Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Evo ovde imas sta sami kazu o spojenim letovima (ako ces im verovati  :P ): https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Making-a-reservation/Connecting-flights

 

I npr. za prtljag stoji ovo:

 

Checked Baggage

Checked baggage fees will be charged per sector of each journey. Ryanair will be able to transfer your baggage to your final destination at Fiumicino airport only.

Sto znaci da ti sleduje preuzimanje kofera i ponovno cekiranje istog.

//Ne znam kako se ova izjava tacno tumaci, da li misle na letove zapocete u Rimu pa do krajnje destinacije, ili da je krajnja destinacija Rim?

 

Dodatno,

 

A minimum of 150 minutes is required to make a connecting flight.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Naravno, neće ti on iskopati ne znam kako jeftinije karte, pre svega služi da vidiš koje sve letove možeš da povežeš.

Još ako si fleksibilan u smislu da odlazak i povratak ne mora da bude iz istog grada (ili dolazak i odlazak to je lakše, npr. da u povratku slećeš u Sevilju, a u povratku da letiš iz Malage), onda će ti ponuditi još mnogo više opcija.

 

 

@pilots - jedino letovi koji uključuju FCO mogu da se bukiraju kao connecting. FCO je prvi aerodrom na kojem Ryanair ovo uvodi, a u planu je potpuni prelazak na hub model.

Link to comment

Nasao sam neku ludu kombinaciju za februar Nis-Bergamo-Sevilja u jednom smeru i u drugom Sevilja-Berlin-Nis   svi letovi preko Ryanaira i svi samo u jednom pravcu i to spojeni letovi, razlika oko sat i po.

 

Zanima me da li je tih sat i po izmedju 2 leta (sletim u Bergamo i krecem ka Sevilji) dovoljno da se prebacim na drugi let (po logici bi trebalo da jeste)?

 

I bitnije, posto je ista kompanija, da li mi uopste izdaju prtljag posto su prakticno vezani letovi ili sami prebacuku kofer za drugi let?

Čuj, da li je u Bergamu dovoljno dva sata. :lolol:  A Orio al serio prčvarnica od aerodroma tipa onaj u Nišu, ceo aerodrom prepešačiš za 3 minuta. Druga je stvar ako u momentu kada sletiš, bude neki divlji, nenajavljeni štrajk zemaljskog osoblja, pa nema ko da prebaci prtljag iz jednog aviona u drugi, ali jebi ga to je rizik letenja preko italijanskih aerodroma.

Link to comment

Čuj, da li je u Bergamu dovoljno dva sata. :lolol:  A Orio al serio prčvarnica od aerodroma tipa onaj u Nišu, ceo aerodrom prepešačiš za 3 minuta. Druga je stvar ako u momentu kada sletiš, bude neki divlji, nenajavljeni štrajk zemaljskog osoblja, pa nema ko da prebaci prtljag iz jednog aviona u drugi, ali jebi ga to je rizik letenja preko italijanskih aerodroma.

Moracu da preuzmem kofer iz leta Nis - Bergamo i da se cekiram za let Bergamo - Sevilja jer Ryanair ne prebacuje kofere automatski kod vezanih letova, a imam oko 90 minuta. To mi je samo dilema da li je to dovoljno, posto Ryanair kaze da je minimum za presedanje 150 minuta, ili da uzimam drugu koimbinaciju letova ili cak spavanje u nekom od gradova i da jurim let sledeceg dana.

 

To mi je jedina dilema.

Link to comment

Za sada su u najavi samo kontrolori letenja u Francuskoj (ove/sledece nedelje).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Ma u Italiji su jaka fora nenajavljeni štrajkovi, u suštini divlji. Ali, da ih ne bi nazvali štrajk jer bi onda imali problem što nije najavljen, sindikat zakaže "vanrednu hitnu skupštinu članova", i praktično imaš štrajk. Bilo je i prošle i ove godine jedno desetak takvih, najviše na Fiumicinu. :lolol: Jednostavno, u sred dana u najvećem špicu letova, odu na "skupštinu", i to je to.

Link to comment

Čuj, da li je u Bergamu dovoljno dva sata. :lolol:  A Orio al serio prčvarnica od aerodroma tipa onaj u Nišu, ceo aerodrom prepešačiš za 3 minuta. Druga je stvar ako u momentu kada sletiš, bude neki divlji, nenajavljeni štrajk zemaljskog osoblja, pa nema ko da prebaci prtljag iz jednog aviona u drugi, ali jebi ga to je rizik letenja preko italijanskih aerodroma.

 

Prčvarnica, koja je duplo veća od BEG.

Link to comment

Jedno 50-ak puta. I prčvarnica je. I ako je pet puta veći od Beogradskog, znači da je prčvarnica pet puta veća od prčvarnice u Beogradu.

Iako nemam pojma što si se ti našao izazvan da porediš aerodrom u Beogradu sa aerodromom u Bergamu, ni sa kim bi da se grudvaš. :lolol:

Link to comment

Ne grudvam se ja ni s kim, a sa poređenjima si ti počeo, poredeći Bergamo sa Nišem [emoji15]

 

Ja sam skrenuo pažnju na to koliko preteruješ, ističući da ne da je neuoprediv sa Nišem, nego ke duplo veći od Beograda. Sad sam pogledao i cifre, ima više nego duplo više putnika godišnje nego Beograd i duplo više letova, a subjektivni utisak je i da ima više komercijalnog sadržaja i uopšte prostora za putnike.

 

Prihvatam da je Bergamo prčvarnica u poređenju sa Minhenom ili Singapurom, ali većini ljudi ovde je matični aerodrom Beograd, a u poređenju sa njim sigurno nije prčvarnica.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...