Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

E da, bile su te 2 i u Cetinjskoj ali mislim da radi samo jos jedna, ova je blize Domu omladine, ulicica je zapravo pocetak Skadarske i kad presece dvaesdevetog izlazi pravo na Skadarliju. Posebno dobro snabdeveni sa raznim vrstama lana, jedna lljubicasta aljinotunika porekla otud me upravo greje.A setih se i Karan prodavnice u Bulevaru preko puta pravnog ( molim asocijativne da , ovaj, ne misle svasta apropo imena radnje cool.gif )

cetinjska. tu su bile na jako kratkom potezu dve radnje sa materijalima, vrlo mastovito snabdevene.
Link to comment
Doprinos temi u vidu preporuke prodavnica materijala :wub: U Zemunu za koju je mislim pitala Morgana - bivsa robna kuca Zvezda na trecem spratu - Italteks
Italtes. To je ista ona kao u Golsvortijevoj i na Banovom Brdu kod bioskopa Roda Ja sap prosle zime kupila vuneni stof za kratku jaknicu + postavu za oko 1500dinSvile imaju lepe, na prvi pogled se ucini da je skupa, ali je ona tako lagana da te opet iznenadi svojom jeftinocom :D
Link to comment

Dobro me podsetiste na novu Burdu, mogla bih da kupim..Samo nešto da kažem o tom strpljenju za šivenje koje se nekoliko puta spominjalo. Nisam ni ja na početku imala stpljenja, a kad mi nešto ne ide umela sam i da plačem, da besnim, ili da se kunem da neću više nikad u životu sesti za mašinu. Jednom sam, u nastupu besa zbog nemoći da uradim neku foru, isekla na komadiće sve što sam do tada sašila. Onda sam pokušala da poslušam mamu: Kad ti nešto ne ide, kad krene nervoza, odmah sve ostavi, batali, i zaboravi. Odmori malo pa se za sat, dva tri, kad prođe, vrati i nastavi, biće sasvim druga priča, naći ćeš rešenje. Mada ovo može da bude i 1 univerzalni recept, on kod mene zaista uspeva pri šivenju. Retko kad sve ide glatko, čak i kad šiješ najprostije stvari iskrsnuće neki problemčić. Ako takav problem ne može dugo da se reši a nervoza se povećava, ti to ostaviš, i vratiš se da nastavih baš onda kad ti se ponovo javi želja za šivenjem.

Link to comment

Eeee, bas tako. Ali se treba dobro drzati novcanika i plana jer ume da bude zarazno ako su ti oci gladne kad se tamo nadjes pa da kao ja zavrsis sa kolicinom fenomenalne viskoze u nekom svila tkanju dovoljnom za bogato nabrani svadbarski sari. Sto mi nije bila namera ali je posluzilo za igranje i isprobavanje kako je to biti indijska mlada :)

Italtes. To je ista ona kao u Golsvortijevoj i na Banovom Brdu kod bioskopa Roda Ja sap prosle zime kupila vuneni stof za kratku jaknicu + postavu za oko 1500dinSvile imaju lepe, na prvi pogled se ucini da je skupa, ali je ona tako lagana da te opet iznenadi svojom jeftinocom :D
Link to comment
Eeee, bas tako. Ali se treba dobro drzati novcanika i plana jer ume da bude zarazno ako su ti oci gladne kad se tamo nadjes pa da kao ja zavrsis sa kolicinom fenomenalne viskoze u nekom svila tkanju dovoljnom za bogato nabrani svadbarski sari. Sto mi nije bila namera ali je posluzilo za igranje i isprobavanje kako je to biti indijska mlada :)
Jooj nemoj o tome.. Juče sređivala garderobu i našla neke materijale kupljene ko zna kad, i nikad upotrebljene. Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..Inače, juče nađem još 4-5 što haljina što suknji na koje sam skroz zaboravila, a nisu loše, samo treba malo da se oplemene.. Osećam se kao da sam našla neke zaboravljene pare :D
Link to comment

Imam , komada vise, metara nepoznato, kad prevrcem u potrazi za nekim krpljenjem sama se iznenadim. Ako potraje ova besparica nosim se mislju da rasprodajem preko foruma ilitakonekako : Ljuttko, the krizni biZmismen:Os se uortacimo :lol:

Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..
Link to comment

Kad vidim Azijatkinjice sa onim carapicama do kolena, a na stiklicama i u pokracoj suknjici poludim. :wub: Korejke i Japanke mmm. :heart:sox.jpg

Edited by noskich
Link to comment

oboriste me s nogu ovim aljinčicama :wub: godinama furam sve varijante safari stila, nikad ne izlaze iz mode, sve ostalo - za dušu. blam me da se falim, ali najbolja kolekcija materijala - moja kućna. nema šta nema, kad me potera inspiracija, vadim i šijem. uz kolekciju ide i oveća kutija sa džidžabidžama... krenite da skupljate, vredi.što se tiče kursa šivenja, burda je odlična za početak. sve tips&tricks sam naučila prateći njihova uputstva (paspulirani džepovi npr, rupice, paspuli, itede). svaki model može da se prilagodi i izmeni, važan je dobar kroj za početak. čak sam mojoj snajki sašila venčanicu od svile (a ona kreator-dizajner!!), koristeći neke burdine krojeve. naknadno je ona sama oslikala bojama za tekstil neke zlataste motive, ispalo je bolje nego što smo očekivale. moj savet: hrabro se upustite u smele kombinacije boja, sve je dozvoljeno, ne može da omane. i da, zasićene boje (poput ove 1 modestine) su uvek, ali uvek pun pogodak.

Link to comment
(iscupao sam ove informacije sa dna kace, molim da se zabelezi moj doprinos temi)
naravno, naravno, hvala na informacijama, kolega :wub:
zasićene boje (poput ove 1 modestine) su uvek, ali uvek pun pogodak.
u vezi sa zasićenim bojama (dobar naziv inače, nisam ga znala), 1 fenomenalna kombinacija kakvu bih volela da imam:zasiceno-belokomb.jpg
Link to comment

decentna šanel kombinacija baš onako, moj tip :wub: liči na lan, njega nikad previše u letnjoj garderobi. ps: izraz "zasićen" je malo profi, i koristi se često u modnim i dizajnerskim krugovima. već pomenuta snajka (sada već ex, mog brata) me uputila u mnoge tajne tekstilnog dizajna, vodala na neke svecke sajmove (a ja joj zauzvrat prevodila kataloge <_< ). bio je to ambijent u kome sam istinski uživala, tu i tamo uspevala da ćapim koje parče dobrog materijala, za dž. vredelo.

Link to comment
bio je to ambijent u kome sam istinski uživala, ..
Mogu da zamislim. Meni je 1 od životnih ideja bila da imam butik, i da sama kreiram stvari u njemu. Ali pošto mislim da to ne bi bio isplativ posao, ta 1 ideja sačekaće da mi padnu s neba neke 1 pare, sa kojima bih taj posao mogla opušteno da radim..
Link to comment

Evo, mozes da cekas da ti padne 1/2 para. Onda ja dodjem sa drugom 1/2 i sa svojim kesama nakita i materijala i ideja. A u jednom delu radnje bi bila i neka kafe-poslasticarnica - voce, kolaci, kafe, prirodni sokovi.... da se musterija okrepi dok Luka zacas nesto prostepa i pachule prisije poslednju perlicu.

Link to comment
Evo, mozes da cekas da ti padne 1/2 para. Onda ja dodjem sa drugom 1/2 i sa svojim kesama nakita i materijala i ideja. A u jednom delu radnje bi bila i neka kafe-poslasticarnica - voce, kolaci, kafe, prirodni sokovi.... da se musterija okrepi dok Luka zacas nesto prostepa i pachule prisije poslednju perlicu.
Ma kakvi kolaci bre. Ja cu vodim taj treci deo ducana, a i ucestvujem sa 1/3 love.Ti radi one perlice i bisere i ciipku.Ili podelimo ducan na dva dela. Ja vishe volim te "zasicene boje" i safari stil,aljinice -kosuljice ( a tu perlice ne idu),ali mushterije iz oba dela ducana vole "Perlwein", jal suhi jal sladak,moze i u roza boji.
Link to comment
Jooj nemoj o tome.. Juče sređivala garderobu i našla neke materijale kupljene ko zna kad, i nikad upotrebljene. Sve po sistemu, jao što je lep materijal - smisliću naknadno za šta da ga upotrebim..Inače, juče nađem još 4-5 što haljina što suknji na koje sam skroz zaboravila, a nisu loše, samo treba malo da se oplemene.. Osećam se kao da sam našla neke zaboravljene pare :D
eee. jednom smo tako, za vreme sankcija ujedinjenih nacija, posashivale sve sto smo nashle u kuci. al gle chuda, izgleda da je ostalo neshto i za svecku ekonomsku krizu. narochito onaj 1 textil sto se vika kiwi. poshto ga ima na metre, mora da je bio ober popularan :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...