Jump to content
IGNORED

RIBA


Allegra

Recommended Posts

ovo bi ti se mozda dopalo. postoje dve varijante koje smo spremali
meni list ima ukus jaja na oko, a ovu pangu sto prodaju ko list zaobilazim.u foliji pravim ribu na aziju, sve moguce povrce osim krompira, dobro je da ima nesto zeleno, ljuta paprika obavezno, praziluk, paradajzici, tikvice, svega pomalo, maslinovo ulje, beli luk, belo vino, limun, sveze mleveni biber, nista maslac, folija, rerna. moguce da sam ovo nekad pokupila od dzejmija.jednom mi je neka komsinica pravila lososa u foliji. premazan pestom, lezi na kolutovima paradajzica, a i svuda po njemu, beli luk, svez biber, maslinovo ulje, folija. bilo dosta ukusno.
Link to comment
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • wall

    8

  • darling

    8

ceo zivot sam mislio da je riba na grilu i pomfrit teska blasfemija. przen krompir inace vec jedno 10 godina ne jedem uopste a i onaj drugi dosta retko posto ocito zivim u verovatnju da je to potpuno precenjena namirnica. a onda sam onomad na lezbosu u jednoj avanturistickoj psiho psarotaverni izeo ovo dole sa slike iako sam, kada je majstor tresnuo oval o astal, prvo krenuo da ga psujem glupog i razgrcem krompir. u pitanju je naravno u fritezi prostacki isprzen (ali!) domaci krompir, sto je u grckoj posebna kategorija ukusa i kvaliteta, isto kao i bilo koje drugo bazicno povrce (crni i beli luk, patlidzan, itd) . znaci kompletno remek delo:img7119.JPGimg7122fw.jpgsvasta nesto drugo sam jeo kao priloge ribi dole, pirince, horte (blitvaste zelenise) ali na kraju nista ne pridje ovom uzitku, koliko god trivijalno izgledao. grci umeju da sluze i grilovano povrce koje se razlikuje od onoga kako se radi kod nas jer ga obilato zacinjavaju travama, mirodjijom, belim lukom, limunom i muljem. i to je isto super, naravno daleko sofisticiranije.

Link to comment
kakav suptilna reklama pravoslavne brace kud god da krenem :D
nisi ni svesna sta te ceka, zaljubices se u jonsko egejski jadran samo toga jos nisi svesna. a kada budem poceo da kacim slike bezmesne hrane, kuku, molices za milost.kojote, nemam pojma. to je bila riblja plata u kojoj je bio jedan divlji levrek (brancin), dva tri komada odreska palamid, krak hobotnice, par manjih barbuna i neke meni nepoznate ribe sa grckim imenima koje sam zaboravio. inace sam zapamtio gde je objekat pa ako te put nanese u tu divljinu, bices obavesten. plus je besmisleno jeftino - 24 evra kosta porcija za 2 osobe sa 2 uza (ili alternativno pola litre vina) i jednom velikom grckom salatom za dvoje. nigde na planeti, ali nigde.
Link to comment
nisi ni svesna sta te ceka, zaljubices se u jonsko egejski jadran samo toga jos nisi svesna. a kada budem poceo da kacim slike bezmesne hrane, kuku, molices za milost.kojote, nemam pojma. to je bila riblja plata u kojoj je bio jedan divlji levrek (brancin), dva tri komada odreska palamid, krak hobotnice, par manjih barbuna i neke meni nepoznate ribe sa grckim imenima koje sam zaboravio. inace sam zapamtio gde je objekat pa ako te put nanese u tu divljinu, bices obavesten. plus je besmisleno jeftino - 24 evra kosta porcija za 2 osobe sa 2 uza (ili alternativno pola litre vina) i jednom velikom grckom salatom za dvoje. nigde na planeti, ali nigde.
isuse. fenomenalno.
Link to comment

Ajd da i ja pitam.Ribu ne volim i sto je jos gore ne jedem, a to jel nikako ne valja.Miris ribe mi je bljak, mrzim da se petljam s koscicama i tako.Odlicno bi bi mi dosao savet, koja riba (bez ribljeg mirisa i kostiju), jednostavno spremanje i bez paradajza, patlidzana i ostalih povrckica. Luk je OK. I naravno da se moze spremiti u obicnoj kuhinji.

Link to comment
nema zdravije ribe na svetu od srdelestapici nisu riba
Oprosti na mojoj neukosti. Mislio sam da je to... Ono zadnja kategorija među ribama.Nema jak riblji miris?Kako spremati?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...