Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

topic za razna kuhinjska pitanja.ono sto me vec odavno muci a nemam koga da pitam je kako se koristi alu folija, tj sa koje strane, one sjajnije ili one mat?recimo treba da pecem nesto u foliji, i onda gde ide hrana - na sjajniju ili tamniju stranufala.PS. pretpostavljam da ko ne zna odgovor a nesto drugo ga mori, treba da odmah postavi pitanje ovde, pa ce se odgovarati kako se ko bude javljao

Link to comment
topic za razna kuhinjska pitanja.ono sto me vec odavno muci a nemam koga da pitam je kako se koristi alu folija, tj sa koje strane, one sjajnije ili one mat?recimo treba da pecem nesto u foliji, i onda gde ide hrana - na sjajniju ili tamniju stranufala.PS. pretpostavljam da ko ne zna odgovor a nesto drugo ga mori, treba da odmah postavi pitanje ovde, pa ce se odgovarati kako se ko bude javljao
koliko ja znam, strana nije bitna....
Link to comment

Imam ja jedno pitanje...Ona neutralna pavlaka sto se stavlja u razne soseve, kako se to zove kod nas?To me uvek buni, mislio sam da je isto sto i mileram, ali mileram (bar ovaj nas) vise lici na kiselu pavlaku...Sta je na kraju to sto ide u soseve? Znam da neki ljudi stave cak kiselu pavlaku, ali to prosto nije to, jos kad se termicki obradjuje...

Link to comment

Neutralna je kod nas slatka Imlekova od 36 odsto masnoce. Nisam videla da je kod nas jos neko proizvodi. U normalnom svetu za kuvanje se koristi ona od 20 odsto, ali domaci proizvodjaci izgleda nisu zainteresovani. Ponekad moze da se nadje neka uvozna.

Link to comment

tako je, ta imlekova je negde na pola sa masnocom, napolju ima 20 ili 40% u zavisnosti od namene. te manje masne su za sosove a masnije za slag ili druge spec namene. realno mozes i ovu imlekovu da turis u sos, najgore sto moz da ti se desi da sos bude malo tezi.... mada ni to prakticno realno nije problem posto je imlek pavlaka realno losa i vrlo cesto joj se unutar tetrapaka razbije strukutura na masnu cvrstu tvar i nemasnu vodicu koja je kao malo masnije mleko (kada ne mozete da ulupate slag od nje, to je zato sto vam je mast ostala unutra pa nema sta da se ulupa;))..e sad ovde je bila uvozna "culinaire" ili tako nekako koja nije prirodna nego je na bazi ulja muckana koja je bas za sosove, kupio sam je jednom ali je nisam probao, isteko joj rok, zena bacila. ima po boljim samiskama.

Link to comment
e sad ovde je bila uvozna "culinaire" ili tako nekako koja nije prirodna nego je na bazi ulja muckana koja je bas za sosove, kupio sam je jednom ali je nisam probao, isteko joj rok, zena bacila. ima po boljim samiskama.
campina creme culinaire, u malom brik pakovanju. ima po maksijima. a sad pakuju i ovako, kao onaj bezze šlag: 8199_big.jpg al to kod nas neće skoro doći.
Link to comment

sjajna mi nekako, ide spolja uvek. ali samo zato što kad na radnu površinu razmotaš rolnu folije, sjajna strana dodje okrenuta stolu. ja neutralnu pavlaku zovem slatka pavlaka, a kiselu - kisela. inače, obe kupujem domaće, od Totica i Madžarica na Limanskoj pijaci. samo treba paziti sa dozama, jer su zdravo mrsne.

Link to comment
sjajna mi nekako, ide spolja uvek. ali samo zato što kad na radnu površinu razmotaš rolnu folije, sjajna strana dodje okrenuta stolu. ja neutralnu pavlaku zovem slatka pavlaka, a kiselu - kisela. inače, obe kupujem domaće, od Totica i Madžarica na Limanskoj pijaci. samo treba paziti sa dozama, jer su zdravo mrsne.
ali zato sidu leče. kad se samo setim koliko sam pojela domaće pavlake (kisele) s limanske pijace (i vrela leba, s krckavom koricom) i niš mi nije falilo, u smislu nisam bila debela. a sad, nit pavlake nit linije.
Link to comment
ali zato sidu leče. kad se samo setim koliko sam pojela domaće pavlake (kisele) s limanske pijace (i vrela leba, s krckavom koricom) i niš mi nije falilo, u smislu nisam bila debela. a sad, nit pavlake nit linije.
e zivote teretano...
Link to comment
ali zato sidu leče. kad se samo setim koliko sam pojela domaće pavlake (kisele) s limanske pijace (i vrela leba, s krckavom koricom) i niš mi nije falilo, u smislu nisam bila debela. a sad, nit pavlake nit linije.
... i jos sa par kolutaa kulen odozgore. mh.ja sa linijom nemam problema. ne menjam se. debo bio - debo osto Edited by banatjanin
Link to comment
  • 1 month later...

kako nema na spizi chit-chata da tu prijavim kako je ove godine zbog suše urod maslina bio vrlo oskudan. plodovi su prilično suhi, tako da je ulja malo, ali mu je kvaliteta odlična. daklem, za očekivat je da će mu cijena ić gore?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...