Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

E narode imam pitanje: dobio sam chetiri nove Trayal T-200 all sezone (valjda) gume, vredi li to montirati?
Prošle zime sam stavio neke trajalove unisex, više na insistiranje vulkanizera kod koga obično pazarim, Sasvim pristojne (štaviše, kakva im je reputacija), mada daleko sam ja od reli vozača.
Link to comment
  • 1 month later...

vulkanizeri u beogradu opustoseni pred praznike. od zimskih guma ostale samo najskuplje! u zadnji cas se docepao para sava eskimo S3 po 4.800 din za 195/65/15, pozadi otisle starije dunlop SP wintersport M3. prvi utisci povoljni za tu cenu, sutra idemo na sumadijski zimski reli preko oplenca pa cemo da reportujemo. neki tvrde da je klasa iznad wintere, pre svega zbog normalnijeg ponasanja po nezaledjenoj/sneznoj podlozi. bumo videli, cena je bila podnosljiva (winter1 u toj dimenziji je 4000 din).

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Stiže novi zakon, a i da ne stiže, valja menjati izlizane letnje.Vozi se Corsa B 1.7D (mala zemlja, mali ljudi, male mašine, a najbolji su) i nešto čačkam po netu, pa sam naišao na par modela. Ima li neko kakav savet na temu? 165/70/R13 je u pitanju (ako se ne varam), a gume koje su do sada isplivale su Fulda Kristal Montero 3, Kleber Kristalp 3, Barum Polaris 2 i Tigar Winter 1, poređane po nekoj poželjnosti valjda. Bitno mi je da se osim tih 10ak snežnih dana u godini, dobro ponašaju po kiši i bljuzgavici. Navodno ove najjeftinije Vintere tu padaju big time.Kanim metati sve četiri, nove naravno.

Link to comment

Preneo fanjo ovde, zahvaljujući blizini izbora, 8-walker će još jednu zimu moći da ugrožava svoju i bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju uštedi novac koji bi u suprotnom bio uludo potrošen.Što se izbora guma tiče, nemoj se ljutiti, ali tvoja Korsa (iako je super autić, mada je meni 1.5 D i TD Isuzu iz kockice ideal "malog" dizel motora) i nije baš auto da stavljaš tako skupe gume. Možda Winter1 i nije vrhunska za sve zimske uslove, ali za tvoj auto i tvoje potrebe biće i više nego dovoljne.

Link to comment

Tako ceniš? Ima tu smisla. Ni ne znam cene, al ako treba da iskeširam koju hiljadu više, čisto bezopasnosti radi, neće biti problem. Baš i ne bih da se po kiši kližem kao po ledu i sve su to tuđa iskustva, ništa moja. Nego, one dimenzije su ipak za letnje gume, a sada bih metao 155/80/R13. Vidim da Fuldinih KM3 ni nema za tu veličinu, već prave Kristal Gravito..

Link to comment

Sad sam se malo raspitivao oko cena (Novi Sad je u pitanju). Na jednom mestu Winter košta 3720 din, plus 300 montaža i ventili, a na drugom Polaris 2 košta 3850 sve sa montažom i ventilima. Ispada Barum jeftiniji od Tigra. Jel se tu treba nešto dvoumiti ili da uzimam Barum?

Link to comment

Winter1, Barum Polaris... sve su to ok gume. Stoje oni ADAC i AutoBild testovi, ali za naše (nije ni moj auto bolji) automobile i našu vožnju (pretpostavljam da je grad u velikoj većini slučajeva) ne vidim zašto bi se pružao kao da voziš A4 2.0 TFSI. Slično kao sa uljem - nek' je original (preporučujem, ima i kod nas) i redovno menjano i sve je ok, za tebe i mene radiće isti pos'o kao i Castrol od 25E/L.PS: Preteče me. U kom si jkra?Edit: Som (ja) disleksični. Mislio sam, ako si u BG, da vidimo koji ti je najbliži od proverenih prodavaca/vulkanizera.

Edited by zorglub
Link to comment
Sad sam se malo raspitivao oko cena (Novi Sad je u pitanju). Na jednom mestu Winter košta 3720 din, plus 300 montaža i ventili, a na drugom Polaris 2 košta 3850 sve sa montažom i ventilima. Ispada Barum jeftiniji od Tigra. Jel se tu treba nešto dvoumiti ili da uzimam Barum?
Ja sam bolje prosao s Tigrom, doduse drugi modeli su bili.
Link to comment
  • 2 weeks later...

jedno pitanje..dolazim par vikenda u NS...pa bih pazario zimske gume, neke jeftinije..tigar, trajal ili neka druga jeftinija marka...gdje da pogledam ili zna li ko cijene vec mozda...165/70 r14..

Link to comment
Ovde ćeš naći cene, odaberi parametre u desnom delu ekrana (čisto informativno, ja sam nalazio kod drugih prodavaca i skuplje i jeftinije za desetak evra po komadu), pa vidi šta ti se uklapa u budžet, a onda telefon u ruke i redom ako hoćeš da malo uštediš... Edited by fanjo
Link to comment
Sad sam se malo raspitivao oko cena (Novi Sad je u pitanju). Na jednom mestu Winter košta 3720 din, plus 300 montaža i ventili, a na drugom Polaris 2 košta 3850 sve sa montažom i ventilima. Ispada Barum jeftiniji od Tigra. Jel se tu treba nešto dvoumiti ili da uzimam Barum?
Barum Optibelt, Kisačka 41
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...