Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

cekaj bre, kako i po nekoliko meseci ?znaci komad kamembera u proseku traje koliko u tom cudu ? meni se umsrdi za cas, zato kupujem one pojedinacno pakovane komadice, a srce mi tuguje za onim normandijskim rustikom.da, da, nemam ni je problem sa curkanjem kao takvim, samo da mi vodica od npr ribe ne uleti u povrce.
bas tako, mesec dana - bez problema.problem sira je da mora da dise - ako je zatvoren vlaga isparava, kondezuje se, vlazi sir i eto gde rastu bakterije i gljivice.ako moze da se vetri (a da pri tom ne zasmrdi ceo frizider) onda moze da stoji mesecemitako i ima sireva koji su 12,18..meseci star.nema razloga da ne mozemo isto da radimo i u sopstvenom frizideruuz right appliance :)
Link to comment

zar nema na bulevaru ikea? nešto mi se vrzma po glavi da sam viđao reklamu.mislim, baš me briga za ikeu, ali i mene zanima famozni tučani tiganj. skoro je keva bacila pare na neki lažni.

Link to comment
e, a to je tako jer se meso sporije kuva, pa ako je dole, blize je pari, a povrce je dalje, i na kraju se skuvaju istovremeno (edit: ovo ja samoj sebi sad objasnjavam, proveravam logiku). moj je trosprati, dobro sljaka, mada ga ne koristim precesto.od kuhinjskih aparata ne ispustam iz ruku: http://www.tehnomanija.rs/katalog/bosch_se...a_mmr_0801.html
dobra ti logika :)uopste nisam razmisljala o tome a vidis, skroz logicnoi moj je trosprati i bas je dobro sto moze da se odvoje spratovia "secko".. ne znam, moja sestra ima pa je i mene naterala da kupim. i jednom sam ga koristila, seckanje povrca (a i mesa for that matter :s_w: me odmara
Link to comment
bas tako, mesec dana - bez problema.problem sira je da mora da dise - ako je zatvoren vlaga isparava, kondezuje se, vlazi sir i eto gde rastu bakterije i gljivice.ako moze da se vetri (a da pri tom ne zasmrdi ceo frizider) onda moze da stoji mesecemitako i ima sireva koji su 12,18..meseci star.nema razloga da ne mozemo isto da radimo i u sopstvenom frizideruuz right appliance :)
ovo pod moranje. :)a pred sluzenje bakterije sa korice pustimo da se razigraju! dry cooker uopste nije dobar. jedna od najvecih prevara.
Link to comment

Ja koristim maximalno tog secka o kome pričate, naročito za luk i zelen. Imam dva komada, u drugomseckam orahe, lešnike, čokoladu, etc.Drugi nezamenljiv aparat je ketler, treći mikrotalasna(valna), a i sve ostalo, mislim da imam manje više sve od tih kuhinjskih gedžeta.

Link to comment
curkanje je kondenzovana voda. po knjižici, povrće ide gore, meso dole, tako da mislim da je sve u redu.malo mi je glupo da posle kuvanja još i pržim na tiganju, ali probaću.
ne przis, samo malo karamlises, maslinovo ulje ili sta vec lepo "udje", zacini zamirisuili samo napravis marinaduili koristis steamer kao prvu fazu pripreme - ubrzas proces, meni je tako thermal onomad insprisala da pravim "camce od tikvica"prvo sam ih obarila do pola u steameru100_0287.jpgpa ih pokrila sirom i posula prezlama i zapekla ispod grila100_0290.jpg Edited by msmodesty
Link to comment

Vi stvarno koristite sve te drangulije? Bokte.. Mislim, svaka čast, ali tamo na KDP jednom bila odlična diskusija o kitchen appliances kao dežurnim skupljačima prašine svakog KDP domaćinstva koje drži do sebe.

Link to comment
Vi stvarno koristite sve te drangulije? Bokte.. Mislim, svaka čast, ali tamo na KDP jednom bila odlična diskusija o kitchen appliances kao dežurnim skupljačima prašine svakog KDP domaćinstva koje drži do sebe.
hmm, valjda je jasno da koristimoimamo i slike, a da nismo skidali sa google-atrazim jos centrifugu za voce - najtrazeniji appliance nedeljom ujutru - svez cedjen sok pomorandze, sargarepe i djumbira :wub:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...