Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Sasvim je dovoljno obnoviti tih 5 dvadesetdevetki i ne bacati pare, koje nemamo, na kupovinu modernih presretaca. Cetiri jednoseda drzati na dve smene na "dezurnoj pari" na Bataji i taj jedan dvosed za obuku. Cisto, eto, reda radi...Imao sam prilike da vidim sve aparate iz te (nekad) 127. eskadrile i ni tada ni jedan nije bio potpuno ispravan. Da ne kazem da su i tada bili zastareli. Pre svega elektronski... Nasi piloti su ih uglavnom uvezbavali za "dog fight" tipa "Partizanska eskadrila", upravo zbog te zastarelosti, a to pokazuje i to suludo zrtvovanje pre 9god. Svi su bili pogodjeni ili "osvetljeni" sa preko 50km, dok su u mraku leteli po kursu koji su dobili jos na zemlji...bez veze sa tornjom (koji je bio duboko u rupi, bez icega ukljucenog) bez svojih radara... Jbg, poznavao sam sve te momke dosta dobro i znam da je u pitanju bila cast i ta pilotska mooda, ali je meni sa strateske strane to bila cista ludost...Tako bi prosli i da imamo Suhoje, i Miraze, i Eurofajtere, i Svedjane. Jednostavno, nikada ih necemo imati dovoljno, i nikada necemo imati adekvatnu elektronsku podrsku za njih. ...da ne kazem da za vecinu njih i nemamo vise dovoljno veliko nebo.Ove konstatacije oko pretnji u regionu su cista retro glupost, dve zemlje u Evropi nisu ratovale skoro ceo vek, niti ce ubuduce to ciniti. Bezbednost se obezbedjuje globalno, tj integracijama u postojece blokove. Razvijati PVO, lake lovce-bombardere i nesto helisa. Mnogo smislenije i jeftinije....eventualno jedan nuklearni nosac aviona koji bi Dunavom poslali u Crno More, odakle bi Reptorima sa vertikalnim uzletom dejstvovali po strateskim ciljevima oko Tirane. To bi skrenulo paznju NATO prema jugu, sto bi bilo dovoljno da sa Ladjevaca uzlete B52 i B2 Spirit i tepih i nuklearkama sjebu ciljeve na Kosovu :rolleyes:

Link to comment
Sasvim je dovoljno obnoviti tih 5 dvadesetdevetki i ne bacati pare, koje nemamo, na kupovinu modernih presretaca. Cetiri jednoseda drzati na dve smene na "dezurnoj pari" na Bataji i taj jedan dvosed za obuku. Cisto, eto, reda radi...Imao sam prilike da vidim sve aparate iz te (nekad) 127. eskadrile i ni tada ni jedan nije bio potpuno ispravan. Da ne kazem da su i tada bili zastareli. Pre svega elektronski... Nasi piloti su ih uglavnom uvezbavali za "dog fight" tipa "Partizanska eskadrila", upravo zbog te zastarelosti, a to pokazuje i to suludo zrtvovanje pre 9god. Svi su bili pogodjeni ili "osvetljeni" sa preko 50km, dok su u mraku leteli po kursu koji su dobili jos na zemlji...bez veze sa tornjom (koji je bio duboko u rupi, bez icega ukljucenog) bez svojih radara... Jbg, poznavao sam sve te momke dosta dobro i znam da je u pitanju bila cast i ta pilotska mooda, ali je meni sa strateske strane to bila cista ludost...Tako bi prosli i da imamo Suhoje, i Miraze, i Eurofajtere, i Svedjane. Jednostavno, nikada ih necemo imati dovoljno, i nikada necemo imati adekvatnu elektronsku podrsku za njih. ...da ne kazem da za vecinu njih i nemamo vise dovoljno veliko nebo.Ove konstatacije oko pretnji u regionu su cista retro glupost, dve zemlje u Evropi nisu ratovale skoro ceo vek, niti ce ubuduce to ciniti. Bezbednost se obezbedjuje globalno, tj integracijama u postojece blokove. Razvijati PVO, lake lovce-bombardere i nesto helisa. Mnogo smislenije i jeftinije....eventualno jedan nuklearni nosac aviona koji bi Dunavom poslali u Crno More, odakle bi Reptorima sa vertikalnim uzletom dejstvovali po strateskim ciljevima oko Tirane. To bi skrenulo paznju NATO prema jugu, sto bi bilo dovoljno da sa Ladjevaca uzlete B52 i B2 Spirit i tepih i nuklearkama sjebu ciljeve na Kosovu :rolleyes:
Mi i ne treba da razmisljamo da ratujemp sa NATO nego se gleda regionalni okvir a tu svi menjaju i modernizuju RV i celu vojsku. Mi cemo morati da menjamo 29-ke jer su to zastareli avioni i njihovo samo odrzavanje dugorocno ce biti skuplje nego kupiti nove avione to rade i Madjari sada kupuju Gripene to su uradili i Cesi oni su vec kupili Gripene a Hrvati ce izgledati po naredbi da kupuju rashodovane F-16 iako su zeleli Gripene.Danasnje vojska ne sluzi za rat nego za odvracanje i dokaz moci i snage drzave tako Svedska trosi 7 milijardi $ godisnje na vojsku pri tome Svedska nije u NATO a Danska sa 5,5 miliona stanovnika trosi skoro 3,5 milijarde $ a da ne govorim koliko Svedka ulaze u vojnu tehnologiju i koliko su zaradili od prodaje Gripena. A Norvezani su tek rekorderi sa 4,5 miliona stanovnika trose skoro 6 milijardi $ za vojsku a clanica su NATO-a. O Izraelu samo da napisem da trose 19 milijardi $ sa 6 miliona stanovnika i sa povrsinom skoro 4 puta manjoj od Srbije.A Srbija trosi 1,2 milijarde $ sa 7,5 miliona stanovnika a svi znamo gde su Svedska, Norveska, Danska i Izrael a gde Srbija.S' tim da oni nemaju ni problem Kosova ni juga Srbije pa i nekih drugih krajeva ovo ne vazi za Izrael. Edited by No7
Link to comment
...S' tim da oni nemaju ni problem Kosova ni juga Srbije pa i nekih drugih krajeva ovo ne vazi za Izrael.
da se samocitiram:
Ove konstatacije oko pretnji u regionu su cista retro glupost, dve zemlje u Evropi nisu ratovale skoro ceo vek, niti ce ubuduce to ciniti. Bezbednost se obezbedjuje globalno, tj integracijama u postojece blokove.
Uskoro ce i Hrvatska biti u NATO a u Bosni i na Kosovu je vec NATO, o kakvim ti ratovima pricas, nije mi jasno. Bilo bi lepo imati mocan RViPVO ali mi tu sansu prokockali i to na vekovnom nivou. Ja bih ovaj vek posvetio edukaciji politicara, da kad budemo i imali dobru tehniku, ne dodju "neki novi klinci" da traze da se 29tke zavlace u Sarajevsku dolinu pod forsazom i plase sve zivo, ili da se Neve ispaljuju pod fiktivnim ciljevima i onda opozivaju iznad Vukovara...ono sto se u doktrini zove "nenamensko trosenje", a u narodu "glupost".
Link to comment
da se samocitiram:Uskoro ce i Hrvatska biti u NATO a u Bosni i na Kosovu je vec NATO, o kakvim ti ratovima pricas, nije mi jasno. Bilo bi lepo imati mocan RViPVO ali mi tu sansu prokockali i to na vekovnom nivou. Ja bih ovaj vek posvetio edukaciji politicara, da kad budemo i imali dobru tehniku, ne dodju "neki novi klinci" da traze da se 29tke zavlace u Sarajevsku dolinu pod forsazom i plase sve zivo, ili da se Neve ispaljuju pod fiktivnim ciljevima i onda opozivaju iznad Vukovara...ono sto se u doktrini zove "nenamensko trosenje", a u narodu "glupost".
18 February 1952, Greece and Turkey joined to NATO.
The Turkish invasion of Cyprus or Cyprus Peace Operation is the Turkish military action starting on July 20, 1974 following a coup by the Cypriot National Guard against the Makarios III, President of Cyprus with purported aim to save the Turkish Cypriots from the EOKA organization and restore constitutional order.By 1974, dissatisfaction among right-wing Greek nationalists favoring the long-term goal of unification with Greece precipitated a coup d'etat against intending to assassinate President Makarios and declare Union with Greece.
January 30, 1996Web posted at: 11:20 a.m. EST (1620 GMT)ATHENS, Greece (CNN) -- Greek and Turkish naval forces shadowed each other in the eastern Aegean Sea Tuesday, as conflicting claims intensified between the governments over an unpopulated 10-acre islet.The two countries called on each other to pull back rival warships around the disputed territory.In Ankara, the Greek ambassador was summoned to the foreign ministry where Turkey called "for the immediate withdrawal of Greek ships" from around the tiny rock island.In Athens, Defense Minister Gerassimos Arsenis said, "We do not want escalation of the crisis. If the other side is sincere and also wants de-escalation, it should remove its (military) presence from the area, from our waters, from our airspace."
Itd.Ma nemam ja nista protiv edukovanja politicara ali jos jednom kazem vojska je sada u Evropi sredstvo odvracanja i pokazivanja moci te tehloskog razvoja.
Link to comment

e jes ti primer... svejedno, ne postoji rat izmedju dve zemlje. i to dve zemlje na rubu kontinenta, tj jedne vecinski u Aziji. nikad ga nece ni biti, zato sto su obe u NATO.odvracanje...odavno je bilo cija RV prestala da bude faktor "odvracanja". danas to iskljucivo predstavlja nuklearno naoruzanje......a to oko pokazivanja tehnoloskog razvoja je tek hit! kao fabrika automobila u Kragujevcu :rolleyes: SFRJ je sebi mogla da dozvoli taj luksuz q-rchenja, u RV iskljucivo kroz projekat razvoja multifunkcionalnog G4 ali danasnja Srbija prvo treba da izbaci kucace masine iz drzavne uprave i uvede kompjutere, pa kasnije da razmislja o stelth lovcima...

Link to comment

Veoma tacno Vasili. Bitno je shvatiti sve i da kupimo en znam kako besne avione, potrebno je naoruzanje koje mi nemamo (za te avione). Kupiti avion i spickati 30-40 miliona $ po komadu je jedno - naoruzati i opremiti ne samo avione, vec i zemaljsku posadu/podrsku je drugo.

Link to comment
e jes ti primer... svejedno, ne postoji rat izmedju dve zemlje. i to dve zemlje na rubu kontinenta, tj jedne vecinski u Aziji. nikad ga nece ni biti, zato sto su obe u NATO.odvracanje...odavno je bilo cija RV prestala da bude faktor "odvracanja". danas to iskljucivo predstavlja nuklearno naoruzanje......a to oko pokazivanja tehnoloskog razvoja je tek hit! kao fabrika automobila u Kragujevcu :rolleyes: SFRJ je sebi mogla da dozvoli taj luksuz q-rchenja, u RV iskljucivo kroz projekat razvoja multifunkcionalnog G4 ali danasnja Srbija prvo treba da izbaci kucace masine iz drzavne uprave i uvede kompjutere, pa kasnije da razmislja o stelth lovcima...
Pa ratovali su na Kipru npr. oko aerodroma u Nikoziji.
A Turkish armoured force, moving through roads along the Kyrenia-Agyrta-Nicosia bridgehead, attack the Nicosia International Airport, but decisively fail to capture it against organised resistance by Greek and Greek Cypriot forces, and the airport ultimately falls into the hands of the United Nations.
Pa onda,
On July 21st, Turkish warplanes were sent to intercept and engage a presumed Greek naval force operating west of Paphos. This force was, in fact, a group of Turkish destroyers,
Ili "prijateljska" vatra izmedju Grcko-Kiparskih i Grckih jedinica,
In the early hours of 22nd July 1974, a flight of Greek Noratlas planes flying into Nicosia International Airport were erroneously engaged by Greek Cypriot anti-aircraft gun positions, shooting down one C-130 Hercules plane and killing 33 Greek soldiers. A number of other Noratlas planes were damaged and had to be destroyed on the ground. The incident was a result of miscommunication between Greek and Greek Cypriot forces, and miscommunication within the hierarchy of the Cyprus National Guard. (Solankis)
Da kada govoris o Rusima, Amerima ili Kinezima a ne o Srbiji ili Madjarskoj.Ja nisam samo pisao o avionima tako Izrael npr. ima odlicnu vojnu telekomunikacionu opremu koju odlicno prodaje sirom sveta a to sve povlaci i da su u civilstvu izuzetno jaki u telekomunikacija. Pa onda njihovo vojno vozilo Golan Rafael koriste americki marinci u Avganistanu kao transportno oklopno vozilo a ne koriste Hamer jer se pokazao ne tako dobro u takvim borbenim uslovima.
The US Marine Corps has selected the Golan multi-purpose modular armored vehicle made by Rafael Armament Development Authority Ltd. and PVI of the US for use in Iraq and Afghanistan. The Marines will initially buy 60 Golans for $37 million.
GOLAN_URBAN.jpgA sva njihova vojna iskustva se prenose na civilnu tehniku sto se najbolje u Izraelu pokazalo sa telekomunikacionim tehnologijom.Sto se tice razvoja aviona u SFRJ to nije bio samo G-4 vec i J-22 Orao zajedno sa Rumunima a razvijali su se G-5 i Yu-Supersonic(francuski Rafale na prvi pogled dosta lici na ovaj ovion). Edited by No7
Link to comment
Veoma tacno Vasili. Bitno je shvatiti sve i da kupimo en znam kako besne avione, potrebno je naoruzanje koje mi nemamo (za te avione). Kupiti avion i spickati 30-40 miliona $ po komadu je jedno - naoruzati i opremiti ne samo avione, vec i zemaljsku posadu/podrsku je drugo.
Sta podrazumevas pod podrskom na zemlji? Mislsim na radare ili na tehnicku podrsku? Sto se tice tehnicke podrske to smo potpuno operativni za novi Mig-35 sto se tice radara to jesmo tropa i to i meni smeta i en samo to vec i EI i PED kao i sistem veze mada sam cuo da nabavljamo novu opremu.Sto se tice naoruzanja neke rakete radi nasa domaca industrija i en znam koliko ste upoznati sa razvojem raketa kod nas npr. sa raketom tipa ALAS,ALASDoduse nije za aviona ali rade se i avionske.
Link to comment
Ja nisam samo pisao o avionima tako Izrael npr. ima odlicnu vojnu telekomunikacionu opremu koju odlicno prodaje sirom sveta a to sve povlaci i da su u civilstvu izuzetno jaki u telekomunikacija. Pa onda njihovo vojno vozilo Golan Rafael koriste americki marinci u Avganistanu kao transportno oklopno vozilo a ne koriste Hamer jer se pokazao ne tako dobro u takvim borbenim uslovima.
Naslov je RV, o drugim rodovima mozemo negde verovatno i da se slozimo. Inace, to izmedju Izraela i USA odaaavno nema trzisni karakter, vec pre svega politicki. Naravno, i jedni i drugi imaju vrhunska tehnicka resenja...Ipak, moras da shvatis da je Izrael jedina zemlja na svetu koja je u kontinuiranom oruzanom sukobu od svog nastanka, sa granicama koje nisu bile iste 5godina u kontinuitetu, te da se kao takva ne moze porediti sa Srbijom ni u kom smislu. Bar to ne bih zeleo svojoj deci...
Sto se tice razvoja aviona u SFRJ to nije bio samo G-4 vec i J-22 Orao zajedno sa Rumunima a razvijali su se G-5 i Yu-Supersonic(francuski Rafale na prvi pogled dosta lici na ovaj ovion).
Rekao sam "uspesan projekat" :rolleyes: ...visokokrilni lovac-bombarder Orao je ispao bas onako..."Rumunski"...toliki mu je i bio trzisni uspeh. A voleo bih da si bio na nekom vojnom aerodromu da vidis koji procenat od tih aparata je uspesno naleteo i 20tak sati bez da ima neki otkaz. Jedino dobro na njemu adaptacija i montiranje lansera i sistema za Mevrik rakete.Ovo za Rafale se nadam da se zezas :rolleyes: ...program su sujetni Francuzi drzali u tajnosti onoliko i budzili ga do iznemoglosti da bude samo "francuski"...
Link to comment
Rekao sam "uspesan projekat" :rolleyes: ...visokokrilni lovac-bombarder Orao je ispao bas onako..."Rumunski"...toliki mu je i bio trzisni uspeh. A voleo bih da si bio na nekom vojnom aerodromu da vidis koji procenat od tih aparata je uspesno naleteo i 20tak sati bez da ima neki otkaz. Jedino dobro na njemu adaptacija i montiranje lansera i sistema za Mevrik rakete.Ovo za Rafale se nadam da se zezas :rolleyes: ...program su sujetni Francuzi drzali u tajnosti onoliko i budzili ga do iznemoglosti da bude samo "francuski"...
A koliki je trzisni uspeh imao G-4? Mozda zelis poredjenje? G-4 je stekao slavu kod nas tako sto je ucestvovao u Joint Primary Aircraft Training System u SAD kao moguci avion pa se kao pricalo da bi bio izabran da je bila stabilna situacija u SFRJ tj. SRJ pa je onda uzet Beech-Pilatus PC-9 Mk2 tj. kasnije unapredjen T-6 Texan II. Inace J-22 je nosio TV navodjenje protivtenkovske americke rakete AGM-65 Maverick. Jel' si cuo da moze to da nosi G-4? Ne G-4M nego G-4. Sta vise kada su vrsena ispitivanja za unapredjeni G-4M nisan je prebacen sa Orla jer je u G-4 jadan a inace Orao je kao vojni e ne trenazni avion bolji od G-4. Ono sto jeste tacno je da se kvari i to zato sto je kompelsniji avion od G-4 jer su ga malo Rumuni unakazali i zato sto su politicari unakazali sa odlukom oko motora.Inace cuo sam neprovereno da ce mozda Utva da radi modernizaciju G-4M a mozda i nesto vise navodno postoji intereseovanje iz nekih africkih i azijiskih zemalja ali to su za sada sve spekulacije.Pogledaj jos jednom sta sam napisao,
Yu-Supersonic(francuski Rafale na prvi pogled dosta lici na ovaj avion).
A nisam to bez razloga napisao,
It was an all-Yugoslav design, not based on any foreign plane, although France was providing some assistance with the design of the most complex parts that Yugoslavia had no experience with, such as a multipurpose radar. The engine was to be the French Snecma M88, the same engine used in the Rafale. Most of the weapons it would have carried would probably have been either French weapons, or built with French assistance.
Sto se tice nasih avio raketa tu je LVB-250F laserski navodjenja raketa, sustinski to je zastarela tehnologija kada se gleda danasnja situacija ali je za nas dobra.LVB-250F Edited by No7
Link to comment
A koliki je trzisni uspeh imao G-4? Mozda zelis poredjenje? G-4 je stekao slavu kod nas tako sto je ucestvovao u Joint Primary Aircraft Training System u SAD kao moguci avion pa se kao pricalo da bi bio izabran da je bila stabilna situacija u SFRJ tj. SRJ pa je onda uzet Beech-Pilatus PC-9 Mk2 tj. kasnije unapredjen T-6 Texan II.
Ta dva aviona ne mogu da se porede i to je jasno, potpuno su razlicite namene. Galeb je pre svega trenazni avion i za to vreme je imao odlicne performanse. Samo ga je politicka situacija, kao sto si i sam rekao, sprecila da napravi znacajniji trzisni uspeh. Takodje, iz prica pilota na Bataji koji su imali imali ozbiljne brojeve borbenih naleta, dobio sam utisak da je svaki mnogo radije sedao u G4 nego u Orla...iako je ovaj pod krilima imao ozbiljniji arsenal. Jednostavno se nije pokazao, uzasno kvarljiv avion. I da, to se pre svega odnosi na pogon...
Link to comment

Da potvrdim Vasilijeve navode o kvalitetu dijelova Orla. Jedan moj rođak je godinama radio kao mehaničar u Batajnici. Tvrdio je da je to konceptualno dobro zamišljen i dobro konstruisan avion. Problem je bio u kvalitetu izrade rumunskih dijelova koji je očajan. 20 sati naleta bez kvara je optimistička procjena kada je Orao u pitanju.

Link to comment
Da potvrdim Vasilijeve navode o kvalitetu dijelova Orla. Jedan moj rođak je godinama radio kao mehaničar u Batajnici. Tvrdio je da je to konceptualno dobro zamišljen i dobro konstruisan avion. Problem je bio u kvalitetu izrade rumunskih dijelova koji je očajan. 20 sati naleta bez kvara je optimistička procjena kada je Orao u pitanju.
bilo je internih sprdacina i "koski" za Orlove pilote na Bataji...dobacivanja u kantini (sve sa kontekstom da je krs)
Link to comment

Po meni je najbolje da za podrsku kopnenim trupama i kontrolu teritorije, Srbija kupi dva komada AC-130H ili AC-130U Spectre:Spectrea za ostalo su dovoljni onih 5 29-ki, uz uslov da se modernizuju.

Link to comment
Naslov je RV, o drugim rodovima mozemo negde verovatno i da se slozimo. Inace, to izmedju Izraela i USA odaaavno nema trzisni karakter, vec pre svega politicki. Naravno, i jedni i drugi imaju vrhunska tehnicka resenja...Ipak, moras da shvatis da je Izrael jedina zemlja na svetu koja je u kontinuiranom oruzanom sukobu od svog nastanka, sa granicama koje nisu bile iste 5godina u kontinuitetu, te da se kao takva ne moze porediti sa Srbijom ni u kom smislu. Bar to ne bih zeleo svojoj deci...Rekao sam "uspesan projekat" :rolleyes: ...visokokrilni lovac-bombarder Orao je ispao bas onako..."Rumunski"...toliki mu je i bio trzisni uspeh. A voleo bih da si bio na nekom vojnom aerodromu da vidis koji procenat od tih aparata je uspesno naleteo i 20tak sati bez da ima neki otkaz. Jedino dobro na njemu adaptacija i montiranje lansera i sistema za Mevrik rakete.Ovo za Rafale se nadam da se zezas :rolleyes: ...program su sujetni Francuzi drzali u tajnosti onoliko i budzili ga do iznemoglosti da bude samo "francuski"...
Ovo sa Rafalom se uopste ne zeza. Pisao sam o tome na drugom topicu pa da ne ponavljam ovdje.Mi smo imali jednu super resetku za rostilj od djela Orla. Ali opet na taj avion su svi koji su radili na njemu bili ponosni (onda obavezno i ja :) ). Problem je izbio u odabiru motora. Bio bi odlican da su dobili drugi motor.Avion je projetktovan u institutu Zarkovo (tamo su valjda svi domaci vojni avioni projektovani poslije WWII osim Galeba 3) a testiran i kasnije proizveden u Soko Mostaru.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...