Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Posle poprilično nećkanja, moram da nabavim električni bokal. Molim za preporuku, sprava će biti prilično nemilosrdno korišćena, dva čajomana u kući :) Vidim da je ponuda povelika, a ne vidim preteranu razliku između hrpe modela slične cene. Hvala za svaki savet, do sada mi je običan čajnik uvek bio dovoljan, ali ukućani traže nešto što hitrije zakipi. 

Link to comment

uzmi koji ti se svidi na ruku, ionako cesh da lomish dva godishnje. ja sam imala vekovima neki clatronic, onaj najprostiji, nekoliko i nizu, unishtavala svake 2 godne. sad neki russel hobs ili kako se zove. meni to sve isto. jedino pazi da nije neki surov kinez no nejm, hoce da smrdi plastika bash prostachki. uzmi neki shto se rotira na postolju, da ne jurish ruchku i uzmi od kilo i sedamsto vode. eto. ovako izgleda kad ja kazem uzmi bilo koji :D

Link to comment

kojih deset minuta na litar vode, ne siri dezinformacije. zagreje vodu iz dvaput za spagete brze no plinski sporet, moze jedna solja, ne raspada se, ne znam o cemu pricas. okej, treba mesto i zauzima utikac, al to je valjda vec promislio. odlicna sprava, kuva vodu brzinski, nisam ni znala koliko mi cesto vrela voda treba, a i sirce koje kuvam u njemu s vremena na vreme da ga ocistim, divno opere kamenac po kupatilu. kupi (ne znam koji, meni to sve isto).

Link to comment

Posle poprilično nećkanja, moram da nabavim električni bokal. Molim za preporuku, sprava će biti prilično nemilosrdno korišćena, dva čajomana u kući :) Vidim da je ponuda povelika, a ne vidim preteranu razliku između hrpe modela slične cene. Hvala za svaki savet, do sada mi je običan čajnik uvek bio dovoljan, ali ukućani traže nešto što hitrije zakipi. 

gledaj da ne bude rostfraj, nego neki plastik. takođe nikako stakleni(iako su fensi). ja uzeo neki kenwood, manji. min. tekućine mu je 2 dl, a maksimum 6 dl mada može i više da stane.

 

meni je taj bokal od svih tih kućnih divajsova na prvom mestu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

uzmi koji ti se svidi na ruku, ionako cesh da lomish dva godishnje. ja sam imala vekovima neki clatronic, onaj najprostiji, nekoliko i nizu, unishtavala svake 2 godne. sad neki russel hobs ili kako se zove. meni to sve isto. jedino pazi da nije neki surov kinez no nejm, hoce da smrdi plastika bash prostachki. uzmi neki shto se rotira na postolju, da ne jurish ruchku i uzmi od kilo i sedamsto vode. eto. ovako izgleda kad ja kazem uzmi bilo koji :D

 

Hvala, buba temeljna kao uvek :) 

 

Jesi li nekad merio koliko vremena treba da voda provri u cajniku ili loncetu?

 

Ja sam razmisljao, ne vise 2 minuta, da kupim elektricni bokal i odustao kad sam video da im treba po 10 minuta za litar vode, da nisu energetski efikasni, da nisu pogodni za kuvanje malo vode (npr. za jednu solju caja) i da nisu pogodni za kuvanje dovoljno vode (npr. za spagete), da zauzimaju radnu povrsinu, da imaju kablo koje ide u isti steker u koji idu i toster, blender, aparat za kafu (nista od navedenog nemam zbog istog razloga;) i rice cooker (obavezna vuspra svake kuce sa kucnom pomocnicom iz Azije koja drzi do sebe) i da im je vreme poluraspada po nekoliko puta godisnje.

 

Kupi lepsi cajnik.

 

S obzirom na to da mi je prva akcija po jutarnjem izvlačenju iz kreveta bauljanje do šporeta i paljenje ringle ispod čajnika, treba mu desetak minuta svakako, U čajniku je skoro litar vode, jerbo je moja šolja pola litra, dok ćale troši uobičajenih 2 dl. Kamenca u čajniku ima u umerenim količinama, pa ne usporava rabotu previše. Imaš pravo za kratak gajtan i potrebu za utičnim mestom, no tu u pomoč uskače dupla utičnica pored stola. Ukratko, do sada mi je jedini tehnološki napredak bio prelazak sa visokog bokala od litar i po na Metalčev sa zviždaljkom :)

Link to comment

Jesi li nekad merio koliko vremena treba da voda provri u cajniku ili loncetu?

 

Ja sam razmisljao, ne vise 2 minuta, da kupim elektricni bokal i odustao kad sam video da im treba po 10 minuta za litar vode, da nisu energetski efikasni, da nisu pogodni za kuvanje malo vode (npr. za jednu solju caja) i da nisu pogodni za kuvanje dovoljno vode (npr. za spagete), da zauzimaju radnu povrsinu, da imaju kablo koje ide u isti steker u koji idu i toster, blender, aparat za kafu (nista od navedenog nemam zbog istog razloga;) i rice cooker (obavezna vuspra svake kuce sa kucnom pomocnicom iz Azije koja drzi do sebe) i da im je vreme poluraspada po nekoliko puta godisnje.

 

Kupi lepsi cajnik.

realno te treba banovati za ove dezinformacije

pa to i učini

Link to comment

jebote ko da je bitno kolko ce da kuva. nije da cesh da sedish i gledash u njega, isturpijaj nokte, oribaj sherpu, dafragmentiraj disk, nahrani zivotinje shtagajazam. to mozda donaldu tranpu frka, njemu gore novci, moje slobodno vreme se ionako shiftuje ka jkp groblju. sedi i gledaj kroz prozor :D

 

da nema toga, dosad bi mi izgoreo i shporet i svi lonci na njemu <_<

Link to comment

pa ako nije bitno koliko mu treba vremena, onda grej vodu na ringli.

 

ja to govno ne podnostim, imam na poslu, svi ga rabe, i apsolutno odbijam da sebi pravim kafu ili bilo šta sa vodom iz toga.

 

najpre zbog one štroke koja se nahvatava unutra, drugo jer voda tukne na nekakvu plastiku i treće - ne, ne može za jednu šolju. odnosno, može sa malo više vode, ali onda ostatak vode stoji, hladi se i ponovo greje u drugoj turi ili baca.

 

i napokon - kuvate špagete u kuvalu? eeej, kukavno gastro - forumaštvo...

Link to comment

@banatjanin

 

stroka se cisti (sircetom sto se upotrebi za kupatilo posle, da se ponavljam), voda tukne na plastiku ako je losa plastika, ima i metalnih i staklenih kuvala ako ti nos plastiku u kafi oseti, moj kuva za jednu solju, ali jeste, nekad sipam vise, ne smeta mi voda koja dvaput kuva. kuvam tu vodu i za rezance i povrce na pari, i za supu i kad topim cokoladu, i kad natapam grozdjice i ljustim bajame, moje je nepce ko brus papir, nista mi ne smeta. 

Link to comment

kod mene se vreme iskazuje, pre kuvala i posle kuvala  :D

 

i ne mora da se cisti sircetom, kome smeta miris kuvanog sirceta, ja cistim limuntusom, vrv ocisti..

 

edi: trenutno, vec par godina, koristim delimanovo kuvalo, ono sto je bilo satro upola cene po maksijima uz markice i odlicno je..

Edited by Čutura
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...