Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

211, krupniji od Pecarskog, i ima wingspan na koji dobije jos 7-8cm sigurno... i uz sve, dve godine mu pricaju kako mora da ojaca, mora da ojaca, mora da ojaca... 

 

kojeg ti belca znas da je igrao centra u NBA sa manje od 210?

samo da ne bude ko sa kukocem na kraju

 

jeste razlicito vreme i razlicit tip igraca, nego to insistiranje me asociralo

 

skoro negde sam slusao kukoca (repriza neke emisije u periodu kad je zavrsio karijeru, mozda godinu, dve kasnije), sa ove distance nestvarno deluje koliko su u cikagu (mislim na trenere)) malo znali o njemu

a on dosao kao apsolutno dominantan igrac u evropi sa tri titule prvaka evrope i to sa koliko bi 22 godine, tako nesto

Link to comment

mislim da nece... naucili su lekciju sa Kukijem(i jos par primera)... Gasol ili Nowitzky su recimo nabili misicne mase, ali ne drasticno ko Kukoc... Mark Gasol pak, smrsao, pa dodao misice, naucio da se krece. od fizicki limitiranog igraca napravili su sjajnog odbrambenog centra a da nisu uticali na performanse u napadu(stavise). ocekujem da i sa Jokicem bude slicno, jer od je vec dosta smrsao, sada ako nabaci misice, bice jaci i crvsci, ali nece izgubili na finesi, jer on je naucio da igra sa 10kg vise nego sto sada ima. nadam se tome, jeli :)

Link to comment

Stevo  :Hail:

 

11 suteva za 22 poena, 5 asistencija (malo podbacio), 5 skokova. Uz to je ponovo uspostavio red kad su krenlui tockovi da otpadaju. Klipa jeste iritantan, al makar zna kome treba dati kljuceve.

 

I jos jednom  :Hail:

Edited by J.R. Cash
Link to comment
  • 1 month later...

gledao sam danas neku devojčicu 2005. godište kako dominira u utakmici dečaka 2004. pa i 2003. ceo dan razmišljam o tome, živ nisam odakle i na osnovu čega mi zaslužujemo tako talentovanu decu

Link to comment
  • 1 month later...

https://www.ubbullrun.com/buffalo-basketball/2017/5/30/15714998/nikola-rakicevic-will-not-return-to-buffalo-bulls-mens-basketball

 

Tekst je iz maja, al se setih pre neki dan čoveka i ovo je poslednje što sam našao.

Koliko baksuzna generacija. Em je Aranitović dvaput sjebao koleno, em Voja Stojanović isto ACL, Rakićević izgleda isto, mada ne piše u tekstu kakva je povreda kolena i da li bataljuje basket.

A 2014. uzeše bronzu na U17 svetskom prvenstvu.

Samo Peno i Vanja Marinković zasad iz te generacije, da se kaže da bi mogli da doguraju do reprezentacije

Link to comment
  • 3 months later...

Ja sam gledao Zvezdu protiv Umane (Italija). Lagano smo ih odrali. Na ovom nivou Paunović deluje dominantno i najviše je forsiran u napadu, sve ide preko njega kada je u igri. Verovatno da tu ima i talentovanijih od njega - ima jedno pola tima da je 2001. godište i ima jedan mali (Manojlović) koji je 2002. godište. Biće zanimljivo u finalu protiv Partizana sa Pecarskim, kome nema ko da parira.

Dobri  su još Tomašević (iz CG, na žalost), Radaković ne deluje loše, ali treba da poraste, a i mnogo je mršav. Od bekova, Lakić nije nešto ludo odigrao, ali deluje da ima potencijal. 2001. godište izgleda talentovanije - dosta se forsira Živanović, Popović nije igrao taj meč koji sam gledao,

Link to comment

Paunovic treba da poradi na sutu za sledeci nivo kosarke. Njegov izbacaj je efektivan sa poludistance, ali vec sa trojke nije neka opasnost. Ostalo je dobro u njegovoj igri, i vidno napreduje svaki put kad ga gledam. Zivanovic ima izuzetne fizikalije, ali je potpuna muva bez glave na terenu. Popovic nije nesto igrao na ovom turniru. ostali su tipicni juniorski igraci, ne vidim neki talenat za seniorsku kosarku.

 

Dobar je megin Cerovina. Ne bih stavio pare da ce napraviti neku karijeru, ali ima neku skroz gotivnu throwback igru i zabavno je gledati ga. Gledao sam Real na onom prethodnom turniru, oni su nekoliko klasa iznad ovih ekipa ovde, mada nije to ni tesko kad skupis 4 afrikanca i nekoliko jugoslovena. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...