Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2015


freakns

Recommended Posts

,,Treba razumeti ove sa zapada. Imaju sve. Bukvalno sve. Probajte da se setite nečega što možda nemaju i u zabludi ste. Imaju i to.

Onda se pojavi neki Novak iz zemlje cigana i divljaka i drži baš njima lekcije iz korektnosti, iz karaktera, iz izdržljivosti, iz mentalne čvrstine i snage, iz tolerancije i viteštva, iz profesionalizma. Dakle, Novak je pomalo uvreda za sve njih. Ne radi se o mržnji, više o nekom zbunjenom anemozitetu prema anomaliji koja se zove Novak, jer Novak izmiče svim njihovim standardima, Novaka ne mogu da naprave, ne mogu da kupe, ne mogu da objasne i zbog toga ne mogu da prihvate. ,, (Oblivion, 20. maj 2015 15:35).

 

Inspirisano dodelom nagrada u Rimu, gde samo što mu nije rečeno...

 

,,Pa dobro bre Novak...šta da radimo sa tobom...?,,

 

Počeo je da ih smara, ali najozbiljnije i to prvenstveno što znaju da će taj filing potrajati.

 

Ovo je vise za onaj topik "cetnik s reketom".

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    379

  • Timmy

    221

  • Max Morlock

    175

  • dùda

    167

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro Petrangeli je malo naglasio taj osećaj na dodeli pehara ali to ne znači da je to osećanje normalnog ljubitelja tenisa.

 

 

 
Chi vincerà il Roland Garros 2015?
  • Novak Djokovic - 46% ( 237 votes )
     
  • Rafael Nadal - 20% ( 104 votes )
     
  • Andy Murray - 10% ( 54 votes )
     
  • Kei Nishikori - 3% ( 15 votes )
     
  • Roger Federer - 13% ( 68 votes )
     
  • David Ferrer - 1% ( 5 votes )
     
  • Stan Wawrinka - 3% ( 13 votes )
     
  • Tomas Berdych - 2% ( 8 votes )
     
  • Altri - 3% ( 14 votes )
     
Total Answers 518
Link to comment

ukrala od tamoatm

jako zaniljiva uporedna statistika

jedinou poslednjoj stavci znatno lošiji, većina pokazatelja frapantno blizu ili ćak identična

lL7E6fM.jpg

 

jedino mi nije jasno, kako je kod ove poslednje kolone ovolika razlika, a rekla bih da taj procenat proizilazi iz prethodna tri,

a prethodna tri su potpuno identična za obe godine

:zbun:

Edited by dùda
Link to comment

ukrala od tamoatm

jako zaniljiva uporedna statistika

jedinou poslednjoj stavci znatno lošiji, većina pokazatelja frapantno blizu ili ćak identična

lL7E6fM.jpg

 

jedino mi nije jasno, kako je kod ove poslednje kolone ovolika razlika, a rekla bih da taj procenat proizilazi iz prethodna tri,

a prethodna tri su potpuno identična za obe godine

:zbun:

uzme break i onda ga boooooooooli paja da se smara... mislim da je to itekako vidljivo u onim "drugim setovima"... i onda unakazi protivnika u trecem, i ispegla statistiku

interesantna bi bila statistika uzetih setova iz 2011 i 2015, mislm da je procenat u 2011 daleko veci(sada me nece mrzeti da pogledam)

2011 do RG 79-9 (89.77%)

2015 do RG 76-16 (82.61%) - nisam racunao 3-0 iz davis cupa (cak i kada bi mu skinuo Dohu koju je igrao preko one stvari, to bi bilo 71-14, tj 83.53%)

7% je poprilicna razlika. znaci maltene duplo izgubljenih setova

meni je ovde najznacajnija razlika, uz taj poslednji red, second servis points won. 4% uopste nije malo. to su 2-3 poena po mecu.

Link to comment

Sva ova statistika ustupa primat subjektivnom dozivljaju da Novak ove godine pravi iste/slicne rezultate kao 2011. sa mnogo manje potrosnje i sa mnogo vise obzira prema kalendaru. Isto jeste ali nekako ne izgleda isto.

Link to comment

Da, bas tako. On cele sezone maltene radi sta hoce. Kad ne mora, ne zapinje maltene nimalo, a kad treba oduva svakog u dva seta, bez da se mnogo oznoji. Neverovatno... Uzivajmo dok traje :)

Link to comment

 

 

"Ove godine stvari (sa njegovim rezultatim) stoje prilično drugačije i biće zanimljivo videti kako će odgovoriti na Rolan Garosu, turniru na kome je bio najuspešniji u svojoj karijeri", rekao je nedavno Đoković i dodao:

 

"Nikada nisam pobedio Nadala na Rolan Garosu (porazi 2006, 2007, 2008, 2012, 2013. i 2014), pa ako bih došao u šansu da igram sa nekim drugim - to bi zaista bilo bolje, iskreno", rekao je pomalo u šaljivom tonu Đoković

Link to comment

Da, bas tako. On cele sezone maltene radi sta hoce. Kad ne mora, ne zapinje maltene nimalo, a kad treba oduva svakog u dva seta, bez da se mnogo oznoji. Neverovatno... Uzivajmo dok traje :)

 

Ovakav osecaj sam imao samo tako negde 2006-2007 kad je Federer van sljake terorisao sve zivo i kada je svaki njegov poraz bio senzacija i nekoliko Rafinih meseci 2010. godine, a gledam tenis jos od Dzimba Konorsa i Borga. Niko drugi, cak ni Sampras, u tih poslednjih 35 godina koliko gledam nije ovako sabijao ostatak tura. Sto je najbolje po njega a najgore po druge, naucio je, kao sto ti rece, da pobedjuje ekonomicno tako sto saceka svoju sansu, iskoristi je i otperja s pobedom. Nadal u Monte Karlu, Ferer i Federer u Rimu, svi su duvali i puvali i pretili da mu sruse kucu a on je sa dva uboda, po jednim u svakom setu, zavrsio posao. Imam neki utisak da ove godine on ima u rezervoaru jos bolju igru ali da bi je digao u tu brzinu treba mu protivnik da ga tamo otera. I ovi treci setovi (cetvrti u Australiji) koje povremeno igra i najcesce zavrsava sa djevrekom ili grisinom pokazuju mindset igraca koji igraju protiv njega, kao da se zadovolje time sto su ga naterali da igra set vise i dalje i ne pokusavaju.

 

Definitivno luda voznja.

Link to comment

Sve da, štim što ja pratim oko.25 godina :D

 

A Janko se povukao sa Rg. Opet virusna jebena infekcija, A imao problema i sa povredom peepone. Jbga, baš ga neće :(

Link to comment

Ovakav osecaj sam imao samo tako negde 2006-2007 kad je Federer van sljake terorisao sve zivo i kada je svaki njegov poraz bio senzacija i nekoliko Rafinih meseci 2010. godine, a gledam tenis jos od Dzimba Konorsa i Borga. Niko drugi, cak ni Sampras, u tih poslednjih 35 godina koliko gledam nije ovako sabijao ostatak tura. Sto je najbolje po njega a najgore po druge, naucio je, kao sto ti rece, da pobedjuje ekonomicno tako sto saceka svoju sansu, iskoristi je i otperja s pobedom. Nadal u Monte Karlu, Ferer i Federer u Rimu, svi su duvali i puvali i pretili da mu sruse kucu a on je sa dva uboda, po jednim u svakom setu, zavrsio posao. Imam neki utisak da ove godine on ima u rezervoaru jos bolju igru ali da bi je digao u tu brzinu treba mu protivnik da ga tamo otera. I ovi treci setovi (cetvrti u Australiji) koje povremeno igra i najcesce zavrsava sa djevrekom ili grisinom pokazuju mindset igraca koji igraju protiv njega, kao da se zadovolje time sto su ga naterali da igra set vise i dalje i ne pokusavaju.

 

Definitivno luda voznja.

 

Baš tako, igra mu sve više deluje "federerski". Sve bolji servis, kraći gemovi, više raznovrsnosti i manje oscilacija. Ovako deluje da može da igra na duge staze, stil iz 2011 je delovao mnogo brutalnije, kako po protivnike, tako i po njega samog. :)

Link to comment

da, stil 2011 je bio (sećam se toga kao danas), da može da se nadigrava letnji dan do podne

ono kada se nadal posle jednog dugog poena nasadio na reket i nije mogao da diše (mislim da je to bilo finale iw)

a nole lagano kulira na svojoj strani je bilo kadar nevera   :D

ovih dana je mnogo racionalniji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...