Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Cenim da ce nam ti objasniti - koliko ono imas uopste iskustva sa "pravim" demokratijama? Jesi ikada glasao u jednoj od njih? Bio clan neke demokratske stranke sa 150 godina tradicije? Angazovao se politicki kao gradjanin nekog razvijenog demokratskog drustva? 

Jebote, ne mogu da verujem  :isuse:

Link to comment

zadnja vremena dosla kad se pozivanje na ljudska prava dozivljava kao PC pomodarstvo, mrsomudjenje, teror, itd.

ma svaka cast;)

danas je upravo pomodarstvo da se pljuje po pc-ju bez ikakvog problema, ne pitajuci se vise sta uopste pc i predstavlja.

citiracu pametne reci jedne forumasice sa drugog topika, rec je o: elementarnoj humanosti.

istorija neke zaista nije nicemu naucila. :fantom: 

eraser sazeo sustinu. tanka je linija. 

Link to comment

Cenim da ce nam ti objasniti - koliko ono imas uopste iskustva sa "pravim" demokratijama? Jesi ikada glasao u jednoj od njih? Bio clan neke demokratske stranke sa 150 godina tradicije? Angazovao se politicki kao gradjanin nekog razvijenog demokratskog drustva?

 

Sta zna svinja sta je dinja, jel to?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni Venecuela deluje kao klasicni krah socijalistickog rezima po obrascima opisanih u Putu u ropstvo. Ekonomski model fejluje, i na svaki njegov neuspeh vlast reaguje vecim autoritarizmom, i tako do tacke pucanja.

Link to comment

Meni Venecuela deluje kao klasicni krah socijalistickog rezima po obrascima opisanih u Putu u ropstvo. Ekonomski model fejluje, i na svaki njegov neuspeh vlast reaguje vecim autoritarizmom, i tako do tacke pucanja.

 

Upravo tako, kao da je neko svesno oblikovao stvarnost sledeći teorijski model.

Link to comment

Budjo, imaš li neke detalje o dešavanjima u Karakasu? Doima se da stvari malkice izmiču kontroli?

 

Nemam nista vise od onoga  sto mozete i sami  da procitate.

Da desavanja izmicu kontroli je ocekivano.

Sada je tamo diktatura 1 na 1 bez ikakvog privida legitimiteta.

 

 

Lokalni i regionalni izbori su odlozeni na neodredjeno vreme, Kaprilesu zabranjeno  da se  kandiduje, Skupstina vegetira posto joj Vrhovni Sud i Predsednik ne daju da  odlucuje o bilo cemu...

 

 

Verovatnoca da Maduro padne bez krvi 0.01%.

Link to comment

Meni Venecuela deluje kao klasicni krah socijalistickog rezima po obrascima opisanih u Putu u ropstvo. Ekonomski model fejluje, i na svaki njegov neuspeh vlast reaguje vecim autoritarizmom, i tako do tacke pucanja.

 

Well, Bolivija nije u cabru kao Venecuela i u najavi cabra kao mi iako je takodje commodity ekonomija. Jednostavno, Morales je dao vodjenje ekonomije nekim pametnim cikama.

Link to comment

Ja sam vise mislio na to da ocigledna i ocekivanja pucanja planske privrede (tipa nestasice zbog kontrole cena) vlast pravda zlim zaverama protiv nje i "naroda" (bila je pre koju godinu njihova prica kako zli proizvodjaci toalet papira ili cega vec namerno prave nestasice da bi srusili vlast) i "resava" uvodjenjem jos represivnijih i restriktivnijih mera.

Link to comment

Venecuela jeste klasican slucaj, ne plance privrede jer nije u pitanju drzavno vlasnistvo, vec vise kontrola cena. A kontrola cena i posledice su odlikca autoritarnog ali ne nuzno deklarativno socijalistickog modela.

 

Sada se krenulo djonom, upali i eksproprisali: pivnicu, General Motors, odredjuju sta pekari mogu da proizvode (vise hleba, manje slatkog peciva).

Link to comment

Venecuela jeste klasican slucaj, ne plance privrede jer nije u pitanju drzavno vlasnistvo, vec vise kontrola cena. A kontrola cena i posledice su odlikca autoritarnog ali ne nuzno deklarativno socijalistickog modela.

 

Sada se krenulo djonom, upali i eksproprisali: pivnicu, General Motors, odredjuju sta pekari mogu da proizvode (vise hleba, manje slatkog peciva).

kad nece da prate tzv. 'francuski model' - ono "jedite slatko pecivo kad nema hleba", ne? 

(a slatko pecivo bilo po ceni hleba)... 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...