Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Prilicno neobican torrent problemImam racunar koji radi na jednoj odredjenoj mrezi (sa koje nije moguce skidanje *.torrent fajlova)kada se raskaci sa te mreze i kada se poveze sa drugom mrezom (sa koje je moguce skidanje)i kada se pokrene download preko utorrenta i posle nekoliko sekundi* skidanja izbaci sledecu porukutottentproblemcrxg8.jpg*oko 10ak sekundi u kojima postigne max brzinu
aj cek, pojasni malo kako to da radi u nekoj odredjenoj mrezi, kojoj tacno?
Link to comment

Moja iskustva: skidam ponekad i desetak filmova/CD odjedom, no problem. Brzina skidanja filma (+/- 700MB) od tridesetak minuta do 3 dana (u zavisnosti od broja seedera). Torrent aplikacija - Azureus, najbolji torent sajtovi - btjunkie i MiniNova.

Link to comment

Ja koristim Azureus i neke stvari mi nisu jasne. U donjem delu, gde pise NAT, sada pise firewaled i to verovatno utice na download. Ja sam laik, zato oprostite ako sam nesto lupio. Jel moze neko da mi pomogne oko podesavanja. Znam da ima na Wikipediji, ali se plasim da nesto ne sje*em.

Link to comment

mislim da je, pogotobo sto si newbie, laksi i jednsotavniji utorrent? umesto azureusa (meni se nekako ne svidja)to sto ti je firewalled je ok, posto ocito imas ruter, a on u sebi ima firewall

Link to comment
e - pomozite kojotu, podesavao je utorrent, i problem je sot nece u browseru da mu se otvori 192.168.1.1..zna neko zasto se to moze desiti?!evo moze malo da se gugla, pogledaj ovde http://www.google.com/search?q=can%27t+ope...lient=firefox-aa ako neko od forumasha, zna resenje..
Pričaš o ADSL ruteru? Ako je to, iako nikada nijedan nisam video, sumnjivo mi je da mu je fabrički IP 192.168.1.1. Da nije u pitanju 192.168.100.1?NAKNADNA PAMET: Sad videh link koji si dala, ako nije sam menjao adresu rutera, onda je 192.168.1.1 (ako je to taj ruter).Neka ručno podesi IP adresu svog računara u tom slučaju na, recimo, 192.168.1.5, subnet mask neka ostavi onako kako je Windows odredio. Ako je ruter ispravan, mora da može da mu pristupi. Edited by gotivac
Link to comment

pa to i ja mislim, samo nisam sigurna u sve pa necu coveku da kazem pogresno..posto je tek poceo sa adslom kontam da sigurno nije sam brljao po LANusubnet mask je 192.168.1.1 i na tu adresu po defaultu pristupaju ruteri, sa passom i userom adminoke je da on moze sam podesiti posle IP, to sam i ja radila zbog torenta, ali samo pristupanje ide na pomenutu adresu

Link to comment

Ja sam se sretao sa nekim wireles ruterima kojima je DHCP po difoltu bio isključen. Ako je siguran da je IP rutera 192.168.1.1, neka ukuca u IP adresu na kompu 192.168.1.x (pri čemu x>1 and x<255). Subnet mask, kao sto sam napisao gore, neka ostavi na 255.255.255.0 (što će mu sam Windows upisati).

Link to comment
e - pomozite kojotu, podesavao je utorrent, i problem je sot nece u browseru da mu se otvori 192.168.1.1..zna neko zasto se to moze desiti?!
Kao sto vec rece foto, ako koristi Telekomov Huawei MT882 ruter, onda mu pristupa na adresi 192.168.1.2, bez obzira bio zakacen preko usb-a ili LAN-a. Koliko vidim iz njegovog pitanja, on treba da uradi port forwarding. Ako ima ovaj ruter onda to moze najlakse da podesi na sledeci nacin:Kada pristupi ruteru, odabere opciju Basic -> NAT -> Redirect -> NewU "Local address" upisuje staticku adresu racunara (podrazumeva se da je to vec uradjeno), npr. 192.168.1.137U "Destination Port From", "Destination Port To", "Local Port" upisuje port uTorrenta ili Azureusa (kod uTorrenta je obicno broj porta 38179)Zatim ide na Submit, pa na Tools -> Save & Reboot -> SaveNakon sto uradi Save resetuje ruter (Reboot) i to je to.
Link to comment
A, jel' probao 192.168.1.2 ? Ako je nakacen na USB onda bi trebalo da je ova adresa, a ova sa 192.168.1.1 je za eternet (ako je rec o telekomovom ruzicastom sokocalu).
Bingo
Link to comment
subnet mask je 192.168.1.1 i na tu adresu po defaultu pristupaju ruteri, sa passom i userom adminoke je da on moze sam podesiti posle IP, to sam i ja radila zbog torenta, ali samo pristupanje ide na pomenutu adresu
da ovo sam bas lupila, zamenila sam "termine" :fashisto:jel si uspeo sad, sve to sa NATom kao sto sam ti piskarala? :] radi utorr?
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...