Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Moglo bi da se desi da završi u loncu:/ ako lišće izdrži do septembra oktobra onda može u hodnik kod lifta, ako lipše ranije onda će mu biti vruće u hodniku.

 

 

Daću ga majci da ga nosi na plac, to je najbolje rešenje

Link to comment
  • 1 month later...

drugari, jel zna neko koje su cene visecih petunija i muskatli u krnjaci npr? znam da je tamo uvek bilo najjeftinije, a od kako nam izgradili zemunski most, retko prolazimo pored te cvetne pijace gde je uvek bilo najjeftinije i najlepse cvece... planiram da sredim terasu narednih dana, a kako idemo u sutra za bg, ako je povoljno, onda da se reorganizujemo i vratimo preko pancevackog mosta...

Link to comment

drugari, jel zna neko koje su cene visecih petunija i muskatli u krnjaci npr? znam da je tamo uvek bilo najjeftinije, a od kako nam izgradili zemunski most, retko prolazimo pored te cvetne pijace gde je uvek bilo najjeftinije i najlepse cvece... planiram da sredim terasu narednih dana, a kako idemo u sutra za bg, ako je povoljno, onda da se reorganizujemo i vratimo preko pancevackog mosta...

Ako planiraš onda prouči radno vreme , oni  rade nekako sumanuto, recimo da pre podne već oko 10 zatvaraju , mnogi i ranije  a onda neko kasno noćno vreme . I mene zanimaju cene , ako odeš ajd okači info, lenja sam da poranim šta da ti kažem  :P

Znam jedino da su rasadi koječega  u malim saksijicama reda 30 din ako se kupuju na veliko tj cela gajbica od recimo 10, 20 komada.

Takav rasad posle na Zelenom vencu košta 50 din saksijica

Link to comment
  • 3 weeks later...

Orlovi nokti posadjeni u saksije na balkonu pocetkom marta. Do sad su grancice narasle na otprilike 1.5m, bujno lisce, pruzaju izdanke, u zadnjih desetak dana rastu bas, bas. Jedino sto od cvjetova nema ni traga. Da li je neophodno da se prihranjuju da bi procvjetali? Ili da se u prvoj godini ne nadam cvijecu?  

Link to comment

pre 2-3 nedelje zabola dve grančice orlovih u saksiju, primile se obe, na jednoj već cvetić:-)

Danas opet idem pored dvorišta gde sam ih ubrala po još

Edited by Sara
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Što je danas bila vesela atmosfera u parku kod Manježa- sunčan dan, sajam cveća (do 8.10.), sami entuzijasti za štandovima, a iz FMU kroz otvoren prozor dopire vrlo siguran sopran.

Link to comment

Što je danas bila vesela atmosfera u parku kod Manježa- sunčan dan, sajam cveća (do 8.10.), sami entuzijasti za štandovima, a iz FMU kroz otvoren prozor dopire vrlo siguran sopran.

 

Tamo uvek divna atmosfera kad je sajam cveća! Dođeš da se polečiš, majkemi. Mini epizoda: pre cca mesec dana, kada je bio prethodni sajam u Manjež parku, nagovore me da se prošetamo do tamo (mačku u vodu), pa me nagovore da kupim neku biljku (opet mačku u vodu). Naletimo na neku preeeeljubaznu prodavačicu, site se ispričasmo dok smo našle neko bilje što trpi sve neuslove. I taman da krenemo, svaka sa po kesom bilja u ruci, tek kaže ona "malo sam ja istraživala feng shui, evo vama po para u novčanik, za 8-9 dana bi trebalo da proradi ;)". Naravno da sam zaboravila već do prvog semafora, sva srećna što kupila biljku, isto bio neki lep sunčan dan pa su i misli bile u "luflee" stanju. Posle nekoliko sušnih meseci u poslovnom sektoru, stigne mi neki mini posao za nedelju dana, odmah posle njega stiže drugi, pa treći i aupm... nagomilaše se da glavu ne dignem! Ne žalim se, super srećna i premorena, radim i veselim se. Da ovo nije usledilo nakon alarmantno besparnog perioda i da nisam sračunala da se prvi poziv desio posle tačno 8 dana od te pare, ne bih ništa konstatovala za tri života! Ovako... ne znam šta da mislim... jal koincidencija, jal para... šta je da je, fala mu/joj :).

Link to comment
  • 5 months later...

Ajde neki predlog za neko cveće za severni stranu. Noćna frajla nije loša bila prošle godine, nego bih još nešto....


...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • 2 months later...

yaaayyyyyy, procvetao!! moj novi iris je indentinfikovan i toliko sam odusevljena da ga mechem u top 3 mojih omiljetih em najmirisnijih cvetova c015_zps47b16a01.gif 

 

IMG8757_zpsvpykzpwu.jpg IMG8759_zpstl4gqbof.jpg 

Edited by Hippie
Link to comment

prvi put vidim ovakav iris. mnogo je lep.

englezi se valjda ozbiljno bave uzgajanjem i selekcijom.

ja sam imala one obične ljubičaste i neke patuljaste ali ih je jedan od mojih pasa sistematski uništavao dok im nije došao glave.

sad imam neke skroz čudne, imaju bež cvet sa crnim prugama. gotovo je neprimetan.

nemam pojma odakle su se pojavili u bašti.

Link to comment

Ehinacea koju sam kupila prošle godine na Sajmu cveća samo što nije procvetala. Trebalo bi da bude varijetet purpurea tj. ljubičasta, videćemo. Ono što je zanimljivo je da ne voli jako sunce, makar ovi mladi listovi. Popodnevno sunce je potpuno ošamuti, tako da je sklanjam od najjačeg sunca. Drugo, mora dobro da se zaliva inače ne bi mogla da napreduje. To je sve suprotno od onog što sam čitala o uzgoju, gde piše da voli sunce i ne podnosi vodu. Prebacila sam se sa lukovica na aromatično i lekovito bilje na terasi i poneku sukulentu. Imam i smilje, kupljeno u supermarketu prošle godine, takođe ga obilno zalivam suprotno preporukama sa interneta i ludački napreduje. Postaviću slike kad budu procvetale biljke.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...