Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Izgleda se sprema RDR2 za jesen sledece godine. Valjda nece opet cekati 2 godine za pc (ako je uopste i bude <_< )

 

Ne znam da li je slucajnost ili obracanje paznje na detalje u gta v. Posle one pljacke sa djubretarskim kamionom igrica mi prebaci na Majkla koji vozi nekim planinskim putem i slusa cats in the cradle :)

 

 

edit: gledam sad neki yt playtrough i ipak je slucajnost. Super mi se uklopilo u pricu. Jos ga taman pred tu misiju cimala cerka na mobilni.

 

To prebacivanje je fantastično urađeno, ja sam uglavnom namerno prebacivao na Trevora. Jednom je završio mrtav pijan na vrhu planine, a drugi put na spoljnoj ivici onog mosta.

Link to comment

Europa Universalis 4 s 67 dlc-ova. Kako je sada sve dobro i ispeglano. Vidi se kako je tekla evolucija upravljačkog interfejsa i načina kako se dobijaju tehnička i druga unapređenja, nema više kupovine. Moram da držim budilnik sa glasnim zvoncetom i da strogo pazim da čim ga čujem snimim poziciju i izađem. Ovo je veća navlaka od prethodnih delova a mislio sam da je to nemoguće. AI je mnogo bolji, sada ume da vam postavi sačekušu, tj. namešta se da primi borbu na planini gde je u prednosti. Imam situaciju gde pet država od kojih sam jedna i ja ratuje protiv Turske a oni i dalje imaju dve armije sa po 20-25k ljudi koje se obnavljaju nenormalno brzo dok su protivnicima gubici samo od attrition-a već prešli 100.000 ljudi. Mnogo mi se sviđa to što sada ne možeš da ideš gde hoćeš nego moraš da osvajaš tvrđavu po tvrđavu. 

 

Ja u svakoj verziji EU i Viktorije pokušavam da od Srbije napravim kolonijalnu silu, u Evropi se uvek ograničavam na defanzivu. Jednom sam imao i Molučka ostrva, :D

 

AI i ranije kad je bio pod pritiskom, rešava sve sa najamnicima, tako što ulazi u dugove kupujući ih. To se najbolje vidi kad se ratuje protiv Francuske, gde ako ih dovoljno dugo držiš u ratu i čistiš njihove jedinice, oni upadaju u dugove iz kojih se neće izvući narednih 100 i više godina. S druge strane, takav rat i tebi može naneti štete, osim ako diplomatski ne poturiš nekog drugog (Austriju npr) u prve redove, a ti samo skupljaš otpatke i uživaš dok se dve sile međusobno ruiniraju.

Link to comment

Ja samo da još jednom kažem kako je Elite:Dangerous jedna carska igra, čak i u ovom stadijumu razvoja. Ako Braben uspe da implementira sve što najavljuje (sletanje na planete sa atmosferom, izlazak iz broda i šetanje po planetama i stanici, ličnu opremu, NPC-ove, članove posade, gradnju sopstvenih baza, itd.), ovo će biti ultimativna igra za sva vremena. Uz dinamički svemir (stotine raznih grupa i frakcija koje jedna drugoj uzimaju sisteme, naseljavaju nove, rad za moćne pojedince, istraživačke misije) sa 100 milijardi zvezdanih sistema, nema apsolutno nikakvih granica.

 

Btw, za one koji zaziru od multiplayera, igra ima Solo play mod, koji je čisti PvE, samo se ažuriraju galaktički događaji sa servera.

Link to comment

kada smo kod multiplayera igrajte wot budite deo happy players porodice :lolol:

 

- ko ne zna kakva je to igrica evo primera dvojice igrača, jedan je šumadinac, drugi iz susjedne države, sami procenite ko kreativnije psuje i rage-uje ^_^

 

- šumadinac 11 delova rage do sada izbacio

 

 

- susjed, samo tonski zapis

 

 

- po meni je ovaj naš bolji :s_w:

Link to comment

Ja samo da još jednom kažem kako je Elite:Dangerous jedna carska igra, čak i u ovom stadijumu razvoja. Ako Braben uspe da implementira sve što najavljuje (sletanje na planete sa atmosferom, izlazak iz broda i šetanje po planetama i stanici, ličnu opremu, NPC-ove, članove posade, gradnju sopstvenih baza, itd.), ovo će biti ultimativna igra za sva vremena. Uz dinamički svemir (stotine raznih grupa i frakcija koje jedna drugoj uzimaju sisteme, naseljavaju nove, rad za moćne pojedince, istraživačke misije) sa 100 milijardi zvezdanih sistema, nema apsolutno nikakvih granica.

 

Cenis da ce Star Citizen biti failure?

 

Inace je fascinantno da ljudi daju po 50, 90, 150 i vise dolara za kupovinu game package-a ili brodova koji su jos u koncept fazi da bi podrzali dalji razvoj SC-a. I onda kad ih pitas da kupe Elitu za 30 dolara to im je mnogo ili bacanje para. 

Link to comment

Cenis da ce Star Citizen biti failure?

 

Inace je fascinantno da ljudi daju po 50, 90, 150 i vise dolara za kupovinu game package-a ili brodova koji su jos u koncept fazi da bi podrzali dalji razvoj SC-a. I onda kad ih pitas da kupe Elitu za 30 dolara to im je mnogo ili bacanje para. 

 

Znaš kako, o SC-u ću moći da se izjasnim onda kada ga budem video. Ja sam igrao demo, i tu nisam video ništa specijalno što bi me oborilo sa nogu, a cela uvodna priča sa Robertsom  traje predugo. Posle ispale sa No Man's Sky-jem sam postao ekstremno oprezan u vezi bilo kakvih pre-ordera i ostalih ekstravagancija, i veoma me čude ljudi koji se na to lože. Sa druge strane, ED je pošteniji - tu je, početak mu je skroman, ali se na njemu radi i unapređuje se u hodu, ne očekuje se neko slepo poverenje, možeš videti šta je i odlučiti da li da učestvuješ. Takođe, pisao sam ovde već da me ED konceptualno dosta podseća na Frontier i čini mi se da će gameplay dosta vući na tu stranu, tako da donekle znamo šta da očekujemo i to mene unapred raduje.

 

No, čak i da SC bude dobar, ove dve igre su konceptualno potpuno različite - ED sa 100+ milijardi generisanih sistema, prema stotinak ručno pravljenih sistema koje bi trebao da ima SC. Ja se već unapred ložim na trenutak kada ću imati dovoljno dobar brod da se zaputim u nenaseljene oblasti galaksije i tamo istražujem, a tako nešto neće biti moguće u SC-u. Zato mislim da će se ove igre u suštini jako razlikovati, barem koliko Skyrim i Mass Effect, i imati različitu publiku - jbg, neko voli apsolutnu slobodu u igrama, a neko samo story driven stvari.

 

Btw, da su samo stotine dolara za kupovinu game package-a u SC-u:

 

EDIT: Sad sam video da je donji paket u međuvremenu poskupeo (sada je 19.5k US$), i da njegovom kupovinom stičeš PRAVO DA KUPIŠ Javelin Destroyer, pa skromnoj ceni od cca 2.5k US$. Mislim, šta reći...

 

49tqmH9.jpg

Edited by Ayatollah
Link to comment

To je jedno ludilo sastavljeno od vise ludila, sto bi rekao Kristijan. U igru je ulozeno vec 130 miliona dolara a nece biti skroz zavrsena bar jos dve godine. Da ne znam da su platili sve one Skajvokere i Skalije bio bih siguran da se radi o najvecem scamu ikada. :D

Link to comment

To je jedno ludilo sastavljeno od vise ludila, sto bi rekao Kristijan. U igru je ulozeno vec 130 miliona dolara a nece biti skroz zavrsena bar jos dve godine. Da ne znam da su platili sve one Skajvokere i Skalije bio bih siguran da se radi o najvecem scamu ikada. :D

 

Znaš kako, za dve godine će Braben da izbaci dve dodatne sezone ED, tj. dva service packa, što podrazumeva brdo dodatnog sadržaja + i do kraja ove sezone se očekuju dodatni sadržaji (sad čitam da se brodska posada planira pre kraja ove sezone). Ovo znači da će u trenutku izlaska SC, ED već biti dobro razrađena i etablirana igra sa gomilom sadržaja i ispeglanom mehanikom, dok će SC biti potpuna nepoznanica koja se mulja već više od pet godina i ima samo hype (koji se može izduvati kao balon, što se vidi na primeru NMS). Da bi SC u takvoj situaciji ugrozio ED, on mora biti u 20 najboljih igara svih vremena, što može da se desi, ali i ne mora + je konkurent već jedna od najpoznatijih igara svih vremena + je Braben fanatik za nauku, pa će svakako napraviti najrealniji mogući svemir što znači ljudima koji igraju ovaj žanr (meni prvom). Kada bih se sada kladio ko će bolje proći, stavio bih lovu na ED.

 

Inače, mislim da bi Chris Roberts najviše voleo da ovaj hype oko SC-a traje barem još desetak godina, a on prima uplate na lepe oči. Meni se taj koncept gadi - ako nemaš para, idi lepo na Kickstarter, pa prikupi - tako su ljudi napravili Divinity:Original Sin, tako se sada pravi Torment:Tides of Numenera, i masa drugih kvalitetnih stvari. Ovaj samo diže larmu, a rezultat nula. Zato ja i više cenim način na koji je ED izašao, a da ne govorim o nekom Witcheru i sličnim teškašima.  

Link to comment

pu bre! izašao zvanično i Battlefiled 1, audio - vizuelni spektakl i niko ni da ga pomene! :dry:

 

neme veze, tu sam ja :fantom:

 

Đesi ti, puška te ubila

 

Aukurac, navadili ste se posljednjih par stranica da mi izbijete pare iz džepa za neku zvjerinu od mašine. A nema se. 

 

Prenadrkano izgleda ovo.

Link to comment

Pederi... nismo tržište.

 

EA mašinerija je naravno smislila četiri DLC gde će jedan biti Rusi(!), druga Francuzi (!!), treća tipa Kanađani i četvrta nešto Australija... Elem, nisam siguran za poslednje dve al Francuze i Ruse u ekspanziju a ne u originalnu igru... Eeeeee šta ti je zakon tržišta. Igra kreće sa Britancima, Nemcima i Turcima. Da, ima i Italijana u bitkama na Alpima.

 

Nas ako se sete - sete, to oko Francuza i bitaka.... ne sećam se šta su sve navodili i obećavali. Možda ako stave Solunski front na mapu?

 

Inače igra je optimizovana bruka, prvi put da EA ne omane. Dobro drugi, prvi je kao Battlefront lansiranje al su je naštelovali stvarno dobro. Moja GTX 960 gura 80 - 90 fps na medium settings a izgleda predobro.

 

Od srca preporuka svima, pogtovu ako hoćete vrhunsku atmosferu i igru bez lasera, markiranja, navođenja, satelita i sl.

Link to comment

jao ja nasao neki patch za knights of honor. horor je igra na najjacem u odnosu na original. tesko u picku materinu. no bar je zanimljivo jer sam na originalu na najjacem presao igricu uzduz i popreko, ali realno i nije toliko tesko.

 

pojacan ai, rebeli, dodate neke nove gradjevine. odlicno je. jel igrao koh ovde uopste neko.?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...