Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Edit: Kad si vec jednom ispao saban, nista strasno nije ni da ponovis. :P
I to sto kazes.Prva slika je trenutna (ne)forma a druga od pre par meseci, iz zlatnog "beach look" perioda. Do februara necu paziti na ishranu a onda krece trcanje + izbacivanje masti i slatkisa i, nadam se, povratak na stanje sa druge slike, s tim sto cu da radim i na kosim trbusnjacima. Lutador je lepo primetio da to vecina ljudi ne radi, ja sam tek nedavno poceo...

sdc10298lt9.jpgp1020650dj3.jpg

Inace, slike su sa jednog fitnes/bodibilding foruma gde postoji galerija slika clanova... da ne pomisli neko da sam se slikao za ppp <_<

Link to comment
Radim sve cetiri vezbe, nekih 2-3 nedelje. Sto se tice prve vezbe, receno mi je da radim sto sporije da bi doslo do razlaganja tkiva. Oko 20-30 u tri serije. Druga vezba, objasnjeno mi je nesto slicno tome, samo sto noge idu jos prema glavi... Koliko je to ispravno, zaista ne znam. Preostale dve su skroz jasne.Edit: Kad si vec jednom ispao saban, nista strasno nije ni da ponovis. :P
По мом мишљењу, почетници/рекреативци/кондиционо слабо припремљени људи би требало да избегавају ову вежбу на клупи, јер ту је највећи притисак који се јавља на међупршљенске структуре. Довољно је само лећи на под и мало подизати груди од пода, ја препоручујем да се подигну ноге у ваздух и савију колена и да се вежба изводи као да нешто треба да се дохвати у ''простору'' између два колена. Што се тиче прегибача зглоба кука, лећи на под и подизати ноге у вис, или радити на вратилу, опет је боље и безопасније радити него на клупи.Такође, оно што већина људи заборавља јесте да вежба и мишиће који врше супротан покрет, екстензију трупа, а то су мишићи дуж кичменог стуба. Несклад између јачине ових мишића често доводи до повреда, уосталом као и у сваком другом зглобу.
Link to comment

Hvala obojici. Za koliko vremena bih mogao da ocekujem neke efekte? Radeci stomak nekih 3, 4 puta nedeljno... Takodje, ako nije problem, sta je zapravo najbitnije da bi se videle "plocice"? Koliku ulogu tu ima razlaganje tkiva i kako ubrzati razlaganje?

Link to comment
Hvala obojici. Za koliko vremena bih mogao da ocekujem neke efekte? Radeci stomak nekih 3, 4 puta nedeljno... Takodje, ako nije problem, sta je zapravo najbitnije da bi se videle "plocice"? Koliku ulogu tu ima razlaganje tkiva i kako ubrzati razlaganje?
Ja sam totalni laik po tom pitanju, ali po mom nekom vidjenju stvari, da bi ti se videle plocice samo trcanje, bajk, plivanje... I pravilna ishrana, naravno. Svi mi imamo abdominalne misice i vezbamo cak i kada hodamo, samo ono salo iznad njih sprecava da se to vidi. Dakle, vezbanjem na klupi mozes da ih ojacas, ali da bi se videli, samo znojenje.
Link to comment

Znam da je jedna od najbitnijih stvari, ako ne i najbitnija, skinuti salo sa stomaka. Doduse, za mene je prednost sto sala i masti skoro i da nema... Tacnije, mogu da napipam plocice rukom, ali se ne vide najjasnije. Sad, da li treba skinuti salo sa stomaka ili ojacati stomacne misice, nemam pojma.

Link to comment
Znam da je jedna od najbitnijih stvari, ako ne i najbitnija, skinuti salo sa stomaka. Doduse, za mene je prednost sto sala i masti skoro i da nema... Tacnije, mogu da napipam plocice rukom, ali se ne vide najjasnije. Sad, da li treba skinuti salo sa stomaka ili ojacati stomacne misice, nemam pojma.
Kombinacija te dve stvari, naravno + genetika, način života, godine...Inače, da bi znao koliko imaš procenata masti, obavezno je da uradiš analizu telesne kompozicije. Vrlo se jednostavno radi i zahteva ne više od 10 minuta.
Link to comment

Ma koja genetika, sve je to do jake volje i kesha (doduse, kesh je potreban za masu, mrsavljenje je "dzabalesku"). Evo, ovde su lepo napisana neka pravila za dobijanje i odrzavanje trbusnjaka:Myth #1 - Fat Makes you Fat. This is a diet tip but it's a very common misconception. Eating fat does NOT make you fat. The thing is, you need to know which fat to eat. You can't go around eating donuts and cookies. You do, however, need to make sure your diet consists of a good amount of nuts, extra virgin olive oil, avocados and other non-saturated fats. These will help melt the fat off of your abs to reveal that six pack you want. Myth #2 - You can spot reduce the fat on your stomach by doing hundreds of crunches and sit-ups a night. This is simply not true. There is no way to get rid of the fat in one area of your body. All you can do is eat right and exercise and the fat will come off of your body usually in the same order you gain fat. For most people, the layer over the abs is the last to go. Myth #3 - You need to work your abs every day or you'll never see them. This ties in with #2. You do not need to do hundreds of sit-ups/crunches and you don't even need to work your abs every day. They're just like any other muscle and they need time to rest. You can work them 2-3 times a week and still have perfect abs. Overdoing it will not make them look better. Tips & WarningsDIET DIET DIET DIET. As hard as it is sometimes, sticking to a healthy diet is the absolutely most important thing to do when you are trying to get that elusive six pack abs. Stick to clean food.Cardio is also very important. Running, walking, swimming, whatever you want to do.Weight train. Simply put: The more muscle in your body, the more calories you burn. Muscle can help you lose fat which is your main goal here.

Link to comment
Upravo tako. Mit koji ovde nije naveden je da prekomerni unos proteina pomaze prekomerno sticanje misicne mase. Organizam moze da napravi odredjenu masu misicnog tkivau toku meseca (zavisno od organizma 2-4 kg), sve preko toga je obicno rezultat steroida. Unos 3 grama proteina po kg telesne mase nije dobar za bubrege, nemoj se zezati s tim.
Ja sam nedavno na jednom forumu čitao temu jednog lika koji uzima 350-400 grama dnevno, a ima oko 90 kg!? Verovatno ima onih koji uzimaju i više, ali nisam imao živaca da tražim/čitam.što se tiče dobijanja mišićne mase, otprilike je mesečno moguće dobiti 2% od postojeće mišićne mase. Naravno, ne govorim o steroidima/gainerima i ostalom.
Link to comment
Ja sam nedavno na jednom forumu čitao temu jednog lika koji uzima 350-400 grama dnevno, a ima oko 90 kg!? Verovatno ima onih koji uzimaju i više, ali nisam imao živaca da tražim/čitam.
Verovatno je u pitanju onaj sa nadimkom sszgo, njega ima na svim forumima. Sad ima 99kg i jos radi na masi, ali on pici i po zestokoj hemiji (winstrol, testosteron, deca, efedrin, clenbuterol, dianabol... :mellow: ). Onako na prvu, cenim da 'ladno trosi preko 500 evra mesecno na hranu, suplemente i hemiju. Ipak, svaka mu cast za transformaciju jer, osim silnog kesha und hemije, trebalo je i dosta volje za ovako nesto:

transf.jpg

Link to comment

Jebote, jel ovo Igi Pop? :unsure: Juce sam bio na drzavnom prvenstvu Srbije u fitnesu i bodibildingu u NABBA federaciji, ovde u SM, i bilo je zanimljivih momenata. Dobicete neke slicice cim mi licimuri iz Euneta ponovo ukljuce ADSL (a trebalo bi danas posto sam platio pre par dana) angry.gif Haha, jeste Igi, pise u imenu slike. Vidi se da je radio opasan kardio :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...