Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

Pocinje najjaca najtvrdja liga u Evropi, pa je red napisati rec-dve o klubovima koji ce i ove sezone dati sve od sebe da skoro svaku utakmicu zavrse s "atraktivnih" 0:0...

Glavni kandidati za Ligue 2: Caen, Metz, Guingamp, Nantes, Evian

* Caen - povratnik u prvu ligu, od vaznih igraca otisli su Fajr, Kodjia i Autret, a dosli su Feret, Raspentino, Vercoutre, Imorou, Da Silva, kao i Privat na pozajmicu...od starosedeoca, tu su Seube, M'Bone, Appiah, Nangis i Koita...ekipa koja je u drugoj ligi znala da belezi bolje rezultate na gostujucem terenu, nego na domacem protiv jakih timova, ali sve osim ispadanja u nizi rang bi bilo veliko iznenadjenje ove sezone, jednostavno nemaju potreban kvalitet, a tuca na terenu im nece prolaziti, jer ostale ekipe znaju da biju jace...

* Metz - takodje povratnik u prvu ligu, otisao im je Fauvergue, na pozajmicu su poslati Keita i Didillon, dok su Eduardo, Teixeira i Kayiba napustili klub jer su im istekli ugovori, dosli su Falcon, N'Daw, Rivierez, kao i dva igraca od kojih se najvise ocekuje, a to su Doucoure i argentinski talenat Palomino...ne verujem da ce preziveti ovu sezonu u prvoj ligi, jer ni oni ipak nemaju potreban kvalitet za ovaj nivo takmicenja...

* Guingamp - proslu sezonu su jedva preziveli, uspeli su i da osvoje nacionalni Kup, ali ove mislim da ce se ponovo grcevito boriti za opstanak...otisli su Langil, Pereira, Atik i Babiloni, dok su dosli danski golman Lossl, zatim njegovi sunarodnici Jacobsen i Schwartz, kao i Baca, Angoua i na pozajmicu je stigao Marveaux iz najfrancuskijeg engleskog kluba koji nije iz Londona...njihov najbolji igrac Mustapha Yatabare nije prodat, iako je bilo dosta ponuda za njega, tako da im on ostaje najveca uzdanica ove sezone, zelim im sve najbolje u Ligi Evrope i nadam se da ce popraviti koeficijent francuske lige koliko god to mogu...

* Nantes - nisu napravili mnogo promena, ali izgubili su vazne igrace kao sto su to bili Djordjevic, Nikolita i Trebel, dok su ih pojacali Shechter, Audel i Hansen, ne tako zvucna i poznata imena, tako da im sigurno presoji borba za opstanak do zadnjeg kola...mislim da je Zakarian sasvim dobar trener, dok je Papy Djilobodji jedan od najboljih stopera u ligi, a ocekujem da ce Gakpe i Bedoya imati odlicne sezone, mada sve je to ipak jako tanko...

* Evian - svake sezone su glavni kandidati za ispadanje, ali uvek nekako uspeju da se izbore za opstanak, otisli su Ruben, Bertoglio, Berigaud, dok im se najbolji igrac Sougou vratio u svoj maticni klub odakle je bio pozajmljen, to ce im definitivno biti najveci gubitak, a dosli su Bruno, Sabaly, Nielsen, Camus i Juelsgaard...najbitnije je da Wass nije prodat i on bi trebao da njihova udarna snaga jer je jedan od retkih igraca u timu koji ima kvalitet za neki mnogo veci klub, voleo bih da i ove sezone ostanu iznad crte, ali bice im tesko...

Timovi za donji deo tabele: Rennes, Montpellier, Bastia, Nice, Lens

* Rennes - sta vredi kad si u vlasnistvu jedne od najbogatijih porodica na planeti, kad gazda kluba (FHP) i nije toliko zagrejan za fudbal u zadnje vreme, vec mu je jedino bitno da igracima lepo stoje dresove koje im njegova firma pravi (Puma)...jako puno promena su napravili ovog leta, ostali su bez jednog od najboljih mladih igraca u Evropi, a to je Bakayoko, dok su takodje otisli i Alessandrini, Oliveira, Foulquier, Kadir, Pitroipa i Feret, dok su dosli Bruls, Mexer, Henrique, Prcic, Hosiner, Andre i neki makedonac Zajkov, a sve je to veoma slabo da bi klub mogao da nesto ozbiljnije napravi ove sezone, nadam se da ce mali Ntep igrati svaku utakmicu i da ce ova sezona biti njegova, a trebao bi i Doucoure da pogura ekipu kako zna i ume, jer njihov trener Montanier i nema previse drugih aduta...

* Montpellier - ekipa koju sam obozavao da gledam prosle sezone, a to je bilo iskljucivo zbog meni dva veoma draga igraca koja su nosila njihov dres, medjutim Cabella je prodat onom najfrancuskijem engleskom klubu van Londona, dok se Niang vratio u Milan nakon isteka pozajmice, a u klub su dosla slaba pojacanja kao sto su Lasne, Gisi, Berigaud i Dabo, ali ipak mislim da je njihov trener Courbis dovoljno dobar da spreci pravi potop i da ce Montano, Mounier, Tiene i pre svih Sanson i Stambouli pokazati svoj kvalitet...

* Bastia - doveli su novog trenera, a to je Claude Makelele, dosta su izmenili tim, a najzvucnija imena koja su otisla su Khazri, Bruno, Raspentino, Krasic, dok se Landreau penzionisao...stigli su im Brandao, Ayite, Kikabidze, Peybernes, Pino, kao i nekoliko zanimljivih igraca na pozajmicu gde se izdvaja meni simpaticni golman Areola, a tu su i Gillet, Tallo i Rodriguez...mislim da im opstanak nece doci u pitanje, ali isto tako ne vidim kako mogu zavrsiti u gornjem delu tabele, bez obzira na neugodan domaci teren...

* Nice - pre sve sezone su bili najprijatnije iznenadjenje, a prosle godine zamalo da ispadnu iz lige, meni su licno uvek bili jedan od najomiljenijih klubova, jer dolaze iz grada koji je po lepoti rame uz rame sa najlepsim gradovima na svetu...otisli su im Ospina, Pejcinovic, Bruls, Fofana i Abriel, a sto se tice dolazaka, stigli su Diawara, Hult, Delle, Vercauteren, Bahoken i Populin, morao je p0relazni rok mnogo bolje da se odradi, ali sta je tu je, imaju odlicnog trenera i smatram da ce Claude Puel za koju godinu preuzeti neki mnogo jaci klub, ali do tada ostaje mu da opet izvuce najbolje sto moze iz igraca kao sto su Cvitanich, Eysseric, Maupay, Digard, Bodmer i Mendy, treba pruziti vatrenim navijacima dobru zabavu na novom prelepom stadionu, i nadam se da se da ce imati mnogo uspesniju sezonu...

* Lens - jos jedan povratnik u prvu ligu, zamalo da ih vrate u drugu ligu jer nisu prosli budzetsku kontrolu, medjutim uspeli su nekako na sudu da poniste tu odluku, a sve je to za mene veliko iznenadjenje jer im je novi vlasnik onaj bogatas iz Azerbejdzana koji ima vlasnicki udeo u klubovima kao sto su Porto i Atletico Madrid, pa se ocekivalo da ce uneti ozbiljan novac u klub ne bi li ga preko novi pretovrio u jednog od kandidata za sam vrh, ali zadnjih dana citam da je lik upao u neke finansijske probleme, pa nisam siguran kako ce se sve to odraziti na sam klub, nijedan novi igrac im nije dosao, dok su svi klinci koji su bili na pozajmici otisli nazad u svoje maticne klubove...trenutni igraci vredni pomena su N'Diaye, Cyprien, N'Guemo, Chavarria, Lemoigne i Touzghar, izgleda da ih je i Ljuboja napustio, u bilo kojoj drugoj situaciji stavio bi ih medju kandidate za ispadanje, ali dok ne bude skroz jasno sta se desava sa ovim njihovim vlasnikom, ipak ne mogu tako rano da ih otpisem, jer veoma lako se moze desiti da do kraja prelaznog roka dovedu desetak dobrih igraca koji bi napravili odredjenu razliku, ali isto tako mozda ih zadesi i bankrot...

Ni na nebu ni na zemlji: Bordeaux, Toulouse, Lorient, Reims

* Bordeaux - uvek su nezgodni i godinama gaje odredjeni stil igre koji ne odgovara timovima iz vrha, narocito kada im dodju u goste, otisli su im igraci kojima su ionako istekli ugovori, a to su Chalme, Brechet, Henrique, Hoarau i Olimpa, a stigli su im Laborde, Sacko, Sala, Pallois, kao i njihovo najvece ubedljivo pojacanje Khazri koji bi trebao da bude jedan od glavnih igraca ove sezone uz standardne nosioce igre kao sto su Saivet, Sertic, Mariano, Diabate, Orban i naravno Maurice-Belay, njihov trener Gillot je sasvim pristojan i mislim da radi solidan posao iako mu je tim iz godine u godinu za slabiji, ali drze se nekako...

* Toulouse - zajebana ekipa, biju kao nenormalni i umeju da iznenade mnogo jace od sebe, otisli su im Aurier i Ben Basat, dok se Chantome vratio u svoj maticni klub nakon pozajmice, a treba istaci i to da su ostali bez svog najboljeg igraca i jednog od najkvalitetnijih stopera u ligi, medjutim Abdennour je prodat jos tokom zime, ali je to sada ozvaniceno posto je u pitanju bila pozajmica s opcijom otkupa...u klub su dosli Grigore, Spano, Matheus i neki Pesic is Jagodine, nikad nisam cuo za njega, mada ni ne pratim srpsku ligu, dok je u klub stigao i super talentovani Tisserand, ali samo na pozajmicu, brzo ce on nazad u Knezevinu gde ce za godinu-dve biti standardni prvotimac...njihova glavan snaga je Wissam Ben Yeder, a to su i Aguilar, Sylla, Trejo, Yago, Akpa-Akpro, kao i mali klan koji ce ciniti Ninkov, Spajic i Veskovac...Casanova je odlican trener i verujem da ce ekipa igrati dobro...

* Lorient - imaju odredjeni kontinuitet, Christian Gourcuff je vise od deset godina na njihovoj klupi i nije ni cudo sto su uvek jedna od uigranijih ekipa, treba istaci i da igraju na vestackoj travi, tako da se na njihovom terenu uvek igra brzo i leprsavo, bez obzira ko gostuje...otisao im je Monnet-Paquet, to im je najveci gubitak, otisli su i Doucoure, Aliadiere, Bourillon, Azouni, Baca i Reynet, dok su im stigli Mostefa, Sy, Mulumba, Jeannot, Le Goff, kao i najvece pojacanje Jordan Ayew, uspeli su nekako da zadrze svog najboljeg igraca, tako da ce Vincent Aboubakar ponovo biti strah i trepet za protivnicke igrace, a i njihov kapiten Bruno Ecuele Manga je i dlaje u ekipi, iako je i on imao brojne ponude od mnogo vecih i bogatijih klubova, ocekujem da ce Jouffre i Abdullah isto imati dobre sezone, tako da sve u svemu mislim da ce nastaviti tamo gde su stali...

* Reims - klasicna ragbi ekipa koja po utakmici napravi vise otvorenih preloma nego sansi za gol, ali su zato veoma zajebani i tesko ih je pobediti, narocito na njihovom terenu...stigao im je novi trener, a nisam siguran koliko ce Vasseur uspeti da ponovi ono sto su uradili u prethodne dve sezone, otisli su Ayite, Conte i njihov najbolji igrac Krychowiak, dok su dosli Moukandjo, Bourillon, Benedick i Peuget, ocekujem da ce Atilla Turan ponovo imati dobru sezonu, kao i da ce Weber, Diego, Atar, Fortes, Devaux i Charbonnier nastaviti da igraju jako tvrd fudbal i da ce ponovo mnoge favorizovane ekipe biti na teskom ispitu...

Timovi za gornji deo tabele: Lille, Saint-Etienne, Lyon, Marseille

* Lille - najprijatnije iznenadjenje prosle sezone, Rene Girard je fantastican trener i to je jos jednom dokazao, napravili su dobar posao u prelaznom roku, najzvucniji igrac koji je prodat je mali Origi, ali on ce i ove sezone igrati kod njih na pozajmici, dok su u klub dosli sjajni Sebastien Corchia, kao i zanimljivi Marcos Lopes, kojeg im je Manchester City pozajmio na godinu dana...na golu je i dalje neprelazni Enyeama, stoperski duo ce ponovo biti Kjaer i Basa, dok ce na sredini terena Balmont, Mavuba i Gueye lomiti i udarati sta god stignu, njihov glavni igrac ce i ove sezone biti Salomon Kalou koji je prosle sezone bio fantastican, dok ce Souare, Martin, Delaplace i Mendes dati odredjeni doprinos u novom pohodu na sam vrh...nadam se da ce imati povoljan zreb i da ce uspeti da udju u grupnu fazu Lige Sampiona, a nakon toga zelim im da pomrse racune nekim jacim evropskim klubovima i da na pravi nacin reprezentuju francuski fudbal i time doprinesu boljem koeficijentu...

* Saint-Etienne - na klupi im sesi ona iritanta njuska Christophe Galtier, ali ne mogu da mu osporim da radi odlican posao, otisli su im Zouma, Guilavogui, Mignot i Brandao, dok su im stigli Monnet-Paquet, Nicolita, Polomat, kao i Ricky van Wolfswinkel, trebalo bi da im dodje jos jedan stoper (Isimat-Mirin se najvise pominje, ali mozda bude i neko drugi), tako da su definitivno jaci nego prosle sezone...opet ce okusnicu tima ciniti Ruffier, Perrin, Tabanou, Gradel, Erding, Lemoine, kao i sjajni Hamouma, njima takodje zelim sve najbolje u Ligi Evrope i voleo bih da doguraju do samog finala, uvek navijam za francuske timove vani...

* Lyon - dosao im je novi trener, Hubert Fournier je pokazao da ima potencijal da vodi jednu od najvecih francuskih ekipa, a sada to mora i na delu da potvrdi, otisli su im Gomis, Briand, Sarr i Vercoutre, dok su im stigli Jallet, Rose i Yattara, na papiru to ne deluje nesto impresivno, ali ovo je sezona kada bi Grenier morao da eksplodira i pokaze zasto su ga svi evropski klubovi jurili do pre godinu dana, isto tako Lacazette, Ferri, Gonalons i Bedimo moraju da podignu svoju cenu jer i oni zele da uskoro predju u neki bogatiji klub van Francuske, dok ce Gourcuff, Bisevac, Kone i Malbranque morati da odigraju bolje nego prosle sezone...voleo bih da Benzia, Plea i Umtiti dobiju sto je god moguce vise minuta, jer u pitanju su igraci za koje je samo nebo granica, a isto tako nadam se da ce uspeti da se kvalifikuju u grupnu fazu Lige Evrope i da ce u samom finalu tog takmicenja pobediti ASSE...

* Marseille - svidja mi se sto su imali dovoljno sluha da postave takvog cara za trenera kakav je Marcelo Bielsa, oduvek sam obozavao njegov stil fudbala i zelim mu sve najbolje na klupi jednog od najvecih francuskih klubova...prevelika je greska to sto je prodat Valbuena, a isto tako mislim da je i Jordan Ayew prelako unovcen, od ostalih odlazaka tu su Diawara, Khalifa, Sy i Bracigliano, sok su dovedeni odlicni Batshuayi, zatim Alessandrini, kao i Amalfitano i Kadir, dok je sa pozajmice vracen veoma dobri Sougou, tako da ce biti veoma zanimljivo videti kako ce sve to izgledati i kakvu ce sada ulogu imati Gignac, Andre Ayew, Payet, N'Koulou, Mendes, Cheyrou, Morel, Romao, Imbula i Dja Djedje, jer svi navedeni igraci su zestoko podbacili prosle sezone, a pre svega voleo bih da Thauvin i Lemina budu glavni oslonac tima, jer oni su buducnost francuskog fudbala i treba im dati dosta minuta...

Bogati gej metroseksualni klubovi: Paris Saint-Germain, Monaco

* Paris Saint-Germain - definitivno najveci favorit i svakako najozbiljniji tim u ligi, Blanc je prosle sezone veoma brzo pronasao odgovarajucu taktiku i uklopio silne mega zvezde u celinu, tako da su brzo svima stavili do znanja koliko su mocni...retardirano FFP pravilo ih je sjebalo da odrade prelazni rok kakav su verovatno ranije zamislili, ali su bez obzira na to opet uspeli da naprave jacu ekipu nego prosle godine, otisli su Alex, Menez, Jallet i mali Coman, ponovo je Areola poslat na pozajmicu, kao i Habran, Ikoko i Sabaly, dok su u klub stigli David Luiz i Serge Aurier, po meni dva fantasticna igraca i drago mi je sto ce imati priliku da igraju sa ostalim fenomenalnim fudbalerima koji su pronasli svoj dom u Parizu, postoji sansa da im se prikljuci jos jedan igrac ekstra klase (Di Maria ili neko drugi), ali treba naci neko resenje kako da se zaobidje ona glupa i sramna zabrana koja je zadesila i njih i City, inace vec su osvojili jedan trofej ove sezone, posto su u Kini osvojili francuski superkup nakon dva gola Ibrakadabre koji je jos jednom dokazao da ga godine uopste nisu stigle, tako da ocekujem da i ove sezone brutalno dominira, voleo bih da Lucas i Marquinhos dobiju vecu minutazu jer su obojica opasni mamojebaci, a takodje predstavljaju buducnost brazilskog nacionalnog tima, jos jedan razlog vise zasto ih obozavam...nema mnogo toga novog da se doda, Thiago Silva je i dalje najbolji stoper na svetu, VDW i Lavezzi su i dalje najveci carevi, Matuidi, Verratti i Cabaye ce praviti haos na sredini terena, a uz pomenutog Zlatana, ocekujem da ce Cavani biti jednako koban za protivnicke odbrane, Pastore mozda nekako uspe da ponovo bude onaj igrac iz Palerma, a dva klinca na koje treba obratiti paznju su Ongenda i Bahebeck...celoj ekipi zelim sve najbolje u Ligi Sampiona i iskreno bih voleo da se sastanu s nama u samom finalu, bilo bi super...

* Monaco - mnogo toga se desilo ovog leta, ali vecina toga je bila vezana za strukturu kluba i organizaciju, dovedeni su brojni sponzori, pojacane su marketinske aktivnosti, u klub su dosli novi skauti, sada delujemo kao neko ko je vec godinama jedan od najvecih evropskih klubova, a ne kao neko ko je bio na pragu ispadanja u trecu ligu pre dve i po godine...sto se tice odlazaka, dosta igraca je napistilo klub, najzvucnije ime je James, a od ostalih koji su imali zapazeniju minutazu, izdvajaju se Riviere, Abidal i Obbadi, dok i dalje postoji mogucnost da klub napusti i Isimat-Mirin, a Lacina Traore ce najverovatnije da ode negde na novu pozajmicu kad se oporavi od povrede...sto se tice dolazaka, Fabihno ostaje jos godinu dana na pozajmici (nadam se da cemo ga kasnije i otkupiti). Adbennour je doveden nakon sto je izdominirao prosle polusezone i time opravdao cenu koju je njegov bivsi klub nametnuo, stigao je i Tiemoue Bakayoko, fantastican zadnji vezni i uzdanica mlade francuske reprezentacije, veliko iznenadjenje se desilo, a to je dolazak jos jednog neverovatnog talenta, u pitanju je mali Bernardo Silva, prosto mi je cudo sto ga je Benfica pustila kod nas, mada izgleda da je Jorge Mendes otkupio prava na njega i sada nam je prosledjen na jednogodisnju pozajmicu (verovatno ima i opcija za otkup), klinac je sjajan i nadam se da ce imati dobru minutazu ove sezone, ocekuje se dolazak jos par pojacanja, ali dok se te stvari ne konkretizuju, nema potrebe trositi reci o imenima i ciframa...najveca promena u odnosu na proslu sezonu je dolazak novog trenera, Ranieri je retard i to je u vise navrata dokazao, dok je Leonardo Jardim veoma zanimljiv lik i osim toga sto overava tudje zene kao od sale, primetno je da se radi o veoma kvalitetnom mladom treneru koji zna kako da iskoristi igrac ekoje ima na raspolaganju, od mene ima punu podrsku i voleo bih da ostane dugo godina na nasoj klupi, svidja mi se kako je ekipa igrala u pripremnom periodu, mladi igraci su dobili puno poverenje, a forsira se brza i atraktivna igra sa dosta takticke discipline, mislim da cemo imati puno uspeha ove sezone i da ce sve utakmice biti uzbudljive za gledanje...uprava kluba je postavila cilj da na kraju osvojimo jedno od prva dva mesta u Ligue 1, a da u Ligi Sampiona ostavimo dobar utisak i da doguramo koliko god je to moguce, ja licno ipak ocekujem da osvojimo sva moguca takmicenja u kojima ucestvujemo, bez obzira koliko to (ne)realno zvucalo, zelim da gledam dobar fudbal i da to donese odredjene rezultate, a malo je reci da sam odusevljen trenutnom situacijom u klubu, jer nakon toliko godina mucenja i blamiranja, napokon imamo i ozbiljnu upravu i talentovanu ekipu koja moze jako puno, ne secam se kad sam poslednji put ovoliko nestrpljivo cekao novu sezonu da pocne, bilo bi lepo da nakon vise od deset susnih godina, ovo bude sezona sa nekoliko trofeja i da klinci ispune svoj potencijal...

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Moura iznervirao Ibrahimovica i napravio preokret. Neverovatno kako jedan detalj moze da preokrene utakmicu, PSG je delovao kao da moze da im da gol kada i kako hoce.

Link to comment

Ima gresaka, Gillot vise nije trener Bordeaux-a, sada je Sagnol, a Gourcuff Laurient-a.

Da, potpuno sam zaboravio da je Sagnol preuzeo Bordeaux...sto se tice Gourcuff-a, nisam ni znao da je napustio Lorient, tek sad vidim da je postao novi selektor Alzira...steta, bio mi je jedan od omiljenijih trenera u ligi...

Link to comment

Ako sam dobro, onako nalizan, video u startnoj su bili i L.Moura i Pastore-kako je to izgledalo? (nisam gledao tekmu, a zagovornik sam teze da njih dvojica imaju 1 kvalitetu™ za vecu minutazu)

Link to comment

Moura je bio solidan, mada moze on mnogo bolje...Pastore je asistirao kod oba gola, ali je opet dosta gresio i tesko ce zadrzati mesto u prvih 11 kada se u tim vrate svi igraci koji su falili...inace ja ih gotivim obojicu...
 
Bielsa je imao interesantan debi na klupi Marseja, remi na Korzici u zanimljivoj utakmici sa sest golova i dva dosudjena penala...ludi Argentinac je bio u kadru na svakih tridesetak sekundi, one man show...
 
Stigao nam je Maarten Stekelenburg na jednogodisnju pozajmicu da pojaca konkurenciju na golu, medjutim ovo znaci da ce Subasic ponovo biti prvi golman, jer ne verujem da ce Holandjanin uspeti da se vrati na onaj nivo od pre nekoliko sezona...stigao je i vec pominjani Bernardo Silva, potvrdjeno je da dolazi na pozajmicu uz opciju otkupa na kraju sezone, jedino se ne zna koja je cifra u pitanju, ali u svakom slucaju genijalan potez...

Link to comment

Znaci, ostali ste bez jednog finalsite SP-a, al dosao drugi :D 

Problem sa Stekelenburgom je sto je poprilicno autistican, za dve sezone kod nas nije uspeo da se navikne ni na ligu ni na saigrace, neverovatno je da nije hteo da se potrudi da nauci bar rec italijanskog. Nije los golman, ali nije imao komunikaciju sa saigracima. Na kraju je sve zacinio vredjanjem saigraca (mucenog Goicoechee) kada je opravdano izgubio mesto zbog njega. Jako cudan karakter.

Link to comment

Kakvo glupo prosipanje bodova na domacem terenu, a taman su tribine bile lepo popunjene, sada ce navijaci ponovo radije trositi vreme na jahtama uz kockanje i kurve, nego na stadionu :isuse:

 

Berbatov je propustio tri dobre prilike, Carrasco dve, a Kurzawa i Germain po jednu, previse je to i za mnogo slabiju ekipu nego sto je to Lorient...kod njih se najvise istakao golman sa nekoliko odlicnih odbrana, a kod nas je jedino Kondogbia bio na visokom nivou...penal u njihovu korist je bio opravdano dosudjen, a penal u nasu korist je bio itekako sumnjiv, glupi Carvalho je zasluzeno dobio oba zuta kartona i on je mnogo veci krivac za ovaj poraz nego Abdennour koji je igrom slucaja ispao zrtveno jagnje kod oba primljena gola, a celu utakmicu je morao da pokriva svoje saigrace koji su ostavljali mnogo lufta pozadi...

 

Ako postoji nesto pozitivno u ovom glupom i nepotrebnom porazu, to je cinjenica da se nakon izjednacujuceg gola nismo zadovoljili (iako smo imali igraca manje) i povukli u zelji da sacuvamo remi, vec smo krenuli po sva tri boda, a takav pristup najvise volim da vidim, sve ili nista...bez obzira sto smo ovoga puta dobili jedno veliko nista, zelim da ekipa u svakoj utakmici ide na pobedu, bez obzira da li je protivnik bolji ili mi imamo igraca manje, jer igrati nereseno je za mene isto kao i poraz, fuck that shit...treneru sve pohvale za vodjenje utakmice, mislim da je dao sve od sebe da ekipa pobedi, a igraci neka se malo opamete...
 

Znaci, ostali ste bez jednog finalsite SP-a, al dosao drugi :D
Problem sa Stekelenburgom je sto je poprilicno autistican, za dve sezone kod nas nije uspeo da se navikne ni na ligu ni na saigrace, neverovatno je da nije hteo da se potrudi da nauci bar rec italijanskog. Nije los golman, ali nije imao komunikaciju sa saigracima. Na kraju je sve zacinio vredjanjem saigraca (mucenog Goicoechee) kada je opravdano izgubio mesto zbog njega. Jako cudan karakter.


On je samo prelazno resenje, sledece sezone Subasic se seli na klupu, a mesto prvog golmana preuzece mali Paul Nardi...do tada, Stekelenburg ce moci da uziva u carima grada i da ignorise svoje saigrace na klupi :D

Link to comment

Video sam vec sto si pisao tog za malog. Aj, pa neka vam se desi bingo na duge staze :)

 

Gledao drugo poluvreme (prvo nisam mogao zbog kosarke) i mislim da najvise skripi u organizaciji napada i tu delujete poprilicno neubedljivo. Sem toga (kao da je to malo) sasvim ok izgleda, da Carvalho nije imao brainfart verujem da bi ste ih slomili nekako. Pretpostavljam da je razlika ko nebo i zemlja sa i bez Jamesa, ali ako nemate jos nekog ko ce moci da kreira za kompletnu ekipu bice mrka kapa opet. Jos nije zatvoren rok te bi bilo sasvim smisleno da se dovede nesto od one kamare para, bezveze bi bilo da ovoliko talenta i kvaliteta ispasta.

Link to comment

Krenuli smo u formaciji 4-3-3 gde su na sredini terena bili Bakayoko, Kondogbia i Moutinho...prva dvojica su obavljala prljav deo posla, dok je Moutinho kreirao...medjutim, posto je Lorient vec nakon desetak minuta dao gol iz penala, potpuno su se povukli, tako da je nas trener odlucio da vec u 30. minutu napravi prvu izmenu, pa je Bakayoko otisao na klupu, a u igru je usao Germain koji je napadac...od tog trenutka, umesto 4-3-3, ekipa je zaigrala u nekakvoj 4-2-4 formaciji gde je Moutinho morao da se povuce malo nazad i da obavlja defanzivan deo posla na sredini, dok su nam napadi isli najvise preko krila...kasnije su i oba krila izasla iz igre (Ocampos i Carrasco), a umesto njih su usla jos dva klasicna napadaca (Falcao i Martial), pa smo onda igrali sa cetiri spica i tu vise nije ni bilo prostora za nekakvu kreativnost, jer je skoro svaka lopta iz zadnje linije bila bacena u bunar prema napadacima, sredina terena vise nije ni postojala, i na kraju smo ga popusili...

 

Treba da dodju jos minimum dva pojacanja (stoper i kreativac)...Antonio Rudiger je prva zelja za mesto stopera, ali Stuttgart je do sada odbio sve ponude za njega...Nico Gaitan je i dalje na vrhu liste zelja, on je projektovan da bude taj glavni kreativac koji bi  zamenio Jamesa, ali i Benfica za sada ne pristaje da ga proda...nakon ovog poraza, uprava kluba ce morati ili da pojaca ponude za oba igraca ili da nadje neke druge alternative...

Link to comment

Moutinho mi deluje kao da je u ozbiljnom padu, aj danas je bilo do tumbanja, al isto je ovako Portugal delovao rastelovano sa njim na sredini. Kazem sa njim jer on je taj igrac koji treba da bude i koji je obicno bio lepak za sve ostale na sredini. Kondogbia odlican, slazem se.

Ne znam koliko je smisleno kupovati po Portugalima, obicno mora da se uzme najbolje sto se ima tamo, a za to ode koza sa ledja. Jab pre lovio neki restl iz nekog velikog tima, to bar nije tesko uraditi. Nije ni sramota, mnogi su se okoristili za bagatelu na taj nacin.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...