Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ne sad, al danas

lahmadžun na jedinom mestu gde ga ima smisla jesti - galerija 7 u skopskoj čaršiji

ne samo zbog najboljeg lahmadžuna, već i najaromatičnijeg ajrana i najljuće i najukusnije harise

jedino je čaj standardno gorak

 

sad ne jedem ništa, pratim revoluciju na ulici

vardar pobedio

Link to comment

mesto je malo uvučeno, a kao što znaš, čaršija je kao laviriint

 

uglavnom, kada stigneš do čifte amama (to bi trebalo da bude poznata odrednica), okreneš se u nivou ulaza leđima prema njemu i diretno (pravo) od tebe videćeš malu asfaltiranu uličicu (ulaz u nju je isto slabo vidljiv - procunjaj malo). čim uđeš u nju, lokal je odmah s desne strane - nećeš ga promašiti (obavijen nekom lozicom, karirani stolnjaci itd).

 

idem i ja kasnije do čaršije opet, ako uočim nekog našeg profila da luta, uputiću te :)

 

a, ako si tu, obavezno svrati do kuršumli ana uveče, ima neki festival dok. filma. ne toliko zbog festivala, ali atmosfera u kuršumli anu osvetljenom svećama je zaista čarobna! danas je poslednji dan

 

ed. harisu ne služe po difoltu, moraš da potražiš.

godinama moljakam zaposlene da odaju recept, ali neće.

svaki put izvučem samo po neku info i sklapam puzzle.

do sada najviše što sam uspela da izvučem je da koriste različite vrste/tipove paprika (sveže, pečene, sušene... i ne dodaju paradajz)

Edited by beyoncé
Link to comment

mesto je malo uvučeno, a kao što znaš, čaršija je kao laviriint

 

uglavnom, kada stigneš do čifte amama (to bi trebalo da bude poznata odrednica), okreneš se u nivou ulaza leđima prema njemu i diretno (pravo) od tebe videćeš malu asfaltiranu uličicu (ulaz u nju je isto slabo vidljiv - procunjaj malo). čim uđeš u nju, lokal je odmah s desne strane - nećeš ga promašiti (obavijen nekom lozicom, karirani stolnjaci itd).

 

idem i ja kasnije do čaršije opet, ako uočim nekog našeg profila da luta, uputiću te :)

 

a, ako si tu, obavezno svrati do kuršumli ana uveče, ima neki festival dok. filma. ne toliko zbog festivala, ali atmosfera u kuršumli anu osvetljenom svećama je zaista čarobna! danas je poslednji dan

 

ed. harisu ne služe po difoltu, moraš da potražiš.

godinama moljakam zaposlene da odaju recept, ali neće.

svaki put izvučem samo po neku info i sklapam puzzle.

do sada najviše što sam uspela da izvučem je da koriste različite vrste/tipove paprika (sveže, pečene, sušene... i ne dodaju paradajz)

Uhhhh...
Link to comment

mesto je malo uvučeno, a kao što znaš, čaršija je kao laviriint

 

uglavnom, kada stigneš do čifte amama (to bi trebalo da bude poznata odrednica), okreneš se u nivou ulaza leđima prema njemu i diretno (pravo) od tebe videćeš malu asfaltiranu uličicu (ulaz u nju je isto slabo vidljiv - procunjaj malo). čim uđeš u nju, lokal je odmah s desne strane - nećeš ga promašiti (obavijen nekom lozicom, karirani stolnjaci itd).

 

idem i ja kasnije do čaršije opet, ako uočim nekog našeg profila da luta, uputiću te :)

 

a, ako si tu, obavezno svrati do kuršumli ana uveče, ima neki festival dok. filma. ne toliko zbog festivala, ali atmosfera u kuršumli anu osvetljenom svećama je zaista čarobna! danas je poslednji dan

 

ed. harisu ne služe po difoltu, moraš da potražiš.

godinama moljakam zaposlene da odaju recept, ali neće.

svaki put izvučem samo po neku info i sklapam puzzle.

do sada najviše što sam uspela da izvučem je da koriste različite vrste/tipove paprika (sveže, pečene, sušene... i ne dodaju paradajz)

Thnx! :) danas sigurno ručak tamo.

teško ću večeras do kuršulmi ana, sa klincima sam, a sutra svadba na vodno

 

Ako vidiš jednog golemog u crvenoj majici sa čoporom mladunaca, samo vikni: Banaćanin! :)

Link to comment

@banaćanin

 

e, bila već i vratila se, nije bilo čoporativnih :)

možda je najvažnije bilo da kažem da ne idete mnogo kasno, desi se da posle 15h već nemaju ništa.

nadam se da ćete imati sreće i da će vam se dopasti.

 

bazala sam malo i po "ženskoj" pijaci, nasmešniji ulov - lepeza od drečavo narandžastog perja

Edited by beyoncé
Link to comment

Onda smo se za malo mimoišli :) super je bilo, ali je pikantni lahmadžun bio preljut za klince, pa su se prebacili na pide. Kačim kasnije fotke i pišem detalje za ostale

Link to comment

ljut i bez harise?

ne znam kakav im je pide, svaki put hoću da probam, al na kraju opet uzmem voljeni lahmadžun

 

u svakom slučaju, baš me raduje ako je još neko dobro klopao tamo, a ja doprinela :)

Link to comment

prvo - Franku, izvini, moram radi opšteg dobra :D

drugo, beyonce - hvala do neba na ovom biseru

 

Galerija 7 je baš zavučena, baš autentična, i baš drugačija - ambijent se raspada, onako kafansko - balkanski i to uopšte ne smeta, ali slike i kolaži po zidovima, kao i moderni plakat na ulazu koji poziva na neku filmsku reviju, pa i samo ima Galerija 7 nekako su u potpunom nesaglasju sa duhom mesta. Ipak, sve funkcioniše na neki nastrani način, uključujući tu i Ataturkovu sliku iznad šanka, odnosno, mesarske rashladne vitrine koja ne radi, ali u njoj regularno stoje flašice kole. ceo jelovnik vam dostavljam na fotografiji, sa sve kartom pića - vrlo svedeno, nema čak ni gazirane vode koju sam zatražio i sve je uber jeftino (cene pomnožite sa dva i toliko je u dinarima)

 

meni.jpg

 

lahmadžun je nestvarno dobar - testo je tanko, prhko, lagano, a nadev jednostavan, ali fin, sa pravim odnosom mesa, peršuna, paradajza i luka. meni malo nedostaje kumin u ovoj kombinaciji. kako sam napisao, nadev je pikantan, meni taman, ali klincima ipak previše. doneli su mi ljuti umak sa strane (ipak nije harisa, iako liči) koji jeste dobar i zaista je pakleno ljut - brzo sam odustao od njega. lahmadžun sam savijao u rolnice, poprskan limun, uz ajran, stvarno odlično.

 

lahmadzun.jpg

 

naručili smo i pide - jednu sa kavurmom (samo juneće meso dinstano u začinima - nema iznutrica u ovoj verziji) koja je takođe spektakl, sledeći put ću više da joj se posvetim; dok je druga bila sa junećom pršutom i ni ona nije bila loša - mada ništa posebno (pršut nije, kako sam se plašio, bio preslan i presušen, tako da je funkcionisalo).

 

pide.jpg

 

i još enterijer i kemal

 

galerija7.jpg

 

kemal.jpg

 

divno je naleteti na ovakva mesta...

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...