Jump to content
IGNORED

Slovenija nasa dezela.


Moća

Recommended Posts

  • 5 months later...

Preporuka za neku slovenačku banju, za 6 dana u februaru, žena, ja i najstariji klinac. Da je infrastrukturno dobra (dobar smeštaj, akva park i te stvari) i da nije u nekoj zabiti gde 20 kilometara okolo nema ništa da se vidi, tj. da možemo da izađemo negde van banjskog kompleksa i kvalitetno popunimo vreme. Nije bitno u kom je delu Slovenije, a ni lova nije od primarnog značaja. Čatež mi je poznat (nisam bio tamo, ali znam mnogo njih koji jesu), pa interesuje me ima li nešto što je na tom nivou kvaliteta ili boljem, a nije tako poznato.

Link to comment
47 minutes ago, Ayatollah said:

Preporuka za neku slovenačku banju, za 6 dana u februaru, žena, ja i najstariji klinac. Da je infrastrukturno dobra (dobar smeštaj, akva park i te stvari) i da nije u nekoj zabiti gde 20 kilometara okolo nema ništa da se vidi, tj. da možemo da izađemo negde van banjskog kompleksa i kvalitetno popunimo vreme. Nije bitno u kom je delu Slovenije, a ni lova nije od primarnog značaja. Čatež mi je poznat (nisam bio tamo, ali znam mnogo njih koji jesu), pa interesuje me ima li nešto što je na tom nivou kvaliteta ili boljem, a nije tako poznato.

Terme Laško 

Link to comment

Ne znam za banje al' u SLO nigde nema da "nema nista na 20 km okolo da se vidi" - predjesh 20km i udjesh y Madzarsku i/ili Kroaciju. Isto tako na drugu stranu sa Austrijom i Italijom... 

Link to comment

Zato mu je najbolje da ode u Laško. Terme su bas dobre,nije vukojebina moze da se okolo proseta, do Celja je 10 km a ako hoce moze da jedan dan skokne do Ljubljane. A ako bude dolazio prvi sedmicu u februaru eto prilike da pogleda koji mec evropskog prvenstva u futsalu.

Link to comment

olimija, kod mesta podcetrtek....

kako su sredili saune, u pitanju je izgleda neko tesko pranje para...za decu nije verovatno kao catez, ali ima deciji deo sa nekakvim toboganom

nema bogzna sta u neposrednoj okolini, ima jedino zamak podcetrtek koji je bio zatvoren kad sam bio....preko granice je blizu kumrovec...

Link to comment

Uplatio sam Laško juče, od 14. do 19. februara, hotel Thermana. Dvoumio sam se do poslednjeg trenutka između Laškog i Dolenjskih Toplica (koje su bliže nekoj rodbini koju hoću da obiđem, a imaju odličan hotel i spa koji je podigla Krka), ali mi se ipak čini da Laško ima bolji sadržaj i bolji položaj. Do rodbine ću da odem jedan od dana, od Laškog do Črnomlja ima cca 100 km, to je sat i po lagane vožnje. 

 

Btw, zna li neko koja su pravila za vožnju dece u Sloveniji? Ja imam Chiccov buster za najstarijeg klinca (8,5 godina), ali su informacije koje sam našao na netu kontradiktorne, tj. kažu ili da je buster dovoljan ili da treba veliko sedište do 150 cm visine deteta. Da, i da li se u Hrvatskoj putarina plaća kao kod nas i može li karticom, i gde da kupim slovenačku vinjetu.

 

Btw, @Cash, da li si ti bio tamo, i ako jesi, kakvo je Celje u smislu saobraćaja i turizma, tj. imam li gde da parkiram i šta da vidim.

Link to comment
16 minutes ago, Ayatollah said:

Da, i da li se u Hrvatskoj putarina plaća kao kod nas i može li karticom, i gde da kupim slovenačku vinjetu.

 

 

Hr je kao kod nas, može karticom, može cash euro...

 

Slo vinjetu kupiš na prvoj pumpi kad uđeš u Slo...

Link to comment

Slo vinjetu kupis na velikoj pumpi petrol, nemas ni minutu autoputom od granicnog prelaza. Tamo mozes da popijes kafu i da se malo odmoris. Wc na pumpi se naplacuje 0,50 eu( sramota). U celju sam bio samo u mcdonaldu dok sam koristio pauzu na poslu. Celje kao grad ne poznajem a parking bi mogao da koristis kod željeznicke stanice. Bice ti ok u laskom ja tamo bio prosle godine jedno 3,4 puta. Super za opustanje i za odmor od posla. Ako budes dolazio u ljubljanu javi pa da malo odemo po centru. 

Link to comment

Možda se nešto promenilo, ali ja sam vinjetu kupovao u zgradi desno, poslednji ulaz, čim se prođe kontrola. Pored nje je parking i tu je bila i kućica sa WC-om (besplatno). Govorim o prelazu Bregana.

Pozdrav

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...