Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Savetuje me kolega da se kupuje na sajtovima sa dosta feedbacka, pozeljno sa fotkama kupljene robe i obavezno se premeriti i naruciti po tim merama velicinu iz tabele.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Pa da to je sve sto mozes otprilike da uradis...Ne zaletati se sa velikim ciframa, cisto da ne patis ako te ispali...

Link to comment

Ports direct nema neku jeftiniju varijantu postarine od aviona ili preuzimanja u UK? Za neki sorc i majicu od 7 eur postarina ispala 23 eur ?! Otkazao sam placanje naravno.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Izgleda su nesto poceli da luduju sa tim postarinama, do skoro sta god uzeo postarina je bila 13€. Stigle Li Kuper cipele 44 broj odgovaraju mi iako nosim 44.5 bar sto sam ih probao, danas cu ih nositi na kisi videcemo kako ce se pokazati.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Ports direct nema neku jeftiniju varijantu postarine od aviona ili preuzimanja u UK? Za neki sorc i majicu od 7 eur postarina ispala 23 eur ?! Otkazao sam placanje naravno.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Za cipele bude skuplje, ali ovo gore je nemoguće.

Može se preko posrednika kupiti za 20%+na cenu i kurir u Srbiji.

 

Sent from my x600

Link to comment

Znači više ne važi ono 49+17 ?

 

meni na punu korpu (9proizvoda) izbacili da je postarina 13 evra.

al ipak nisam narucila, shvatila da mi nista to ne treba

 

u medjuvremenu, narucih neke badem/kikiriki/nuts putere na myprotein.com, imaju 15% popusta do kraja meseca a postarina fiksno 8,5 e pa ispadne da jedno anulira drugo. mnogo je  jeftinije nego u srbiji.

 

sad se pitam, ako mi roba+postarina nije ni 50evra jel placam pdv 20%?

prema   pravilima  trebalo bi..

 

Sa druge strane, ako kupac želi da naruči pantolone iz inostranstva koje koštaju 40 evra, s transportom od 10 evra, carinska vrednost će biti 40 evra jer u slučaju vrednosti robe ispod 50 evra troškovi prevoza ne ulaze u carinsku vrednost. Osnovica za plaćanje PDV-a je 40 evra, što znači da će primenom PDV-a od 20 odsto iznositi osam evra.

 

 

sve u svemu uz shiping i pdv  malo se ustedi, jedino ako nadjes neksto sto je 80-90% snizeno, a tog ima samo u xxs i xxxl velicini

 

ps

bademov puter za koji znam kod nas od 170gr (  )

i ovaj od 1kg. minus 15%, al to ode na shiping ( http://www.myprotein.rs/sports-nutrition/puter-od-badema/10575082.html)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

odnosno, na skuplje stvari. Ja nisam platio na gomilu džidžabidža sa alija - futrole i stakla za mob i neke olovke. Sad sam platio za hdd dock 600 dinara...

To onaj što može da se hdd iz kompa samo butne u njega ko da bateriju staviš?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...