Jump to content
IGNORED

Dušeci


Krotka

Recommended Posts

Ponosni vlasnik ovog dormeo memosana. Ja ga obožavam. Ranije me često boleo vrat ili leđa od spavanja, sada me bole samo leđa, al to je iz drugih razloga.Bez zezanja, meni je baš, baš odličan. Sa druge strane, dragi ne voli. Mnogo mu je nizak.

Link to comment
Ajde da pitam ovde , nekako mi slično....Jel neko pazario one dormeo jastuke i kakvi su?A kakvi su Tempur?
tempur vredi svakog evra koji sam dala za njega (a dosta je to evara ...). kupila sam obican jastuk (tempur classic) i neki "trudnicki" oslonac za ledja. inace, tempur pravi sve i svasta. super im je leg separator, kao i travel jastuk - za suvozaca za kuntanje u kolima. sto se dormea tice, rekla bih da je to bleda kopija tempura, ali jeste znacajno jeftiniji.
Link to comment

ja sam ranije imala tempur (kontur jastuk i body pillow) i nisam uspela da se naviknem, bili su mi tvrdi. dormeo mi je dobar, a dobar mi je bio i neki obican kontur memory foam jastuk koji sam kupila u ikei za 7 funti.

Link to comment
Ajde da pitam ovde , nekako mi slično....Jel neko pazario one dormeo jastuke i kakvi su?A kakvi su Tempur?
Kupila ja 2 ta silver clima anatomska jastuka i sad spavamo samo na njima, super su. bili su nedavno u Markatoru da se kupe sa popustom na one nalepničice. uzela sam i veliki prekrivač (dupli, može da se razdvoji na 2 a i da se sastavi pa da bude 1 deblji) isto od tog buškastog materijala, i on je baš dobar.
Link to comment

kupio onaj tanki sloj tog memory foam-a sto se baci preko duseka i prezadovoljan. imam vrlo pristojan dusek i nisam nesto ni razmisljao o tome da ga kupim nego bio s prijateljicom u kupovini, ona kupila i nagovorila i mene. nisam ocekivao neku promenu jer sam dusekom bio sasvim zadovoljan al ovo me bas iznenadilo. mnogo dobro. masivna preporuka.

Link to comment
  • 10 months later...

da li latex dušeci i ovi od memo pene mogu da idu na one letvice-uložke ili iziskuju ravno dno?danas sam čuo da ovi sa metalni jezgrom ne bi trebalo da se stavljaju na letvice jerbo opruge (logično) negde naležu na iste, a negde ne i stoga dolazi do deformacije, kako dušeka, tako i spavača. ja sam stavio moj dormeo penasti na bukove nosače i razlika je primetna u odnosu na ono kad je bio na ravnom. postao je mnogo mekši. to mi je negde i bilo logično ali tek sad mi pada na pamet da i on možda mora na celu površinu te da je ovo baš problem. šta da radim? letvice su one lučne, pod naponom. jbm li ga nisam baš siću dao za njih. a opet, treba mi nov dušek. mislim da dormeo počinje da mi smeta. ima li veze i što nije ispunio celu širinu ležaja, nego samo nekih 70%?

Link to comment
koji dušek da kupim? i da li da menjam dno za njega?
Dušek sa žičanim jezgrom ide na obične letvice, a dušeci bez žičanog jezgra ( memori pena i sl) idu na latofleks letvice koje ti imaš, tako da je kombinacija koju imaš OK po pitanju "slaganja". Ako ti nešto smeta, zameni ono što je starije. a ako su dušek i letvice iste starosti, zameni dušek novim (opet bez žičanog jezgra). Za konketan model neophodno je da probaš, potraži savet od prodavca, zavsi od tvoje visine, težine, ev. problema sa kičmom i dr. Edited by halloween
Link to comment
da li latex dušeci i ovi od memo pene mogu da idu na one letvice-uložke ili iziskuju ravno dno?danas sam čuo da ovi sa metalni jezgrom ne bi trebalo da se stavljaju na letvice jerbo opruge (logično) negde naležu na iste, a negde ne i stoga dolazi do deformacije, kako dušeka, tako i spavača. ja sam stavio moj dormeo penasti na bukove nosače i razlika je primetna u odnosu na ono kad je bio na ravnom. postao je mnogo mekši. to mi je negde i bilo logično ali tek sad mi pada na pamet da i on možda mora na celu površinu te da je ovo baš problem.šta da radim? letvice su one lučne, pod naponom. jbm li ga nisam baš siću dao za njih. a opet, treba mi nov dušek. mislim da dormeo počinje da mi smeta.ima li veze i što nije ispunio celu širinu ležaja, nego samo nekih 70%?
Не купуј са опругама. Треба да ти се поклапају по величини, мислим да ти је то већи проблем него тип дна.
Link to comment
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...