Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

danas je bash pogodan dan za ovu temu :) hajdmo...znam da su chvrsta odluka i chelichna volja najbolje metodeali da li postoji neka pomoc..hemijska,mehanichka ili bilo koje vrste..nikotinski flasteri,tabletice,zvake?moji prijatelji kazu da im je Tabex pomogao,jel ima neko iskustvo sa tim ili nechim sl.?

Link to comment

Ja sam na onoj temi postavio txt iz blica a ovo mi je nekako zapalo za oko:

U sva ova savetovališta ide se o trošku zdravstvenog osiguranja uz uput. Takvo jedno je na Vojnomedicinskoj akademiji, gde se primenjuje petodnevni program. Ovaj program zabranjuje hranu koja podstiče pušenje (kafa, alkohol, biber, senf), a preporučuje hranu koja smanjuje želju (voće, povrće, dosta tečnosti), fizičke vežbe... Ovakav petodnevni program primenjuje se i u Savetovalištu na Klinici za psihijatriju u Nišu, u Domu zdravlja „Mladenovac“, u Institutu za javno zdravlje u Kragujevcu, dok lekari u Zdravstvenom centru u Aranđelovcu na Odeljenju za TBC i plućne bolesti kombinuju individualne i petodnevne programe.U Gradskom zavodu za plućne bolesti u Beogradu, dr Zorica Plavšić je uvela program „Prekini sada, sedam koraka do slobode“, grupni metod za odvikavanje od pušenja koji podrazumeva jednoiposatna predavanja tokom sedam dana. Tim lekara polaznike motiviše ne samo da ostave pušenje, nego i da promene način života i ishrane. U Institutu za bolesti pluća Kliničkog centra Srbije postoji individualni program, za koji je takođe dovoljan samo uput, a vodi ga dr Ika Pešić.
ne kazem da trebas ici na VMA :P al nekako sam uvek bio zagovornik snage volje i znam puno puno ljudi koji su na iskljucivo taj nacin ostavili (neki se i vratili ofkors). Pa eto, ako se odlucis bez preparata da znas sta ti moze pomoci a sta odmoci u kontrolisanju zelje :)
Link to comment

ja posle jabuke imam vecu zelju da zapalim cigaretu nego posle senfa :lol: bila je u Nsu,u domu zdravlja uz savetovalishte chak i nagradna igra..u fazonu ko prestane da pushi za mesec dana,nagrada je bila 1000e,chini mi seok,chelichna volja ali ne shkodi i motivacija pa i pomoc neke vrste

Link to comment

Da je tako lako...Mene samo nervira što i sada, i dok sam purnjao, mi se pušilo svega 4-5 puta na dan. Posle jela ili uz kafu/sok/žestinu (uz vodu i pivo nikako). Ostatak pakle je svesno odlazio na automatizam, dosadu, šta li. Ne prija mi, a dimim, budala. I znam da opet propušim, opet će tako - a imao sam prekide od 7 meseci i od godinu dana.PS: Ako nije iz fabrike, cenim da je vrsta pomagala skroz individualna - meni pomaže voda (a lot of water, što bi rekao Hekmen) i izbacivanje kafe/sokova. Ko zna šta Tebi bude radilo pos'o.

Edited by zorglub
Link to comment

U suštini sve je u glavi. Ali, organski, lakše je odvići se od čistog duvana nego onog što se naziva cigaretama. Dakle trebalo bi u prelaznoj fazi nabaviti domaći duvan ili cigare na neko vreme da se organizam pročisti od amonijaka i aditiva za pojačanja navike koji se nalaze u kupovnim cigaretama,a onda totalni raskid sa tom štetnom navikom

Link to comment
ok,chelichna volja ali ne shkodi i motivacija pa i pomoc neke vrste
Ma, nije to nikakva čelična volja... Sećam se kad mi tako kažu, bude mi smešno i jadno...Kada prelomi u glavi, čovek može svašta. Oni što su se srušili s avionom jeli su mrtve ljude...
Link to comment
ja posle jabuke imam vecu zelju da zapalim cigaretu nego posle senfa :lol: bila je u Nsu,u domu zdravlja uz savetovalishte chak i nagradna igra..u fazonu ko prestane da pushi za mesec dana,nagrada je bila 1000e,chini mi seok,chelichna volja ali ne shkodi i motivacija pa i pomoc neke vrste
:o Jebes sve, odo ja da kupim moravu.
Link to comment
čula sam da se ta bolest leči hipnozom, ali ne znam da li ima u srbiji da se time bave.
To je istina, samo obrneš indijsku svastiku i super... Ma, ljudi se bez problema disciplinuju na sve. Uzmi ljude u Nemačkoj kako su uspeli da disciplinovano i kao ništa, kao da obavljaju najobičniji posao - ubiju preko šest miliona Jevreja...Uzmi ove što su pobili decu u Kragujevcu. Dobro, to je možda već i bio trijumf volje...
a čula sam i da se leči čitanjem čarobnog brega tomasa mana.
Nisam čuo za to, ali sam čuo da se Man izlečio od nacizma pišući ga...
Link to comment
čula sam da se ta bolest leči hipnozom, ali ne znam da li ima u srbiji da se time bave.a čula sam i da se leči čitanjem čarobnog brega tomasa mana.
Bio lik što leči kolektivnom hipnozom u sava centru. Tražila se karta više MIslim da je iz nekog bliskog inostranstva, npr Hrvvatske.Navodno uspeva, alli pošto ne pušim, nisam ni bio u iskušenju da probam.Možda bi, doduše, mogao da mehipnotiše da iskuliram sa fotumom
Link to comment
:isuse:
ja se izvinjavam! dosta mi se sve pobrkalo ovih dana... učinilo mi se da se sad tretira kao bolest.
Navodno uspeva, alli pošto ne pušim, nisam ni bio u iskušenju da probam.Možda bi, doduše, mogao da mehipnotiše da iskuliram sa fotumom
:D ne znam šta je fotumom, ali mene to plaši kod hipnoze, recimo, probudim se odviknuta od pušenja, ali i odviknuta od plombi u zubima. i šta ću onda? ko će ponovo da se navikava na plombe!
Link to comment
ja se izvinjavam! dosta mi se sve pobrkalo ovih dana... učinilo mi se da se sad tretira kao bolest.:D ne znam šta je fotumom, ali mene to plaši kod hipnoze, recimo, probudim se odviknuta od pušenja, ali i odviknuta od plombi u zubima. i šta ću onda? ko će ponovo da se navikava na plombe!
Valjda ne mogu da te nateraju da uradiš ono što ne želiš da uradiš. Ima neka priča o profesoru koji je hipnotisanoj studentkinji naredio da se skine da bi to dokazao a ona poslušala pa je posle kao ispalo da igra na na šipci da plati za studije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...