Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jel doshlo vreme vec da ce da pravimo ljilju smajlija od blata? :unsure:

 

Ona je naprosto uništila Politiku do temelja i više nije bitno sve ovo što se posle događa.

 

Kada sam bio klinac, uvek sam rezonovao onako kako su kasnije imali reklamni slogan: Kad kažem novina, mislim Politika.

 

Naprosto sam bio užasnut time u šta je Ljijana Smajlović pretvorila taj list. Bolje da su ga ukinuli nego što su ikada dali tako nekome da ga uređuje. List je preživeo i Miloševićevu eru, imao je kvaliteta i tokom celih devedesetih kroz odgovarajuće rubrike na koje dnevna i belosvetska politika nije imala veliki uticaj.

 

Sa Ljiljanom Smajlović došla je totalna devastacija lista i više ga nisam mogao čitati.

Edited by Ajant23
Link to comment

Ja često, zaista, po navici kupim Politiku.

I brzo zažalim.

Oni su uništili i ono na šta sam se vadio "imaju dopisnike, ipak može da se probere..." ...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ne bih rekao da se moglo uništiti išta posle Ljiljana Smajlović. Nivo na koga je ona dovela list bio je nivo koji nije bio dostojan sto godina postojanja. U Miloševićevo vreme i dalje je bilo oaza, stranica i rubrika koje su ostajale izvan domašaja političke gluposti. Ona je zatrovala bukvalno sve. Činilo mi se kada čitam vremensku prognozu da i tu malo, malo, pa vidim ideološki formirane rečenice tipa hladni talas nam i dalje dolazi sa severozapada na jugoistok.

 

A, to što ti pišeš, meni je to već rezon ponižavanja Politike na nivoe jednog lista Vreme ili B92. Ipak, list Politika je uvek bio za klasu iznad toga...

Edited by Ajant23
Link to comment

A, to što ti pišeš, meni je to već rezon ponižavanja Politike na nivoe jednog lista Vreme ili B92. Ipak, list Politika je uvek bio za klasu iznad toga...

Šta bre pričaš ti bre?
Link to comment

To što ti radiš nije rasprava, a ono što sam ja napisao i na šta si ti reagovao diskreditovano je u startu kao nedopustiv uvid. Meni nije potreban oreol elitizma i svetosti da bih isterivao svoje subverzije, tako da ono što sam napisao možeš slobodno odbaciti tako što ćeš u startu diskreditovati mene kao forumaša. Toga sam se nagledao i više no što mi je bilo potrebno i - kao što rekoh - zabole me.

Link to comment

Kad Politika nije bila djubre u poslednje 3 decenije??? Politiku devedesetih ne vredi ni komentarisati. Zao mi je sto nemam vise nijednu sacuvanu, baba i deda u selu koristili za potpalu i uvijanje. Za te naslovnice i tekstove Informer je vrhunska klasa. 

 

Pa, dobro, ova tvoje replika je taj nivo razgovora koje je tamo™ nametnulo, kakav se i ovde razvio na PDF Društvo i Sport, i koji - začudo - rezultira uobičajenim i jedino normalnim zaključcima, ali kao što rekoh, zabole me...

Edited by Ajant23
Link to comment

Kad Politika nije bila djubre u poslednje 3 7 decenija??? Politiku devedesetih ne vredi ni komentarisati. Zao mi je sto nemam vise nijednu sacuvanu, baba i deda u selu koristili za potpalu i uvijanje. Za te naslovnice i tekstove Informer je vrhunska klasa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...