Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

juce ubrao/probao prvu ovosezonsku papricicu, neku koja je trebala biti explosive ember ali se ispostavilo da nije. no, vrlo brzo ce i serano biti za konzumaciju

nQY7MX1.jpg

potom i thai orange

gp4icpD.jpg

a malo ce se pricekati na habanero (red dominica)

RzCCeXw.jpg

generalno, ove u saksijama zasad prednjace rastom (bolja zemlja, na suncu bukvalno od izlaska do zalaska)  ali i ove u basti krecu sa "divljanjem", sve cvetaju i skoro sve imaju zametnutih plodova. paradajz vec preko metra i pun plodova

zCYqpd2.jpg

Link to comment

juce ubrao/probao prvu ovosezonsku papricicu, neku koja je trebala biti explosive ember ali se ispostavilo da nije. no, vrlo brzo ce i serano biti za konzumaciju

nQY7MX1.jpg

 

 

Jos samo malo da porstu. Kao i halapenjo i serano se najcesce bere zelen. Mozes da sacekas da sazri (pocrveni) i tada su nesto ljuce. Ja sve nesto hocu da ih kiselim al nikako to da odradim

 

Link to comment

Kacio sam prosle godine slike neceg slicnog samo sa jalapenom.Ovaj gornji recept nije los ali ja imam bolji,Nema potrebe za friziderom.Mala ali kricujalna razlika je sto ja nista ne merim vec pravim prezasiceni rastvor soli i secera 2:1 i moze da stoji koliko hoces

Link to comment

Kacio sam prosle godine slike neceg slicnog samo sa jalapenom.Ovaj gornji recept nije los ali ja imam bolji,Nema potrebe za friziderom.Mala ali kricujalna razlika je sto ja nista ne merim vec pravim prezasiceni rastvor soli i secera 2:1 i moze da stoji koliko hoces

jos bolja varijanta da nema rok upotrebe :) a isto ide i sirce?

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...