Jump to content
IGNORED

SFRJ road trip


copkillah

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    12

  • copkillah

    9

  • yolo

    8

  • zorglub

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pardon, napisao jedan dan a mislio 3 :) bićemo tamo na nekom festivalu a posle toga malo Istre svakako, makar u prolazu. U Dubrovniku je bilo odlično, kao i u Splitu so far. Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Link to comment

Ja bih ti preporucio pauzu u Stonu, obidji malo tvrdjavu i pogledaj video (i kako lepo pricaju o Caru Dusanu :s_c: ), musule su tamo super. Generalno, u Hrvatskoj nikada nisam imao problema - prosle godine i pretprosle - panduri i carinici super kulturni i prijatni. E sad, ja obicno pazim kako i sta pricam, ne zato sto me je strah necega, vec da ne bi ispalo kao provokacija. Ali uglavnom budes provaljen :)Split meni nije nesto, Makarska - i narocito okolina od Drvenika pa do Makarske - mi je super. Dubrovnik, way too busy, ali ipak vredi otici. Sta da ti kazem, ostrva su meni super. I da, Mljet, Brac, Hvar - obidji!Za Mostar, da nisi grobosh, nasao bih ti smestaj,a ovako se snadji sam :fantom: - mozda Boriss pomogne. Kad si vec tamo, svrati do Blagaja, prosetaj starim gradom, ali osim toga Mostar vise ne lici ni nasta. Bolje skokni po zapadnoj hercegovini, kod :s_u: - najbolja jagnjetina (nije vise "Kod Gojka" u Jablanici), vina nisu losa, a i kamenjar ima nekog sharma. Medjugorje mozda samo kao local kitsch attraction - suvenirnica do suvenirnice, uz hotele i motele...uf. Kad se samo setim da tamo nije bilo nista osim vinograda, starih lepih kamenih kuca i tovara...nekad davno. Ostatak je zatrpan u nevidjenim kolicinama smeca, ukljucujuci i Mostar.

Link to comment
Bolje skokni po zapadnoj hercegovini, kod :s_u: - najbolja jagnjetina (nije vise "Kod Gojka" u Jablanici)
Eto razloga da nekad usput zadjem zapadno od Mostara. Nego, imena, kolega, imena. Gdje se tocno vrti ta jagnjad?
Link to comment

Mogu tacno da ti nacrtam gde je, kao i koordinate, ali imena ne mogu da se setim. Ipak, bez brige, znam ko zna. Upitacu pa javiti. Tu sam doziveo i lokalnu klapu koja se bacila u spontano "jodlovanje", cije ime takodje zaboravih, ali bese do jaja.

Link to comment
Pitaj kampo u hercegovini gdje je to dragance bio, sigurno se svi sjećaju jedinog četnika koji je do njih zalutao i prepričavau njegov itinerer :s_u:
Haha, sad se setih jodlovanja: ganga. Sta je zajednicko :s_u: i :s_c: u Hercegovini (osim sto ne podnose one "trece")?Evo kako to zvuci, nadjoh neki youtube - nisam hteo da stavim moj privatni snimak jer dobijem alergicnu reakciju kad vidim moju bivsu.http://www.youtube.com/watch?v=oUnZZ9QWQ-EMeni je kod uja (normalnih ljudi, ne mislim na bagru koja je sveprisutna na svim stranama) bilo super, em me pazili ko malo vode na dlanu, em se napio ko dupe i nazderao kao nikad pre. Edited by dragance
Link to comment

Ma znam ja i po svojoj east hercegovackoj rodbini da su odnosi nikad jaci, lepsi i srdacniji. A ne iskljucujem da je zajednicki odijum prema "trecima" trenutno mozda i izrazeniji u zap. Hercegovini.

Link to comment

Evo šta smo na kraju sve videli, tj gde smo se iole zadržavali (makar nekoliko sati) - ovim redom: Žabljak - Trebinje - Dubrovnik/Sustjepan - Brela - Split - Lastovo - Solin - Plitvička jezera - Mostar - Sarajevo.Batalili smo Istru iz prostog razloga što su svi pre bili za 2-3 dana kupanja i bleje na Lastovu, nego vozikanja. Teško je reći šta je ostavilo najbolji utisak na mene, sve je bilo sjajno, ali ako bih nešto morao da istaknem, onda je to bila večera u pansionu "Breza" na Plitvičkim jezerima. Bolju pastrmku u životu nisam jeo (a detinjstvo sam proveo na ohridskoj). Takođe smo jeli i u "Kamenicama" u Dubrovniku, gde smo čekali u redu možda samo pola sata ukupno (što je dobar rezultat). Istakao bih kupanje i u Skrivenoj Luci na Lastovu, sa prelepom bistrom i čistom vodom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...