Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

a jeste, kada sam guglala "white shiny floor tiles" dobila sam slike bas takvih podova, i pise "polished porcelain". A moze da bude i "gloss white laminate" kao ovaj ovde:

 

kronotex_gloss_white_laminate_tile_room_

 

deluje super za podrume....

 

 

zanimljivo je da ne izgledaju kao plocice, nego da je sve jedna velika ploca. Nikad ranije nisam videla tako nesto. ipak, kako se macka ne klize na tome?

Edited by rajka
Link to comment

aaa, sad sam nesto gledala gde ga reklamiraju kao long lasting, ali to je sa sajta ovih koji to prodaju. U stvari ideja je da bude lako za odrzavanje i trajno. Gledala sam i opciju izglacan beton, ali muz kaze, s pravom, da je to hladno.  Jel ovaj epoxy hladan? Kakav je osecaj kada hodas po njemu, meni deluje da je malo kao guma?

Link to comment

deluje hladno ali nije kao beton. osecaj je malo meksi od betona. jako lepi podovi mogu da izgledaju.problem jes to brzo puca ako ti se kuca pomera

 

meni je isto kao da hodam po laminatu ili ovome. drvo je vec nesto drugo

Edited by mustang
Link to comment

Imam ja. Kaljena četvorka. pošto je belo farbana odpozadi radjeno je klir staklo, da je stavljeno obično bilo bi zeleno. Imam utičnicu na zidu pa je to bila još jedna komplikacija, kod mene su radili šablon, ali možda može i da se meri. Nisam radio lajsne nego je staklo selo na radnu ploču. 

Druga kuhinja radjena jeftinije nije išlo kaljeno staklo i ima alu lajsnu i gore i dole. Već je dva puta puklo (jednom sam ga promenio sad stoji puknuto). Pretpostavljam da puca kada serpa ruckom udari u njega, mada posto je isto useceno, a pukotina ide do tog otvora, verovatno je i to doprinelo. 

Što se tiče estetike meni je to odlično, a što se tiče upotrebe lako se čisti i ne primećuje se previše masnoća i sl. (to zavisi i od svetla boje i sl.) Može iza da se stavi i folija pa da bude šareno.

Ako pitaš za cg mislim da će kaljenje biti problem pošto u cg ima jedna kalionica u podgorici ali se generalno tamo jako retko kale stakla. Najčešće rade firme iz srbije (konkav konvex i sl).

Link to comment

hvala ti, superkoristan odgovor :)

 

ma da, treba mi za cg i ako mi nabavka iz srbije bitno komplikuje i poskupljuje projekat vracajm se plocicama

 

a bas mi se svidja staklo :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...