Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

U da obavezno posetiti museum quartier :) :) :) I kao sto rece Maltese preporucujem izbegavanje Secesone galerije, muzeja...sta vec....ali Klimta obavezno pogledati u Belvedereu... :)

Link to comment

Ja sam bio pre tri godin u decembru. Vlada praznicna euforija. grad okicen. Dobro se obuci mnogo je hladno.2-27.jpgIma dosta ovih ulicnih tezgi gde se toci jeftino kuvano vino. Dobro dodje za ugrejavanje. Mozes i da poneses solju kao suvenir. PICT0064.jpgPogled sa PrateraPICT0045.jpgEvo i spomenika sovjetskim oslobodiocima.2-01.jpgHundertwasserPICT0120.jpgPICT0121.jpgPutokaz u kuci HunderwasserPICT0118.jpgZa sporazumevanje sasvim dobro sluzi srpski jezik. U skoro svakoj prodavnici i kafani ima neko od osoblja iz X-YU, tako da ako ne znas nemacki slobodno mozes sve da trazis na srpskom. Neko ce te razumeti.Evo prosecnog ulicnog kolporteraPICT0083.jpgZa klopu preporucujem becku snicluVienna166.jpgA za desert Saher tortaVienna038.jpg

Link to comment

...klasni mir i takve trice, ustajala žabokrečina... Kad se ide turistički (a i inače) valja uveče navratiti u neki Wiener Heurige. Prava lokalna atmosfera, gastarbajteri muzikanti, gastarbajteri personal, mitelojropeiše hrana i vino. Iako ništa posebno, ipak je to Beč.

Link to comment

za ove christmass markt koje je pomenuo delija nisam sigurna da su vec postavljeni i aktuelani. ako pak jesu, ispred rathausa imas i klizaliste.ne znam kako vi, al meni za godinu dana zivota tamo nije bilo dosadno. grad je prepun skrivenih mesta, samo treba lutati.

Link to comment

Divan grad. Skoro sam ga posetio i to po prvi put. Najveca zamerka jeste da skoro svaki treci prolaznik prica srpski. Imam osecaj da cu se uskoro ponovo vratiti u temeljitiju posetu. Prestolnica jedne velike i vrlo interesantne carevine. Apsolutno izvanredna ponuda ljubiteljima klasicne umetnosi. Ne tako losa ponuda i u modernoj/contemporary umetnosti. Malo fali nekakav umetnicki 'underground dzet set' i kretanja po privatnim galerijama. Mislim, ima ali nije merljiv ni sa Kopenhagenom, da ne spominjemo Berlin ili London.Ipak nikada ne bih se odlucio na zivot u Becu. Apsolutno me ne privlaci na vise od 3-4 meseca.

Link to comment

...ljudi, bilo mi je lepo...cekirao sam dosta nabrojanog i pun sam utisaka, uglavnom lepih....sranje mi je bilo to sto u 22 skoro da nema nikog na ulici i sto radnje rade do 19...mada i bolje sto nisu radile duze, posto jos nisu rasprodaje i nista nije jeftino, cak ni glupavi h&m me nije odusevio cenama......prvi dan ja sleteo, pljunuo odmah brdo kesa za ksi do telhoa, odradio dan i izasao u grad tek oko 19h...resio da nadjem muzej zvuka, skapirao da je tu negde blizu...dosao do katedrale, pa skrenuo levo samo da vidim sta ima i naletim na Meinla...setim se larkovog vina, nadjem, boca 12,5 jevreja ali godina 2004...zamalo da ga kupim, ali nisam...sta znam, mozda je pogresna dina, pa da me zajebavju poznavaoci kako sam pazario govno za soma dindzi...samo osmotrim podrum, vidim fino izgleda....izdjem odatle i skrenem pogresno udesno, dodjem do soteringa i skapiram da sam opako omanuo...iscimam pandura i on mi kaze idi nazad samo pravo 10 minuta...zapucam ja tako, a bilo je jebeno hladno prve veceri i naletim na onaj trg sa spomenikom zrtvama fasizma, i za cas nadjem muzej zvuka...hvala za tip, mesto je fenomenalno!...zao mi je sto je vec bilo proslo osam, a radio je samo do 22, trebalo mi je bar jos 3 sata da sve pogledam natenane...pred kraj sam seo za Mac i slusao malo najbolje austrijske zike na ituneu, cak i slikao moju plej listu za to vece :)....izadjem, i ponovo na istom trgu zrtvama napravim zajeb veceri, umesto desno u knez mihajlovu, ja odem levo i zavrsim ponovo na soteringu...vidim ja nesto nije u redu i krenem da tabanam po obodu prstena, vec je bilo skoro 11, ladno i siba samo tako...i tako ni kriv ni duzan, prve veceri obidjem sve jebene palate, parkove, katedrale, opere i kapije...stvarno izazivaju strahopostovanje, ali me bolelo dupe da stojim i divim im se, jer je bila noc, a i fotoaparat u hotelu...video kvart muzeja, ali sam kapirao da je sve zatvoreno...cak sam proseo i pored pomenutog bioskopa, i stvarno se daje treci covek :)....onda sam negde skrenuo, opet pogresno, i kada sam bio ubedjen da cu ako nastavim doci do slovenije, startujem neke pijane ortake da me lociraju na karti...skapiram da nisam toliko daleko, ali da sam jebeno kruzio celo vece kao lud...lako se snadjem kada su pokazali gde sam i nekako se vratim do kneza, shvativsi da cu da umrem od gladi i zedji...nadjem poslednjeg caleta sa kobajama negde na ulici, i zalijem ih pivom dok je on pakovao kiosk...novo odusevljenje je izazvao senf koji sluze uz kobaje, kao i sam nacin na koji ti iseckaju kobaju, stave na plasticni tanjir sa papirom, plasticnom viljuskom i jednim velikim, ali jako tankim parcetom nekog razanog hleba...kobaje su stvarno vrhunske, one debele i od kvalitetne svinje, ne masne....do hotela se jedva dovukao i zaspao ispod tusa.......drugi dan zakasnio na posao pola cuke, opet radio do kasno, a plan za taj je bio da nakupujem poklone i brdo cokolade...zakasnio, smorio se i resio da nadjem flex i da se prebijem od piva i dobre zike....jeo na nekom cosku u centru lazanje od povrca, neku salatu, kupio par mocart kugli i skapirao da ih ja u stvari ne volim, tj. jebeni marcipan...krenuo da jurim flex, usput bleno malo okolo, hteo da popijem starbaks kafu, a onda video da se u tom kafeu ne pusi, ispsovao im sve i prosao...prosao i pored flexa dva puta, glupo verujuci da on nije tacno popred kanala izmedju dva mosta...iz straha da ponovo docekam kraj veceri sa predjenih dvadesetak kilometara i jos tri nova zulja, vratio se u sobu i zaspao u 10 kao top......treci dan zavrsio posao na vreme, sada vec pun samopouzdanja da nema sanse da se izgubim (..a i nije bilo, cim sam prihvatio cinjenicu da je svaka putanja kruzna...), resio da potrosim neke pare...otisao u h&m, spucao sto evra ni na sta, hteo da kupim neki diesel sat ali mi bilo zao para, otisao u Manner i kupio jedno kilo i po razne cokolade...pojurio Backer str. da hasam sniclu po preporuci, a ono preguzva, ne moze da se udje...ostavim kese u hotelu, malo se odmorim i vratim na isto mesto da jedem....slonovo uvo, keve mi...ispada iz tanjira, a tanka kao najtanje testo, browned krompir, salata i jedino pivo koje sluze...dvaes' pet evrica, ali vredelo je svaki cent...odem u larkov podrum da na vince...pita me kesha koje cu i kakvo...ja reko' belo, not to fruty and not to sweet...ne znam da li sam ga uvredio, ali rekao mi je odmah we don't have any sweet vines :D ...ponudio mi tipicno austrijsko belo i bilo je odlicno...narucim jos jednu casu i pitam koje je, a on mi pokaze u karti (morao sam da ukucam u mobilni, nije bilo sanse da zapamtim) 'Gruner veltliner 'im weingebrige' 2006, weingut nikolaifof, mautern, wachau'..(ne umem da opisem ukus osim da lici na trijumf serbski, stvarno mi se svidelo a i preskupo je, ojadio me doslovce, kapiram da sam ga ipak bio uvredio :D)...popijem jos malo i odem u flex...svidja mi se ono njihovo pivo od pola kile, ali je sasvim drugacije od naseg, verovatno zbog vode, nije slabo, ali mu je ukus vise lajt nego jelen na primer...u baru smarala zika, neki r'n'r iz 60ih, i odem u klub da bi me izludeo neki drumbas...nista spec, klinci raspadi isto kao i u bgu, studentarija i stranci...ispred ti zickaju pljuge i nude granje, uks i ostalu gudru......poslednji dan sam hteo da se provozam metroom ali nisam stigao, probao sam punc na ulici i bio mi je odvratan, bljak...preslatko, gazirano, a vrelo pice, nezdrave boje...grozno......fasciniran sam bio saobracajnicama, ne postoji dvosmerna ulica!...sve su po tri trake, sa onim sporednim kolosecima uz zgrde, bude i guzva, ali svi voze jako brzo i cini se da savrseno funkcionise sve....kapiram da je onaj njihov polumetro to sto ovi nasi u beogradu planiraju da naprave....i super je stvar, svako ko kenja da je to sranje i ne valja je zlonameran, ili lupa gluposti...u centru je pod zemljom, cim izadje iz centra je na povrsini, nisu bucni i veliki su...i izgleda kao kada bi u sred kneza imao stepenice da sidjes na stanicu i za 5 min budes na nbgu...personal note:...ono sto me je najvise pogodilo, ali stvarno jako, je to sto sam se po prvi put u zivotu iskreno sazalio na kevu i caleta, na matorce in general...ne zato sto sam se osetio mlad u becu, vec sto sam tek tamo, na licu mesta skapirao u kakvom smo mi kurcu...tamo, a kapiram da je tako svuda u evropi gde nije sveta srpska zemlja, u zivotu najvise uzivaju stariji ljudi...oni su po restoranima, na kioscima sa puncom, u vinarijama, kafeima i kaficima, dedice jedu kobaje na ulici sa svojim zenama, nose skupe mantile i piju skupa vina, sveze penzionerke sede na klupama i citaju knjige (svi citaju knjige, svuda), bapci setaju svoje snaucere pored dunava...kod njih su penzioneri 1 vesela gospoda, a kod nas nesreca i beda koja hoce da crkne od gladi...zamalo da pocnem da cvilim, ali sam se zarekao da ce moja starost biti takva, ako je bude....onda sam otisao i kupio kevi brdo poklona i cokolade....i jebo' ja mater radikalima, kostunici i svim bivsim i sadasnjim espeesovcima....crkli da bog da, sve sa svojim glasacima, amin!

Link to comment
setim se larkovog vina, nadjem, boca 12,5 jevreja ali godina 2004...zamalo da ga kupim, ali nisam...sta znam, mozda je pogresna dina, pa da me zajebavju poznavaoci kako sam pazario govno za soma dindzi...
buhahaha, 2004 je u la manchi bila jos bolja nego 2003. pokazao si 1 elementarno neznanje zbog koga ce ti mod kulinarstva uskratiti pristup na isto u trajanju od godinu dana. admini razmisljaju u ostalim prigodnim kaznama.
'Gruner veltliner 'im weingebrige' 2006, weingut nikolaifof, mautern, wachau'..(ne umem da opisem ukus osim da lici na trijumf serbski, stvarno mi se svidelo a i preskupo je, ojadio me doslovce,
dobro ti je vino dao.
..ono sto me je najvise pogodilo, ali stvarno jako, je to sto sam se po prvi put u zivotu iskreno sazalio na kevu i caleta, na matorce in general...ne zato sto sam se osetio mlad u becu, vec sto sam tek tamo, na licu mesta skapirao u kakvom smo mi kurcu...tamo, a kapiram da je tako svuda u evropi gde nije sveta srpska zemlja, u zivotu najvise uzivaju stariji ljudi...oni su po restoranima, na kioscima sa puncom, u vinarijama, kafeima i kaficima, dedice jedu kobaje na ulici sa svojim zenama, nose skupe mantile i piju skupa vina, sveze penzionerke sede na klupama i citaju knjige (svi citaju knjige, svuda), bapci setaju svoje snaucere pored dunava...kod njih su penzioneri 1 vesela gospoda, a kod nas nesreca i beda koja hoce da crkne od gladi...zamalo da pocnem da cvilim, ali sam se zarekao da ce moja starost biti takva, ako je bude....onda sam otisao i kupio kevi brdo poklona i cokolade....i jebo' ja mater radikalima, kostunici i svim bivsim i sadasnjim espeesovcima....crkli da bog da, sve sa svojim glasacima, amin!
nemoj da se mnogo bedacis, starost je zaista najlepsa u becu. lepa je verovatno i na drugim mestima, al mu becka starost dodje bas drugi dnevnik. Edited by Larko
Link to comment
personal note:...ono sto me je najvise pogodilo, ali stvarno jako, je to sto sam se po prvi put u zivotu iskreno sazalio na kevu i caleta, na matorce in general...ne zato sto sam se osetio mlad u becu, vec sto sam tek tamo, na licu mesta skapirao u kakvom smo mi kurcu...tamo, a kapiram da je tako svuda u evropi gde nije sveta srpska zemlja, u zivotu najvise uzivaju stariji ljudi...oni su po restoranima, na kioscima sa puncom, u vinarijama, kafeima i kaficima, dedice jedu kobaje na ulici sa svojim zenama, nose skupe mantile i piju skupa vina, sveze penzionerke sede na klupama i citaju knjige (svi citaju knjige, svuda), bapci setaju svoje snaucere pored dunava...kod njih su penzioneri 1 vesela gospoda, a kod nas nesreca i beda koja hoce da crkne od gladi...zamalo da pocnem da cvilim, ali sam se zarekao da ce moja starost biti takva, ako je bude....onda sam otisao i kupio kevi brdo poklona i cokolade....i jebo' ja mater radikalima, kostunici i svim bivsim i sadasnjim espeesovcima....crkli da bog da, sve sa svojim glasacima, amin!
potpis.
Link to comment

i od mene jedan pejst za lebovskog. jak (bez teema) utisak.par starih fotki, skeniranih:becbw1xv2.jpgverglasbi7.jpgnego, pitanje: zar vam spomenik (kraj epidemije kuge, ako se dobro secam) na grabenu nije jedan od najruznijih spomenika ikada?

Link to comment
...ono sto me je najvise pogodilo, ali stvarno jako, je to sto sam se po prvi put u zivotu iskreno sazalio na kevu i caleta, na matorce in general...ne zato sto sam se osetio mlad u becu, vec sto sam tek tamo, na licu mesta skapirao u kakvom smo mi kurcu...tamo, a kapiram da je tako svuda u evropi gde nije sveta srpska zemlja, u zivotu najvise uzivaju stariji ljudi...oni su po restoranima, na kioscima sa puncom, u vinarijama, kafeima i kaficima, dedice jedu kobaje na ulici sa svojim zenama, nose skupe mantile i piju skupa vina, sveze penzionerke sede na klupama i citaju knjige (svi citaju knjige, svuda), bapci setaju svoje snaucere pored dunava...kod njih su penzioneri 1 vesela gospoda, a kod nas nesreca i beda koja hoce da crkne od gladi...zamalo da pocnem da cvilim, ali sam se zarekao da ce moja starost biti takva, ako je bude....onda sam otisao i kupio kevi brdo poklona i cokolade....i jebo' ja mater radikalima, kostunici i svim bivsim i sadasnjim espeesovcima....crkli da bog da, sve sa svojim glasacima, amin!
potpuno isti utisak sam i ja imala nakon mesec dana provedenih tamo. bila sam besna i tuzna, sto zbog matoraca koji se chitav zivot maltretiraju ni za sta, sto zbog nekih 10tak ukradenih mi godina.jbg, ipak je srbija svetlosnim godinama udaljena od dobrog, bar za obichnog choveka.
Link to comment

@Lebowsky: mnogo lepo si ovo napisao, ja nisam postovao ranije na ovu temu, jer sve što su ti pisali ostali je bilo savim OK, osim naravno neke usputne kenjaže, to je kolateralna šteta svakog Topica. A ovo za matorce je ... no comment, kraj, nema šta da se doda.Beč je 1A grad, proveo sam tamo dosta vremena i često tamo i putujem. Ima sve šta ti padne na pamet(ali ne bih ga menjao za Prag)

Edited by alberto.ascari
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...