Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

НА пијаци сам купио десет саксијица даниноћа, и неке семенке цвећа тзв лампион, украсног лана и још неко љубичасто данас, садили. Плус неки бршљан за ограду

 

 

 

 

едит: Кајсија дивно процветала, мирише

Edited by kapetanm
Link to comment

@nera

 

Od sobnog cveća, mačke mogu da bezbedno grickaju  afričke ljubičice, nolinu i juku tzv. drvo života, za ostalo videti spisak http://www.cfainc.org/CatCare/HouseholdHazards/ToxicPlants.aspx

 

@kapetanm

Taj lampion, ako je nešto ovakvo, posadi ga odvojeno od ostalog cveća na mestu gde ga možeš kontrolisati, pošto ima nekih vrsta fizalisa koji se agresivno razmnožavaju kao korov.

Edited by halloween
Link to comment

 

 

@kapetanm

Taj lampion, ako je nešto ovakvo, posadi ga odvojeno od ostalog cveća na mestu gde ga možeš kontrolisati, pošto ima nekih vrsta fizalisa koji se agresivno razmnožavaju kao korov.

 

Јесте, таква је слика на кесици. Сад си ме збунила. Па има доста простора, ваљда ће бити добар :cry:

 

Остало ми је једно кисело™ дрво крај ограде да исечем. Интересантно је како јелка поред њега буквално бежи, сва се нагла јадна

дан и ноћ   STA43107_zps58a4a363.jpg

 

кајсија kajsija_zpsbcd3540a.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Danas sam na brzinu prošla kroz park Manjež u kome se već određeno vreme održava sajam cveća. Ima svašta, uobičajena ponuda, uzeću nešto neuobičajeno za balkon, ali je bolja ponuda za vrtne baštenske biljke. Meni zapala za oko ukrasna pampas trava.

http://64.19.142.10/www.growyoursecretgarden.com/ekmps/shops/secretgarden/images/cortaderia-selloana-white-pampas-grass-50-seeds-1164-p.jpg

 

Košta 500 dinara, peruška joj je bele boje, prodavac je stariji gospodin iz Temerina. Stabljika sa cvetom je pobodena u zemlju kao orijentir, pravi cvet dolazi tek u jesen, tako da se može transportovati bez problema.

Sajam traje još 2 dana, sutra počinje rasprodaja.

Edited by halloween
Link to comment

Što je bilo raznog začinskog i lekovitog bilja! Na dva mesta i lincura 200 dinara. S obzirom da je lincura najstrože zaštićena zakonom, ispitam prodavačicu pa mi je priznala da oni prodaju plavu lincuru a ona koja je zaštićena kao retkost je žuta (žut cvet). Zaštićena je i plava ali ne na najvišem nivou kao žuta. Ustvari tih lincura ima nekoliko vrsta, ali žuta je ona što je gotovo istrebljena. Kupim tu plavu pa ću je posaditi ispred kuće u dvorištu. Posle sam malo po internetu potražila, Institut za lekovito bilje je napravio malo manje divlju lincuru koja ne traži nadmorsku visinu preko 1200 m, može i na 600-800 m n.v. pa se ta vrsta sad proizvodi u rasadnicima, što je odlično.

Edited by halloween
Link to comment

moja basta i zacinsko bilje :(

dva persuna i jedan bosiljak u pokusaju

 

 

i meni je bosiljak koji sam posejao slabašan (donja slika, skroz dole na donjoj polici) dok sam dva što sam kupio na pijageru presadio u veće saksije i ižđikali su za par dana samo tako, troši se uveliko ali jebeš to kad želim da uspe od semena kod mene.

kod mene je sve super krenulo, dok je sada u stagnaciji sem nekih čilija pa nijesam zadovoljan. trebam ovih dana presaditi par čilija, korijander i origano u veće saksije dok ostatak čilija i čeri paradajzići moraju još da sačekaju.

na terasi me već duže vremena zeza vetar. polomio je par čilija pa ovih dana gotovo i ne iznosim biljčice vanka. nadam se da će se vetar uskoro smiriti jer mi zauzimaju puno mesta u kujni pa ih moram prenositi ako npr. ceo family ruča togetha.

 

g4r77Wr.jpg

JzXO1qj.jpg

 

 

 

Edited by maheem
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...