Jump to content
IGNORED

Malta - život & posao


Lezilebovich

Recommended Posts

 

Mene iskreno Malta ne bi privukla za zivot, nekako mi se cini dosta haoticnom i lici na nasu zemlju. Sigurno da je nekom ko nema posao u Srbiji tamo sjajno ali isto tako ne verujem da ima bas neki bogat zivot.

 

u kom smislu haotično ? pod bogat život misliš na pare ili nema, šta znam, koncerata Lady Gage ili Singing Loinsa ?

Link to comment

pre ce biti ovo drugo, prihodi im nisu baš veliki u odnosu na zapadno evropski prosek, ali im je znatno niži porez. a zdravstvo i obrazovanje potpuno besplatni.

Link to comment
  • 3 years later...

Dok se ne jave Maltežani...

 

Bio sam tamo prošle godine na odmoru i pokupio malo više informacija od bivše koleginice koja je tamo oko tri godine i ne planira povratak. Ako te zanima posao, konobarisanje i slično se nalazi bez problema a posle nekog vremena se može prebaciti na nešto bolje, ona od prošle godine radi ako sekretarica. Po rečima njenog drugara veterinara "Ako imaš bilo koju struku može se fino naplatiti". Tu otprilike počinje rang poslova u kojima poslodavac garantuje za tebe, obezbeđuje ti radnu dozvolu pa ne moraš na svaka tri meseca da napuštaš Maltu na par dana i vraćaš se.

 

Naši uglavnom rade na crno, vlasti to prećutno tolerišu jer im treba radna snaga za takve poslove i to za sada funkcioniše. Dobijanje državljanstva je skoro nemoguće osim braka i mislim da se to neće promeniti nikada jer je Malta veličine Beograda sa oko 450 000 stanovnika pa se može zamisliti koliko bi se ljudi sjatilo tamo. 

 

Meni se tamo najviše svidelo to što naizgled nije restriktivno kao u ostalim Evropskim državama, bukvalno nisam video pandure tokom prva dva dana. Kriminal je na minimumu, vutre ima na plažama koliko hoćeš, ljudi funkcionišu na ok način - deca se uveče igraju napolju do ponoći, ljudi bleje na šetalištima bez drndanja telefona...delovalo mi je vrlo bezbrižno.

 

Ta ekipa sa kojom sam pričao ubraja Maltu u dosadno mesto, ali svi planiraju da ostanu koliko je moguće.:cool: 

Link to comment
17 hours ago, ragasto said:

Kriminal je na minimumu, vutre ima na plažama koliko hoćeš, ljudi funkcionišu na ok način - deca se uveče igraju napolju do ponoći, ljudi bleje na šetalištima bez drndanja telefona...delovalo mi je vrlo bezbrižno.

 

Hvala. Ovo mi trenutno manjka, tako da  upisujem pros. 

Link to comment

U Sliemi, ali će promeniti stan pošto čekaju bebu. Ako ti nešto znači, mi smo bili u Marsaskali. 

 

Planiraš da radiš tamo?

Edited by ragasto
Senilnost
Link to comment

Sin komšinice mojih roditelja je godinama već tamo, oženjen je Maltežankom i ima čopor dece. Otišao svojevremeno kao fudbalska vedeta (igrao ovde za nekog kukuruz-ligaša) pa kad su mu slavni dani prošli ostao kao trener. Needless to say, ne pada mu na pamet da se vraća u Srbiju. 

Link to comment
21 minutes ago, Valkyrie said:

Sin komšinice mojih roditelja je godinama već tamo, oženjen je Maltežankom i ima čopor dece. Otišao svojevremeno kao fudbalska vedeta (igrao ovde za nekog kukuruz-ligaša) pa kad su mu slavni dani prošli ostao kao trener. Needless to say, ne pada mu na pamet da se vraća u Srbiju. 

 

i moj rodjak, npr stric mi dodje, je otisao da igra fudbal 1995. tj otisli njih 4 bzvze jer nije trebala viza, istekla viza, trebalo da ih deportuju, otisao na tekmu i kad je video rekao da on igra bolje, otisao na probu, zabio 3 gola, ostao, igrao, ima neku zlatnu kopacku. true story, flmska prica.

 poslednjih, pa 20 godina je u filmskoj industrijiprodukciji i npr kulturnim desavanjima. bila sam pre 5 godina  tamo u ovo vreme (jos je sezona kupanja, do novembra), delovalo mi kao da je serif :D

meni tamo super, klima, ljudi,hrana

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...