Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

znaci zakljucak je da kroasan vredi, fali mu samo jos da je dobar, ali ko ne razume da to one mese svojim francuskim rukama, da jede govna :nobles:

Edited by Ravanelli
Link to comment

znaci zakljucak je da kroasan vredi, fali mu samo jos da je dobar, ali ko ne razume da to one mese svojim francuskim rukama, da jede govna :nobles:

Takoe. Ja jedem samo ono što je gadno, a precenjeno. I važno da je francusko. Ne mešam se sa plebsom.

Link to comment

znaci zakljucak je da kroasan vredi, fali mu samo jos da je dobar, ali ko ne razume da to one mese svojim francuskim rukama, da jede govna :nobles:

 

zakljucak je: ne fali mu da je dobar, to sto jedes tamo, to je kroasan napravljen po receptu za kroasan. 

ti ne volis kroasane i to je okej. 

 

nadam se da cu danas uspeti da uvatim jedan s cokoladom :D

 

i baget sa semenkama im je odlican. juce sam jela zadnje komade hleba starog sedam dana, nista mu nije falilo. naprotiv. jako ukusan i kad ostari. 

Edited by darling
Link to comment

Pekara se na vijetnamskom kaže lò bánh mì, na malgaškom fanaova-mofo, na hausa burodi, na zulu ebhikawozi, na srpskom pekara.
Oslobodimo Copkillaha.

 

Edited by Goranz
Link to comment
  • 2 weeks later...

zakljucak je: ne fali mu da je dobar, to sto jedes tamo, to je kroasan napravljen po receptu za kroasan. 

ti ne volis kroasane i to je okej. 

 

nadam se da cu danas uspeti da uvatim jedan s cokoladom :D

 

i baget sa semenkama im je odlican. juce sam jela zadnje komade hleba starog sedam dana, nista mu nije falilo. naprotiv. jako ukusan i kad ostari. 

 

ma pusti ravanellija, njemu je kod kupovine hrane jedna od najbitnijih stavki odnos cene i energetske vrednosti.

 

bio za vikend, meni je ono super, jedino nisam nesto bio odusevljen kisom. onaj neki tart sa belgijskom cokoladom je teska perverzija, mada je poskup, 300 dindzi za bas malo parce. ima realno previse cokolade, pa se moze kombinovati sa kroasanima. :)

Link to comment

nisam jos jela nista slatko, cekam da mi se ogade kroasani s cokoladom. mada i meni deluju sicusno kolac od 30 stepeni iz tepsije precnika 18 il 20 cm. al mozda je to odgovor na zadnjoj strani knjige zasto se francuskinje ne goje :D

 

 

nego, navukla sam se i na njihov celozrnati baget. mirise ko hleb moje babe, dakle seljacki i starinski.  

Link to comment
  • 2 months later...

darling sta biti sa francuskinjama? ja bila pre jedno tri nedelje u bg, obecavala drugaricama najbolje kroasane i francuski hleb u gradu, kad ono zatvoren lokal. bio je radni dan, oko 12 sati, nista od obavestenja, samo zakaceni neki pozivi od poreske ili tako nesto....? 

zatvorile? bile na GO? 

Link to comment

francuskinje zive i zdrave. prati ih  na fejsu, tu obaveste ako se desi nesto nepredvidjeno. poreska ih je zatvorila, ne znam zasto. i dalje obozavam crni baget sa semenkama i cokoladni kroasan. nikako da mi dosadi pa da predjem na nesto drugo. 

taj baget je jako zanimljiv, jace je pecen, ima debelu krckavu koricu. pakuju ga u papirnu kesu. ja ga ostavim u papirnoj kesi, i jednako je svez i krckoni i sutradan, i prekosutra, i tako dalje, sedmog dana je sipina kost, ali i dalje veoma ukusan. ni slucajno s njim u plasticnu kesu.  

bas mi je zao sto si ih promasila. divne su i to sto kuvaju je divno. 

sledeci put :)

https://www.facebook.com/petitecantinebgd/

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

pekarska radionica 

 

otvaraju se za koji dan u kralja petra 91. prosla sam danas, testiraju peci i musterije, ja sam se zrtvovala i za dobrobit covecanstva najela se njihovog hleba s brusnicom i orasima. moja nova omiljena pekara u gradu. mi hepi   :)

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...