Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li je Paunović ostao u DS-u?

 

Da je pameti, ljudi kao on, Ješić i poneki forumaš bi bili kostur na kojem bi se gradila stranka u budućnosti.

Link to comment

Da li je Paunović ostao u DS-u?

 

Da je pameti, ljudi kao on, Ješić i poneki forumaš bi bili kostur na kojem bi se gradila stranka u budućnosti.

nemam pojima da li je i dalje u ds-u.

Link to comment

Što se tiče Šapca, voleo bih čuti od forumaš(ic)a, mišljenje o bivšem gradonačelniku.

 

Jbg, ja znam gradonačelnika lično, a i onog pretprošlog; imamo puno zajedničkih prijatelja, moja majka koja je težak slobista-šešeljevac-vučićevac (i ovih dana još veći, mnijem da je to širi puls naroda™) je uredno glasala za DS na lokalu. Ne živim stalno u Šapcu 15ak godina ali je to vrlo pristojno mesto za život, svedeno na srpske standarde. 

 

Muljanje se podrazumeva, lapanje i šišanje, to mislim da nije za debatu uopšte.

 

E sad, mene zanima kakvi su uopšte kapaciteti lokalaca i opština da se same zaštite od sranja ovih razmera. Npr, dok nisu stigli šleperi sa peskom iz Novog Sada tokom pretprošle noći sve je rađeno parcijalno, sve uz dolazak dobrovoljaca na poziv vožda. Ja ne vidim da je lokalna vlast mogla sama organizovati građenje 15+km nasipa, niti ima ingerencije niti bi je ko odmah poslušao, sve da u bili neviđeno aktivni i da su odmah u glavi procesuirali informacije o nadolazećem vodostaju ako su je uopšte imali.

 

Za ove stvari je potreban sistem na nivou države, javljanje, obaveštavanje, spiskovi onih koji su služili civilno vojsku i koji bi trebali biti prvi u igri za odbranu. Mi imamo sistemski kolaps, iliti nepostojanje uređenog sistema za događaje ovog tipa (ne govorim o razmerama).

 

Nemam detaljne informacije ni tračeve sa sednica kriznog štaba. Ako nisu mogli dobiti pouzdane informacije iz Srbijavoda, RHMZa, MUPa, ili preciznija uputstva, onda su logično radili parcijalno, po mestima za koja su sami procenjivali da su ugrožena (ušće kanala u Savu, Ševarice-Drenovac itd). Ne želim da poverujem da su imali adekvatno saopštene informacije i uputstva i rešili da ošljare. Drugo, u Šapcu ipak nije bilo (i nadam se da neće biti) sranja kao u Obrenovcu pa da razmišljamo o krivičnoj odgovornosti. 

 

Da sumiram ovo - ako se nisu snašli (u izgradnji 15+km nasipa opštinskim snagama <_<), cenim pre da je to zato što je fejlovala ili uopšte nije postojala jasna komunikacija na liniji Beograd-Šabac, pre nego zato što su oni glupi ili ne znam kakvi.

-----

 

 

Čuo sam trač iz Paraćina, da su pokušali (ili možda i uspeli) da tuku predsednika opštine jer nije porušio neku branu/nasip čime bi usmerio tok vode van grada. Opet, navodno je tražio mišljenje iz Srbijavoda ali mu niko nije odgovrao 2 sata, posle je bilo kasno.

 

Oko Obrenovca - ako je tačno da je Čučković odbio da sirenama signalizira opasnost od poplave, uz iole smislene informacije i ne znam kakvu kalkulaciju o panici, treba ga izvesti na sud pa da vidimo.

Link to comment

Samo da potpišem ono što je ficfiric napisao na prethodnoj strani.

 

Dodao bih i to da sam o trenutno glavnom SNS-ovcu u gradu, Bobanu Birmančeviću, čuo samo pristoje stvari, i to mahom od ljudi koji ne podnose SNS. Direktor je Telekoma u Šapcu, navodno je pre neki dan spremio opremu za izmeštanje i nabavio čizme/kabanice i slično za rad na terenu zaposlenih, u slučaju potrebe.

Link to comment

Pa jel znaš ko će nadrljati?

 

Krizni štab opštine Šabac, Paraćin i Svilajnac, recimo.

 

Za ovo u Obrenovcu će biti, jebi ga, desilo se.

 

 

Za Paracin npr. nece moci jer su se sjajno organizovali + velika vecina veruje gradonacelniku (koji je btw. vodio stab i bio na terenu kada je trebalo bez da sam video ijednu njegovu sliku u svrhu promocije)

 

Obrenovac je velika mrlja, greska sa mnogo mrtvih, ako smo nekakvo organizovano drustvo to nece moci da prodje tek tako. 

 

Ali mi nismo neko organizovano drustvo.

Edited by Caligula
Link to comment

Za Paracin npr. nece moci jer su se sjajno organizovali + velika vecina veruje gradonacelniku (koji je btw. vodio stab i bio na terenu kada je trebalo bez da sam video ijednu njegovu sliku u svrhu promocije)

Čekaj samo, videćeš.

 

Nadrljaće samo politički protivnici.

 

E da, i Vojvođanska vlast, da dodam, na njih sam zaboravio.

 

Kad krenu u tabloidima, šta se sve moglo, a nije, i ko je kriv što je ili nije uradio, podgrejaće se mašinerija. Onda će Pink da citira te medije do iznemoglosti, dok cela Srbija u to ne poveruje.

 

'90 style :(

Link to comment

Čekaj samo, videćeš.

 

Nadrljaće samo politički protivnici.

 

E da, i Vojvođanska vlast, da dodam, na njih sam zaboravio.

 

Kad krenu u tabloidima, šta se sve moglo, a nije, i ko je kriv što je ili nije uradio, podgrejaće se mašinerija. Onda će Pink da citira te medije do iznemoglosti, dok cela Srbija u to ne poveruje.

 

'90 style :(

Kakve veze ima pokrajinska vlast sa desnom obalom save?

Možda misliš na jamenu, S.Raču i Bosut?

Izuzetna glupost bi bila da bilo ko pokuša da iskoristi ovu nevolju u svrhu svrgavanja sa vlasti nekog ili postizanja političkih, jeftinih poena.

Funkcija predsednika Republike Srbije nije da trči po obali, e sad što su neki drugi dok su bili na toj funkciji uzurpirali vlast, to je problem tih osoba ( koje uzgred kao i vučić misle kao onaj Luj XIV (L'État, c'est moi)).

Link to comment

Kakve veze ima pokrajinska vlast sa desnom obalom save?

Možda misliš na jamenu, S.Raču i Bosut?

Izuzetna glupost bi bila da bilo ko pokuša da iskoristi ovu nevolju u svrhu svrgavanja sa vlasti nekog ili postizanja političkih, jeftinih poena.

Funkcija predsednika Republike Srbije nije da trči po obali, e sad što su neki drugi dok su bili na toj funkciji uzurpirali vlast, to je problem tih osoba ( koje uzgred kao i vučić misle kao onaj Luj XIV (L'État, c'est moi)).

Da.

 

Koristiće i minimalnu mogućnost da udare. Recimo, Mitrovica će biti super odbranjena zahvaljujući SNS predsedniku opštine, ali je Rača pala jer je Ješić zajebao.

 

Vi stvarno mislite da se neće odlučiti na ovakav nastup? Evo, ako ne bude ovoga svega, priznajem da o politici u Srbalja nemam pojma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...