Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

a da kad se govori o novitetima ne bi mnogo skretali u 'alternativu' de je vidljiv upliv raznoraznih drugih stilova, valja pomenuti i neke novije pravoverne hopere. te su za svaku preporuku dva benda iz southeastern usa,clipse_001042_MainPicture.jpgoni su clipse, strašno su kul i evo sjajna stvar sa odličnog hell hath no fury iz 2006, mr. me too sa pharellom:edit: ne pustaju <_< te evo jutjub linka: mr. me tookao ilb11.jpg little brother, nešto 'opušteniji':

Antipop Consortium
:Hail: zadnji album kida. Edited by dillinger
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    384

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

E, brao i pardon za A Tribe Called Quest. Meni ipak primarno bilo da ocheshem ove "novitete gde je vidljiv upliv raznoraznih drugih stilova", jer volim i kontam da bi mnogima smanjilo neosnovanu odbojnost k pravcu, na stranu hipsteraj.edit: Da, None Shall Pass je albumcina (metalo ga i na nau blejing), a kolko sam se odusevio samo kad sam video saradnju sa John Darnielle-om iz The Mountain Goats. I to sam kacio na jubito muziku, em je stvarchina, em je spot boleshtina!

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
Meni ipak primarno bilo da ocheshem ove "novitete gde je vidljiv upliv raznoraznih drugih stilova", jer volim i kontam da bi mnogima smanjilo neosnovanu odbojnost k pravcu, na stranu hipsteraj.
aa ok:)istina, tako preko toga se lakše pravac približi do raznih indijanera, pankera i ostalih sa vrlo jakim predrasudama prema repu :D jašta, ubija ovaj, to mi je te godine bio među najboljim albumima....mada sam video samo spot za naslovnu numeru, moram sad vidim i taj. Edited by dillinger
Link to comment

Jebo pankera sa predrasudama prema repu... ma jebo pankera... jebo sve! :)Evo jedan "unreleased" (Unreleased Classics vol. 1, 1996.) biser:

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

^^da ovu dvojicu (erika i rakima) smo kacili na albumima koji su izdrzali ispit vremena

i kako da niko još ne pomenu najkvalitetniji sastav ikad - a tribe called quest?
moja greska. hteo sam simbolicno zapoceti topik sa 'can i kick it'i jos jedan glas za streberski rap. ovaj lik mi je trenutno zanimljiv - Rhymefest. Nikako ne kapiram kako nije prodao milijardu ploca. Dobar za mainstream, miran je, ne opterecuje, ne preteruje, uglavnom veseo, dovitljive rime... Edited by Hustler
Link to comment

Još da dođe assuck, da ošuri s Francuzima i ostalim magrebžanima... mada je to umnogome već činio po muziki, a čini mi se i drugim ptf-ovima...eo malo za loženje:

Link to comment
Kako sada deluje smešno, ali bila je podela na ist koast i vest koast. Kao vest kost je mekši, komercijalniji ... Ja sam uvek bio ist koast.
Neee. Fora je bila u Gangsta i neGangsta.Vidim da su navedeni skoro svi eminentni predstavnici, ali ste zaboravili Guru-a ili MC Solaar-aGuru - Lifesaver
Jel bio ko na Public Enemy-ma u Hali sportova pre nekih... 4-5 godina? Bilo je skroz :thumbup: Edited by salerokada
Link to comment
Jel bio ko na Public Enemy-ma u Hali sportova pre nekih... 4-5 godina? Bilo je skroz :thumbup:
meni je bas zao sto nisam tamo, ali mi je zao i sto nisam bio na wu tangu na exitu. bilo bi zanimljivo celu tu ekipu, naravno nema vise odb-a ali koliko kapiram mora da su zapevali nesto njegovo. rza je nedavno izdao knjigu i tim povodom bio kod colberta gde je bas pomenuo odba kao coveka koji 'derao istinu' i poceo da peva shimmy shimmy ya. nedavno su dva poznanika bila na nekom rep festivalu u shvici i slusali su Nas-a. publika je bila sacinjena od par normalno izgledajucih i gomile klinaca sa velikim farkamainace u begeu su bili i jungle brothersDa iskoristim post da pomenem jos 1 - Mos Def Edited by Hustler
Link to comment
meni je bas zao sto nisam tamo, ali mi je zao i sto nisam bio na wu tangu na exitu. bilo bi zanimljivo celu tu ekipu, naravno nema vise odb-a ali koliko kapiram mora da su zapevali nesto njegovo. rza je nedavno izdao knjigu i tim povodom bio kod colberta gde je bas pomenuo odba kao coveka koji 'derao istinu' i poceo da peva shimmy shimmy ya. nedavno su dva poznanika bila na nekom rep festivalu u shvici i slusali su Nas-a. publika je bila sacinjena od par normalno izgledajucih i gomile klinaca sa velikim farkama
uh, meni je to bilo jedno od većih razočarenja. radovao sam se toliko što ću da vidim heroje mladosti na okupu, a ispade da je u pitanju tezga najcrnja. da stvar bude još gora, nakon toga naletim na fuckin' edoa majku koji mi je popravio raspoloženje.mada opet, ti lični doživljaji koncerata sa exita i nisu naročito merodavni, jer ko zna u kakvom stanju ti se nalazi psiha nakon preslušanih X koncerata u par dana.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...