Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

tražim, pa se čudim da ne postoji baš ni1 topic na tu temu... :Ddakle, nisam mobile freak i nikad nisam imala skup uređaj tipa iphone, etc.bila sam nokia fan, ali pojavom smartphonea sam ostala neopredijeljena.moje prvo "smartphone" iskustvo je bilo u vidu sony ericsson xperia 8, što i nije osobito iskustvo.a s obzirom da koristim pretplatnički ugovor, čekala sam produženje da povoljno upecam neki iphone.i trenutak produženja je za desetak dana, a meni je u protuvrijednosti jedne kave ponuđeno nešto što mi je baš slatko.pregledala sam more recenzija na netu i upoznala se sa Nokiom Lumiom 520, 620, 720, 820, 920.korisnici su zadovoljni. neki koji su prešli sa iOS-a i Androida na W8 su iznenađeni (ugodno) fluidnošću, brzinom, jednostavnošću, sjajnim besplatnom off navigacijom. mnogi se čudom čude i kako mobitel sa tako malo MB RAM-a (mnogi modeli 512) radi tako dobro.glavna zamjerka ljubitelja Androida jest manjak aplikacija na W8 (što u skorije vrijeme više ne bi trebalo predstavljati problem)kupovina Nokie od strane MS-a je za mnoge diskutabilna, ali procjene nekih su da je to dobitna kombinacija za oboje. ukratko, Nokia se pod MS kapom (navodno) vraća u utrku smartphonea (Lumie), dok će istovremeno samostalno razvijati druge mobitele i patente koji ostaju NOKIA.i sad, napravili su (po meni) jednu fenomenalnu stvar, a imajući u vidu nepopularnost windows phonea; izbacili su na tržište model Nokia Lumia 520 koji je izrazito jeftin - to je best buy phone koji se odlično prodaje i ujedno pruža mogućnost zahtjevnijim korisnicima da upoznaju rad W8, pa si nakon toga eventualno priušte "više cjenovne razrede".uglavnom, navukli su me, jako mi se sviđa. sad me više ne zanima iphone, odluka je pala. uzet ću 520-icu koja mi se nudi, pa vidjeti...zanima me ima li itko od vas windows phone? ( i ako da, vaši utisci, iskustva ? )za ostale -http://www.windowsphone.com/hr-hrand...najeftinija Lumia babyhttp://youtu.be/IQhdUwLXxXYhm??

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne razumem koja je danas poenta uzeti Windows Phone, posebno ako do sada nisi bila korisnik smartfona. Pošto se ionako navikavaš na novo okruženje, što ne bi odmah uzela nešto što ceo svet koristi?

Link to comment

pa baš zato jer nisam opterećena ni androidom ni iOS-om, a po onome što čitam okolo po netu (a sad čitam baš puno), npr. jedna NOKIA LUMIA 920 je sjajan smartphone kojeg mogu dobiti duplo jeftinije od sličnih uređaja drugih platformi.ja ne igram igrice, treba mi solidan, fluidan uređaj, ne zanima me milijun beskorisnih appova, itd. - a w8 se razvija, već je najavljen i w81. također, čujem da su neki ljudi sa iphonea prešli na Lumiu i da su zadovoljni.navodno je najteže upravo privikavanje sa druge platforme na w8, a w8 najviše zamjeraju manjak aplikacija što se konstantno popravlja. i sad, ako mogu dobiti kvalitetan smartphone (a smatram da Nokia jeste kvalitetna), po povoljnoj cijeni - zašto ne? :)P.S. tek sam naknadno vidjela da postoji univerzalan topic o mobitelima na "tehnici", - isprika.

Link to comment

Evo mogu ja da pitam - kako apdejtovati tvoj telefon na Windows 8? :fantom:Za one sa jeftinijim ulaznicama - Microsoft ne daje krucijalne apgrejde na novije modele OS-a, valjda da ne ugroze prodaju novijih modela :lolol: Eto ti jedan primer, Zoe - niko ne može da ti garantuje da će tvoj telefon sa 8.0 moći sutra na 8.5 kad izađe. Što je sramotno u situaciji kada jedna firma drži celu vertikalu od hardvera preko softvera do kupca.

Link to comment

Nikako, kao sto ni mnoge Andoide serije 2.x ne mozes da apdejtujes na 4.x.Cak ni neki 4.0 ne mogu 4.1.I kod iphona je vrlo slicna prica.To je zato sto su wp 7.x i wp 8.x dva potpuno razlicita sistema, koja samo izgledaju gotovo isto.Ali zato, prilicno je sigurno da ce 8.0 moci da se digne na bilo koji 8.x

Link to comment

Ukratko, mislim da je WP odlicna platforma.Ultra je brz i stabilan. Dobro koristi resurse, narocito bateriju i memoriju.Lepo izgeda interfejs.Aplikacija ima dovoljno, jedino fale nase tipa blic, rts.Rts ne citam a za Blic sam stavio precicu ka sajtu tako da aplikacija i ne treba. B92 je bolje odradjena nego za android.Imas i mobilne verzije Office programa u paketu za dz.Pokusavam da se setim nekog minusa da bi bio objektivan, ali mi ne ide...Mozda moze da bude problem to sto u legalnoj verziji je gotovo nemoguce videti i menjati strukturu fajlova.(ovo se ne odnosi na fajlove muzike, slika videa i licnih dokumenata)

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
Evo mogu ja da pitam - kako apdejtovati tvoj telefon na Windows 8? :fantom:Za one sa jeftinijim ulaznicama - Microsoft ne daje krucijalne apgrejde na novije modele OS-a, valjda da ne ugroze prodaju novijih modela :lolol: Eto ti jedan primer, Zoe - niko ne može da ti garantuje da će tvoj telefon sa 8.0 moći sutra na 8.5 kad izađe. Što je sramotno u situaciji kada jedna firma drži celu vertikalu od hardvera preko softvera do kupca.
Ajde banuj se čoveče, troluješ i flejmuješ svaki topic...kako ti ne dosadi?Sent from my Windows Phone 8 using Tapatalk
Link to comment
Ukratko, mislim da je WP odlicna platforma.Ultra je brz i stabilan. Dobro koristi resurse, narocito bateriju i memoriju.Lepo izgeda interfejs.Aplikacija ima dovoljno, jedino fale nase tipa blic, rts.Rts ne citam a za Blic sam stavio precicu ka sajtu tako da aplikacija i ne treba. B92 je bolje odradjena nego za android.Imas i mobilne verzije Office programa u paketu za dz.Pokusavam da se setim nekog minusa da bi bio objektivan, ali mi ne ide...Mozda moze da bude problem to sto u legalnoj verziji je gotovo nemoguce videti i menjati strukturu fajlova.(ovo se ne odnosi na fajlove muzike, slika videa i licnih dokumenata)
+1Da dodam...Prvi SF koji sam kupio je HTC HD2 (wp6) za koji i dan danas, kažu da je neprevaziđeno dobro napravljen.Na njemu sam imao dual boot, pa je mogao da fura i windows i android platformu lagano, plus gomilu custom romova. Sve je moglo da se krekuje, potpuni open source uređaj.Njega sam menjao za HTC HD7 (wp7) koji je preteča ovog wp8.Flešuje se najnormalnije, sa wp7 na 7.5 pa na 7.8 . To je poslednja varijanta sedmice (izgled desktopa je kao wp8).Taj SF sam dao ženi a uzeo sebi HTC 8x (wp8), i automatski stižu apdejti, u proseku na svaka dva meseca. Trenutni je GDR2 update. Uskoro stiže GDR3 a početkom 2014 i apdejt BLUE (8.1).Što se marketa tiče, gomila app su besplatne a ja sam pazario desetak, prosek je 150 kinti, naravno visa electron debitna karta i doviđence.Telefon imam od novembra 2012 i nit' je štucnuo a nisam ga tri puta ugasio...works like charm.Čekirajte obavezno app i sajt: WINDOWS PHONE CENTRAL !!!It's a must!Sent from my Windows Phone 8x by HTC using Tapatalk Edited by LudiKure
Link to comment
Evo mogu ja da pitam - kako apdejtovati tvoj telefon na Windows 8? :fantom:Za one sa jeftinijim ulaznicama - Microsoft ne daje krucijalne apgrejde na novije modele OS-a, valjda da ne ugroze prodaju novijih modela :lolol: Eto ti jedan primer, Zoe - niko ne može da ti garantuje da će tvoj telefon sa 8.0 moći sutra na 8.5 kad izađe. Što je sramotno u situaciji kada jedna firma drži celu vertikalu od hardvera preko softvera do kupca.
da, neki sa w7 su razočarani. to shvaćam.međutim, po onome što sam pročitala, generacije w8 će se najnormalnije nadograđivati.što se tiče krucijalnog, ovisi što je kome "krucijalno", ali koliko čujem od korisnika - problemi se rješavaju i poboljšanja redovito stižu. osim toga, čitajući recenzije o w8, ujedno sam dosta saznala i o androidu koji jeste potpuno otvorena platforma, ali mu je to ujedno i mana jer plasira gomilu smeća koje može upropastiti rad phonea?ono što se meni npr. posebno sviđa kod WP - besplatan Officekod Nokie Lumie (ne znam imaju li to i drugi WSP?) fenomenalna besplatna off navigacija, NEMA bolje na tržištui ono što se meni čini vrlo bitnim (možda griješim) - najeftiniji model Lumia 520 radi bolje od bilo kojeg androida u tom cjenovnom rangu (upućeni tvrde da su androidi u tom razredu čisto smeće) i slijedeći tu logiku; ako tako dobro rade jeftini modeli, kako li tek rade skuplji? :)i ono što spominju Dvb i LudiKure, a to čujem i od većine ostalih korisnika - stabilan, fluidan, brz.ja ozbiljno razmišljam da kupim jednu od Lumia, 920 mogu dobiti po jako povoljnoj cijeni. međutim još nisam donijela krajnju odluku i jako su mi važna vaša mišljenja/iskustva/savjeti. zato slobodno "pucajte". fala unaprijed :) Edited by Zoe
Link to comment

Ja dobih od firme Lumiu 520 na koriscenje i za sad sam zadovoljna. Licno sam iPhone fan ali izmedju Androida i Windows-a biram ovaj drugi. Ni sama ne verujem da udeljujem kompliment hibridu Nokie i Windows-a :P Za sve ovo sto si nabrojala mislim da je Lumia dobar izbor. Da, glatko radi, jeste jos uvek skromna sa aplikacijama ali ne bih to uzela kao veliku zamerku. Jedino sto valja proveriti je oko navigacije, konkretno u Srbiji Lumia 520 ima navigaciju za Srbiju i jos poneku zemlju iz komsiluka (Grcka ne), za ostalo treba dokupiti licencu, dok Lumia 620 ima licencu za ceo svet. Naravno, ako ti je to jako bitno. I to je, osim izgleda, jedina razlika izmedju ta dva modela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...