Jump to content

Photo

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..

• Please log in to reply
732 replies to this topic

#721 levi

levi
  • Members
  • 14,660 posts

Posted Yesterday, 17:50:29

zato što je to privatna stvar i jedini odgovor na to bi trebalo da bude "šta te boli kurac" :lol:

jedino ako nemaju neke povoljnije uslove™ za članove pojedinih stranaka :fantom:

Nije privatna privatna stvar, tj jeste isto koliko je i davanje novca  jedan intiman odnos zasnovan na poverenju, u kome ne sme da bude tajni

Moraju da znaju s kim imaju posla.

Zaštita privatnosti dolazi posle, između banke i trećih™ lica, a ne između banke i klijenta

#722 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 13,695 posts

Posted Yesterday, 17:57:03

Nije privatna privatna stvar, tj jeste isto koliko je i davanje novca  jedan intiman odnos zasnovan na poverenju, u kome ne sme da bude tajni

Moraju da znaju s kim imaju posla.

Zaštita privatnosti dolazi posle, između banke i trećih™ lica, a ne između banke i klijenta

Kako politicka [ne]aktivnost utice na kreditnu sposobnost?

#723 Meazza

Meazza

exquisitely plebeian

• Ravnica
  • 7,334 posts

Posted Yesterday, 18:11:54

U Srbiji itekako utice.

#724 levi

levi
  • Members
  • 14,660 posts

Posted Yesterday, 18:16:46

Dosta :)

To je uopšteno ispitivanje novog klijeta bez obzira kojim poslom je došao, nema konkretno veze sa kreditom

#725 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 13,695 posts

Posted Yesterday, 18:21:03

To je uopšteno ispitivanje novog klijeta bez obzira kojim poslom je došao, nema konkretno veze sa kreditom

Ovo je onda jos gore - kakve tek veze ima politicka [ne]aktivnost sa time da li je neko dobar klijent banke ili ne.

#726 levi

levi
  • Members
  • 14,660 posts

Posted Yesterday, 18:26:51

Kroz ruke politički aktivnih često prolaze velike količine tuđeg novca

Edited by levi, Yesterday, 18:27:06.

#727 aram

aram
  • Members
  • 24,884 posts

Posted Yesterday, 18:34:42

Ne sme bre to da se pita i tačka. To nije isto što i biti na javnoj funkciji, političkoj ili ne.

#728 levi

levi
  • Members
  • 14,660 posts

Posted Yesterday, 18:47:48

Pa što nisi odmah rekao bre i tačka, da ne gubimo vreme svi zajedno

poy

#729 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 31,295 posts

Posted Yesterday, 20:18:11

Sećam se da je Čanak u nekoj emisiji kukao kako su ili njega ili mu kuma Koleta u banci rešetali sa takvim pitanjem oko povezanosti sa politikom...

....shit has hit the fan...

#730 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 22,983 posts

Posted Yesterday, 20:31:55

Ovaj, izvini?  :mellow:

Oce li banka mozda da trazi i da im dam uzorak DNK na analizu? Ili da potpisujem ugovor o kreditu krvlju?

Postoje na ovom svetu mnogo ozbiljnije finansijske veze ukljucujuci i raznorazne zajmodavce i duznike medju kojima itekako postoje raznorazne tajne, tj. ne traze se medjusobno ovakve informacije. Jedino u banana drzavama poput Srbije banke mogu da se izivljavaju nad klijentima pitajuci tako sve i svasta.

Pritom, ovde JEDINO KLIJENT otkriva sve svoje tajne i "tajne", dok postoje bancine poslovne tajne koje klijent nikako ne moze saznati...OK, ja cu vama reci da sam politicki aktivan a vi meni recite, za pocetak, koliko platu u dinar sa svim bonusima i stimulacijama je imao svako u ovoj filijali? A, sta, ne moze? A tek nesto ozbiljnije? Kod koliko kredita ste omanuli? Koliki % kredita odobrava osoba ili osobe koje ce odobriti moj kredit? Koliko je kredita koji su oni odobrili (bas te osobe konkretno) postalo nenaplativo? Mislis da ce banka klijentu dati ijednu od ovih informacija?

I najbolje da u jebenoj partokratskoj Srbiji gde ti stranacka knjizica treba da bi dosao na pola radnih mesta u drzavi treba neko u banci da me pita da li sam politicki aktivan...pa sta treba da pomislim? Naravno da cu da pomislim da clanovi partije na vlasti dobijaju kredit, a ostali ne (bez obzira da li je to tacno ili nije), ili da preko banke neko pokusava da sazna moja politicka uverenja (opet, bez obzira da li je to tacno ili ne, jer - opravdana paranoja).

#731 levi

levi
  • Members
  • 14,660 posts

Posted Yesterday, 20:47:43

I najbolje da u jebenoj partokratskoj Srbiji gde ti stranacka knjizica treba da bi dosao na pola radnih mesta u drzavi treba neko u banci da me pita da li sam politicki aktivan...pa sta treba da pomislim? Naravno da cu da pomislim da clanovi partije na vlasti dobijaju kredit, a ostali ne (bez obzira da li je to tacno ili nije), ili da preko banke neko pokusava da sazna moja politicka uverenja (opet, bez obzira da li je to tacno ili ne, jer - opravdana paranoja).

:D Ne

#732 čekmeže

čekmeže

ja sam admin na jednom od važnijih sajtova

• Members
  • 8,106 posts

Posted Yesterday, 20:49:24

Pošto se u ovoj banana državi uglavnom sve prepisuje od drugih,  verovatno je ovako svuda u svetu™. Ovo karikiranje ko treba kome šta da otkrije...pogledaj odnos lekar-pacijent.

Edited by čekmeže, Yesterday, 20:49:44.

#733 aram

aram
  • Members
  • 24,884 posts

Posted Yesterday, 21:06:22

Ma to im je neko pogrešno preveo izraz politically exposed person, ostavio Ajatolah link