Jump to content
IGNORED

PopDepresija koncerti


alamo

Recommended Posts

damonandnaomi_skc111107.jpgOsnivači kultne američke grupe GALAXIE 500, Damon Krukowski i Naomi Yang, već petnaestak godina slede svoju muzu i usput pišu pesme, prave muziku, organizuju izložbe i čine svet drugačijim.Fanovi muziku Damona and Naomi opisuju kao folk psihodeliju, svemirsku amerikanu ili "sanjivi pop".U Beograd Damon and Naomi dolaze da promovišu svoj šesti studijski album, Within These Walls. Na turneji "(Roaring) Silence Revue" uz njih dvoje sviraće i legendarni japanski gitarski virtuoz Michio Kurihara i saksofonista Bhob Rainey.Koncert će se održati u nedelju 11. novembra u maloj sali beogradskog SKC-a (DNK), a počeće posle 21h. Karte su u pretprodaji na blagajni SKC-a po ceni od 800 dinara. Na dan koncerta ulaznice će koštati 1000 dinara.U znak sećanja na St Thomasa, svi koji na koncert dođu u majicama sa turneje u okviru koje je norveški kauboj bio i u Beogradu, imaće besplatan ulaz. U prodaji je 150 karata.
Link to comment

Mnogo fini ljudi, nema sta. Ali sto bi, posle koncerta, rekao Zikica Simic:"nije ovo za nas" wink.gif Ipak, videti Michio Kuriharu u Bg je presedan svoje vrste. I makar zbog toga je koncert opravdao ocekiavanja.I daj vise na tim "popdepression" koncertima maknite te stolice. Kao da sam dosao u dom penzionera ili na svirku u mesnu zajednicu( da ga j...m ako znam kako to izgeda,al svejedno).

Link to comment

jel zna neko spisak pjesama, da ne kazem setlistu?inace, meni bilo bash super i bash je brzo proslo. steta sto nisam imao para da kupim japanchev sidi...

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Lilac LandEye Of The StormThe WellUeno StationWinds's 12 (ona michiova na japanskom)Turn Of The CenturyRobot SpeaksAraca AzulStars Never Fade+bisevi, a to cu vec teze da se setim. Sigurno je bila Cruel Queen, Love (druga na japanskom) kao i The Earth Is Blue.

Link to comment
  • 10 months later...

Kanadski duo Handsome Furs nastupiće 12. oktobra u beogradskom SKC-u.Handsome Furs čine Dan Boeckner - gitarista i pevač grupe Wolf Parade, i njegova supruga Alexei Perry; izdavač im je Sub Pop.Organizator Pop Depresija opisuje ih kao istovremeno i mračne i minimalistične, uvek energične i strasne, a neretko i izuzetno bučne.Debi album Plague Park objavili su 2006, a uskoro im izlazi drugi; koriste gitaru, ritam mašinu, efekte i vokale.Ulaznice će se prodavati od 22. septembra na blagajni SKC-a; pretprodajna cena biće 800 dinara, a na dan koncerta karte će koštati 200 dinara više.Organizator najavljuje da će koncert početi posle 21 h.

Link to comment

jbg, popboks, ciju si najavu preneo (i hvala na tome :rolleyes: ) je uspeo da preskoci sve bitne stvari iz presa koji sam napisao...evo par kratkih crtica stvari koje su meni bile zanimljive:- 20 godina izdavacke kuce SubPOP i moj nacin da taj jubilej obelezim koncertom jednog novog i drugacijeg benda sa danasnjeg SP-a- Handsome Furs su prvu turneju (po Evropi) dogovorili bez ijedne snimljene pesme. sada ih imaju dvadesetak u steku, druga ploca za koji mesec u prodaji- "Plague Park" je objavljen 2007. i dobio je super kritike skoro svuda - osim u UNCUT-u. zbirne recenizije na metacriticu su ovde.- free mp3-jevi:Handsome Furs - What We Had [mp3]Handsome Furs - Cannot Get, Started [mp3]-free videos: Handsome Furs - Dumb Animals [mov] Handsome Furs - Can't Get Started [mov]handsomefurslees.jpg- video koncerta od proslog oktobra iz Paradisa u Amsterdamu je [ovde]

Link to comment
  • 3 weeks later...

Iz intervjua sa Handsome Furs za oktobarski Huper...NAJBOLJA STVAR U VEZI SA SUBPOPOM?Besplatna pica i kafa u kancelariji u Sijetlu. I to što u odeljenju isporuke radi Mark Arm, pevač MUDHONEY.NAJBOLJA STVAR U VEZI SA RADIJOM?To što predstavlja pravu slobodu govora i može da dopre do velike populacije, čak i u vreme strašne nemaštine i sukoba. U svom najčistijem obliku radio je još uvek glas naroda. A tranzistor košta hiljadu puta manje nego kompjuter. Naš dolazak u Srbiju inspirisala je, između ostalog, i knjiga o radiju B92.post-622-1223545020.jpg

Edited by alamo
Link to comment

jel bio neko? meni je bilo bash super, ako se izuzme kasnjenje. ne shvatam zasto je ljudima toliki problem da dodju na vrijeme. valjda je vishe cool ako se zakasni. elem, kad su konacno ljudi odlucili da se pojave, nije ih bilo previshe, mozda 50tak, ali je koncerat bio odlichan, osim sto bi bilo josh kulje da su svirali can't get started :mad:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...