Jump to content
IGNORED

22. juna od 18h na Trgu


bergasa19

Recommended Posts

međutim, ta kretensko karnevalska ahahaha ihihihi atmosfera je sjebala proteste 1996/97, pa cenim da i ovom protestu preti ista sudbina, što je sasvim ok.
ne lupetajta "haha" atmosfera, a u datom, 97trenutku, bila je igla na tasu koji će felipe aminovati, slobodan uvjekovečiti
Link to comment
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    9

  • Аврам Гојић

    7

  • Ryan Franco

    7

  • bergasa19

    6

Stvarno bi bilo ludilo da podržavam protest gde paskaljević kolo vodi, a i gorčin je umešan. Pa meni je želja da ta garnitura u našoj kulturi izumre.edip - sad sam video neke fotke, pa i sam DićBra je bio na protestu, pa to je sve moja ekipa, sa njima sam k'o nokat i meso. :fantom:

Edited by kobni zelaya
Link to comment
Stvarno bi bilo ludilo da podržavam protest gde paskaljević kolo vodi, a i gorčin je umešan. Pa meni je želja da ta garnitura u našoj kulturi izumre.edip - sad sam video neke fotke, pa i sam DićBra je bio na protestu, pa to je sve moja ekipa, sa njima sam k'o nokat i meso. :fantom:
+1000
Link to comment

a odakle vam ideja da paskaljevic kolo vodi, a da je gorčin umešan? ozbiljno pitan, pošto sam ja stekao utisak da protest saziva neka trtmrt kulturna mreža, a da ga najviše promovišu ustanove pioput zmuca, mimarta dadova.

Link to comment
Stvarno bi bilo ludilo da podržavam protest gde paskaljević kolo vodi, a i gorčin je umešan. Pa meni je želja da ta garnitura u našoj kulturi izumre.edip - sad sam video neke fotke, pa i sam DićBra je bio na protestu, pa to je sve moja ekipa, sa njima sam k'o nokat i meso. :fantom:
malo mi glupo sto cu ovo da kazem, ali u odnosu na Laleta i Bracu i njihove dvorske lude, cak su i Paskaljoni i Bradic majka mara. a niko od ovih koje si naveo ne vode kolo u protestu, samo su ga podrzali.a sad oprostite, dolazi Hella, moram da budem lep i podatan za njega. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

pa, ovaj topik polako klizi ka nerazumevanju protesta. u srpskoj kulturi ima dosta istaknutih individua koji bi svako od nas rado video na smetlistu istorije. pazite, svako ovde ima svog paskaljevica (koji meni inace ni ne smeta toliko kao ni gorcin - verovatno zato sto ih ne primecujem i konzumiram, drugim recima, zabole me).prosto, oni su nuzno zlo jedne dominantno male, skromne kulture (da ne kazem jednog malog i pogubljenog naroda). gorcini i paskaljevici su mozda i bolji deo nje - od aktuelnog ministra i onih koji sa njim dele prostorije u vlajkovicevoj, sigurno jesu sto ih automatski iskupljuje. htedoh reci, ako su tamo bili i gorcin i paskaljevic ali i aja jung i katarina jovanovic i nenad radic pa i kornet (da ne kazem vladan jeremic), onda je to nesto drugo. a cujem da jesu, tako da je hvatanje za ove ili one cija pojava nekima povlaci stavljanje stipaljke za nos, sasvim kontraproduktivno.sta je moj problem ako nije ljudstvo, a nije. pa, ovaj dogadjaj je trebalo da ima dva zahteva, oba konkretna - prvo, vise para od 0.62% i to ne tako apstrakno "vise para" nego neka cifra koja garantuje funkcionisanje, lupam 1,84%, to moze da se sracuna, i drugo - smenu petkovica i svih kadrova koje je postavio u ministarstvu, razresenje svih direktora kulturnih ustanova imenovanih za njegova vakta.ako je ovaj danasnji performans bio opomena pred izlazak sa konkretnim zahtevima, koji ce u slucaju neispunjenja voditi generalnom strajku svih kulturnih institucija u zemlji pracenim odgovarajucim javnim dogadjajima, onda ga prihvatam.ako nije, onda nista.

Edited by gazza1
Link to comment
Jasno ali koliko je licemerno da o kulturi i stanju u njoj pričaju Paskaljević i Bradić?
pa ne moze im se zabraniti, sad su oni u istom cabru sa onima koji nikada nisu bili drzavni umetnici. a imam isto misljenje o njihovom moralnom pravu da se zale na bilo sta.
Link to comment
sta je moj problem ako nije ljudstvo, a nije. pa, ovaj dogadjaj je trebalo da ima dva zahteva, oba konkretna - prvo, vise para od 0.62% i to ne tako apstrakno "vise para" nego neka cifra koja garantuje funkcionisanje, lupam 1,84%, to moze da se sracuna, i drugo - smenu petkovica i svih kadrova koje je postavio u ministarstvu, razresenje svih direktora kulturnih ustanova imenovanih za njegova vakta.
+1danas je bio pravi trenutak za ispostavu makar drugog zahteva. nadam se da će već sledeći vikend biti nadoknađeno. u suprotnom nema poente.
Link to comment
pa sta je resenje? da ukines instituciju drzavnog umetnika? jel su i depardjea mazali govnima isto tako?
sto mene pitas, meni oni smetaju generalno ali ne mislim da njihov dolazak obezvredjuje protest.
Link to comment

vest o ovome zabacena na sajtu B92 u dubokoj dubini, 15 minuta sam je trazio na sajtu da vidim da li pavle cosic standardno paranoicno izmislja da je B92 javio da je bilo "vise od 500 ljudi". nazalost, nije izmislio.sramota.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...