Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

uzmi silikonski ram, jeftiniji je i osetno lakši

 

Jel ima neki sajt gde ima to da se nadje? Ovo sto sam gledao do sad uglavnom imaju obicne (metalne i plasticne) i titanijumske, ne secam se da sam video silikonske. 

Link to comment

gugl mi se nije isprsio za neki smislen rezultat

 

https://www.ceger.rs/search?q=%20Exess%20dioptrijski%20okvir&f_Tags=Muški%20okviri&ps=100

http://cvikeri.com/dioptrijskenaocare/okviri-za-naocare

 

ali ne vidim specifično silikonke

 

 

moje su exess, imam i plastična stakla pa je zgodno u paketu (mislim da nemaju više od 20gr težine), a uzeo sam u maloj optičarskoj radnji u kojoj kupujem praktično zadnjih 20 godina.

Edited by Prospero
Link to comment

gugl mi se nije isprsio za neki smislen rezultat

 

https://www.ceger.rs/search?q=%20Exess%20dioptrijski%20okvir&f_Tags=Muški%20okviri&ps=100

http://cvikeri.com/dioptrijskenaocare/okviri-za-naocare

 

ali ne vidim specifično silikonke

 

 

moje su exess, imam i plastična stakla pa je zgodno u paketu (mislim da nemaju više od 20gr težine), a uzeo sam u maloj optičarskoj radnji u kojoj kupujem praktično zadnjih 20 godina.

pa 95 % naocara ima plasticna stakla, a titan je ipak mnogo bolji,pogledaj po vecim radnjama recimo ove 

titaniumHero.png

Link to comment

Silikonski ram nije isto sto i plasticni ram, osetno je laksi (najlaksi je, zato sam ga i spomenuo) i savitljiv je - npr nema mehanizam za sklapanje

 

by Tapatalk

Link to comment

Da sam juče umrla ne bih znala da i ovo postoji :)  Hvala za fotku i info, e sad koja j cena ovakvog tzv rama , jer klasični ram i nije . Ja  plaćam staklo tj plastiku ko pola bubrega zbog specifične dioptrije i  tanjenja sa velikim indeksom  pa ne bih da platim toliko i za ram i ostanem bez oba bubrega :D  A ovo mi izgleda idealno za moje očale za rad koje više nosim nego ove  za napolje.

Link to comment

mene je pre par godina koštalo 11k sve zajedno, ram i stakla.

 

stakla su -4,25/-4,75, desno sa cilindrom, imaju neki poseban film sa prednje strane radi zaštite od grebanja.

 

edit: koliko se sećam, jedan od razloga što sam ga uzeo (ram) je i što je bio jeftiniji od titanijumskog.

Edited by Prospero
Link to comment

Meni je valjda -2.25/-2.5 i isto na jedno oko treba taj neki cilindar. Zajebano je po netu naci silikonski ram a svih ostalih ima milion modela.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

meni sad čudno da je to toliko retko, a nije ni skupo niti lux, štagod. meni je optičar sam ponudio silikonski okvir, ranije sam nosio sličan "kabriolet" bez okvira oko stakala, dakle samo prečkice zašrafljene za stakla i zglobni mehanizam, pa je bio u fazonu "ovaj je još lakši, ako to tražiš".

Link to comment

ja danas imao epopeju kod optičara. jedva otrgo ram koji sam odneo pre mesec i kusur dana na popravku. morao sam da uđem pozadi i sam prepoznam svoj okvir jer svi podaci i opisi nisu pomogli. pošto sam bio i neprijatan onako revoltiran, onda je ženu zaintrigirala moja dioptrija te je izmerila ta stakla i rekla: znala sam da imaš cilindre!

 

neko gleda u kafu, neko u pasulj, a neko u ćore. 

elem ispada da smo mi sa cilindrima neke dileje. 

Link to comment

A sta su ti cilindri uopste i jel postoje i sociva sa tim ili samo cvidze? Primetio sam na pregledu da sam dosta jasnije video sa nataknutim tim cilindrima prilikom pregleda za naocare nego kad sam gledao sa svojim socivima.

Link to comment

nepravilno zakrivljenje rožnjače (astigmatizam), ukratko, a u smislu kod naočara znači da se ta nepravilnost koriguje cilindrom na staklima tj nekom korekcijom po jednoj od osa koje korespondira astigmatizmu oka.

 

ja imam blagi astigmatizam na desnom oku, par godina sam nosio meka sočiva bez problema (mada sam prestao jer mi na duge staze nisu odgovarala zbog dugog sedenja za kompom ili knjigom, tu su mi bolje naočare).

Link to comment

Pa to je i moja prica, sve preslikano osim sto ne citam knjige, samo sto sam ja nosio naocare jako davno, kad mi je dioptrija bila -0.75 i to samo kuci a napolju jok. Onda sam neke 2007. skontao da vidim ocajno i od tad nosim sociva, pocelo od -1.25 ili -1.5 a sad -2.5 na oba oka, i dosta mi se boje razlivaju, sto pogotovo smeta kad vozim nocu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...