Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Mobilni telefoni kakve danas poznajemo su naslednici primopredajnih radio uređaja koji su nastali iz čovekove želje da komunicira bez obzira na lokaciju. Prvi takvi upotrebljivi uređaji su razvijeni dvadesetih godina prošlog veka. Celularni telefoni kakve danas znamo su krenuli u drugoj polovini osamdesetih. Bili su veliki, skupi i nepraktični.U Srbiji je cela stvar krenula 1995., kad je Mobtel krenuo s bezobrazno skupim aparatima koji su zbog veličine i težine mogli poslužiti i za samoodbranu, a koštali su 10.000 markica. Srećom, sad se mogu nabaviti već za nekoliko desetina evrića, a dimenzije su svedene na razumnu meru, čak i više od toga. Više o istorijatu i tehnici mobilne telefonije imate recimo ovde.Prvi mobilni telefon sam nabavio 2000. godine. To je bio Alcatel DB. Nije imao mnogo funkcija, ali je signal svuda bio dobar. Posle sam imao Siemens M 35, a zadnjih par godina Nokiu 3510. Ima sve što mi treba i zadovoljan sam njime. To je znači ovaj telefon:nokia-3510.jpgNema kameru, internet nekako i može da funkcioniše, ali to nisam probao, za sada nemam kvarova i sasvim je ok. Jedino je malo preveliki, ali mi to ne smeta previše. Kakav mobilni vi imate? Da li ste zadovoljni njime? Da vidimo...

Link to comment

Jos me sluzi Nokia 3510. Najizdrzljiviji telefon ikada napravljen :)Padao sa cetvrtog sprata u travu (jednom), sa nekih 3 metra visine na beton (nekoliko puta), i u bazen na dubinu od 5 metara (jednom), i i dalje savrseno radi.

Link to comment

Nemam naviku da ih cesto menjam. U zadnjih sedam godina, tri komada.2000 / 3210nokia_3210_1.jpg2003 / 3510 (al ne ova sa kolor ekranom :D )Nokia_3510.jpg2007 / K800iSony%20Ericsson%20K800i.jpgTek sa ovim poslednjim je doslo do nekog veceg napretka glede funkcija. Korisne stvari: kamera, MP3, voice recording, radio, organizer,...

Link to comment

Moja bi žena pitala da li ume ručak da kuva? Evo slike mog prvog telefona:alcatel-db.jpgUh, ta antenica mi je dosta džepova pocepala. Posle 2 godine mi je otkazao ekran i to je bio kraj mog druženja s njim.

Link to comment
nokije rulajunikad nisam imao nista sto nije iz te firmemastam o:41r34oqEF5L._AA280_.jpg
ja sam jedno vreme razmatrao, ali kazu da je Symbian dosta spor, da se onaj slide pozadi sto prekriva kameru kvari/lomi.i dosta je veliki/tezak.kako ti se cini mozda nokia 6120c classic?nokia6120classic2wj5.jpg
Link to comment

Nokia može samo da prijatno iznenadi. Skoro sam uzeo 3110classic2007531123029520bz6.jpgZa telefon od nekih 120? nema šta nema. Od stvari koje su meni bitne ima IR+Bluetooth i povezuje se na komp sa običnim miniUSB kablom, MP3 (čita micro SD kartice koje su izuzetno jeftine) i ima 2,5mm konektor za slušalice tako da preko adaptera mogu da ukljičim neke kvalitetne sa 3.5mm konektorom i naravno ima čuvenu Nokijinu superbateriju.Prvi telefon koji sam koristio je bio 3210 2000te godine i mislim da bi još radio da ga nisam izgubio, a bio mi je bukvalno uvaljen. Kasnije sam shvatio prednosti razgovora na mob jer se mnogo teže desi da neko (devojka, keva) davi polučasovnim razgovorom, tako da fiksni skoro da više i ne koristim.Inače nemam neku potrebu naročitu za pametnim telefonom, ali ako bi i uzimao tako nešto opet bi prvo gledao šta nude finci. Sumnjam da bi rizikovao sa nekim Sony Ericssonom ili nedajbože iPhone-om (hint N95)

Link to comment
Nokia može samo da prijatno iznenadi. Skoro sam uzeo 3110classic2007531123029520bz6.jpgZa telefon od nekih 120? nema šta nema. Od stvari koje su meni bitne ima IR+Bluetooth i povezuje se na komp sa običnim miniUSB kablom, MP3 (čita micro SD kartice koje su izuzetno jeftine) i ima 2,5mm konektor za slušalice tako da preko adaptera mogu da ukljičim neke kvalitetne sa 3.5mm konektorom i naravno ima čuvenu Nokijinu superbateriju.
Ima li kamericu i kakvu?
Link to comment

Ovo je verovatno telefon sa najboljim odnosom cena/kavalitet, i zaista sam prezadovoljan... Nema kameru, ali i onako, ko ga kupi, to mu nije jako važno...M600ipost-385-1197546646_thumb.jpg

Edit:attachment zamenjen linkovanom slikom

Edited by nesha taxista
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...