibilan od 11-15 jula a povratak fiksan 31.jul? lax-beg ili lax - tivat

 

treba mi za jednog djetica ovde a ne bi da daje $1500

iskocilo mi na hopperu $1295 airserbia preko dizeldorfa pa sam u soku, direktno preko airserbia sajta $1272....

 

 

Ne lete oni, nego je u pitanju codeshare [marketed by Air Serbia] sa Air Berlin-om [operated by Air Berlin].

 

rXmAtId.png

 

ETA: jeftinije samo ako moze da pomeri povratak na 1. avgust

Edited by jms_uk
Link to comment

ne moze. mora da je nacrtan na poslu prvog avgusta. okej. hvala na info

 

hvala.

 

jebo expedia. to je samo meni za all inclusive

Edited by mustang
Link to comment

James, ili ko god ima iskustva,

 

imam karte BG - Ho Chi Min za novembar, Qatar Airways, kupljene u januaru

 

u slučaju da sranje u zalivu esklaira i da obustave letove, šta radim?

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...