Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

pozdrav,veoma interesantna tema.no cini se da bakemona vise  na forumu nema.

ima li jos eng-srp/hrv knjiga,mnogo bi mi znacilo! 

Pogledaj postove #512 (poslednji link) i #513.  :thumbsup:

Link to comment
  • 3 months later...
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja mislim da ti je u indesign-u ipak lakse nego u wordu, jer ces moci da napravis dva boxa u koja ces kopirati tekst pa onda polagacko uredjivati prelom, iako verovatno nisi baratao sa tim programom (cim pitas :-). i u quarkxpress-u bi bilo slicno, ali se on sad mnogo manje koristi. sto se vremena tice, zavisi od toga sta ces uredjivati, ali za tekst od npr 100strana stranog jezika i 100 strana srpskog (naravno, na jednoj stranici) ce ti trebati otprilike pet-sest sati, da ucinculas redove i prelome reci tako da budu na istoj visini i da ispratis sav tekst... posle sve to prebacis u pdf (kako bi citao sa ekrana ili sa ipoda, ifona, itd...)

Link to comment
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Da , ima li jos nekih paralelnih Engl-Srpskih osim onih 5 sto kruze konstantno. Njih sam vec procitao a to su da podsetim ovde  Master and margarita, 

Steppenwolf , Old man and see, The monk who sold his ferrari, Alisa in wonderland , Hamlet, 1984 ,Little prince , Notes from underground 

 

Najvise su mi se dopale sledece i to bas ovim redom:

 

1.  1984 Dzrordz Orvel (audio dosad nepravezidjen sa upecatljivom i jakom naracijom od nepoznatog autora koju sam skinuo na yourub ja mislim)

 

2.  The master and margarita Mihal Bulgakov  stvarno dobra knjiga i tema a audio  bolji nego li kod Orvela , znaci uzivao sam u audio citanju jel vruhunac brijlijantnosti i retorike se oseca u dojalozima.

 

3.  The monk who sold his ferrari  Robin sarma . Lepa knjiga nesto kao istocnjacka filozofija i motivacija .

 

Ako ima jos nekih dela od Dzordza Orvela paralel books Eng-Ser . Jako bih se obradovao da mogu da je procitam i ujedno prosirim i utvrdim engl vokabular  .Ili mozda jos neko poznato svecko knjizevno delo koje i ovako vredi procitati na nasem jeziku , pa jos i na engleskom .

Edited by milosix
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...