Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Moj startap partner je već pričao sa ljudima iz Google X i nisu se smejali na podu. -_-

Ali i dalje ne vidim kako ćemo jedan deo priče da zatvorimo tehnički. Hoste, uputiću te uskoro. Iako ćemo svakako da ga izduvamo. :D

Neće mi to biti glavno zanimanje, ostajem i dalje u akademiji tokom nekog vremena.

Ali baš sam ložana za AI još od T2, pa hoću da se naštimujem. Uostalom, to tehničko znanje super korisno i za akademiju u finansijama.

Link to comment

Djubre, you're a star.

 

Okej, kako ćete me testirati da li sam naučila Python? Skupimo se, pa mi zadate zadatke? :D

Bićete ponosni na mene.

Napišeš plugin za enigmu2 i ja ti izmad sertifikat

Link to comment

U čemu je fora? Zašto jedno ili drugo ili treće? U mojoj glavi su to sve OOP i ne mogu mnogo da se razlikuju osim u nijansama, kada se naidje na neke jasno definisane izazove.

Svaki put kada cujem ovo, postajem nasilan. CS je skup apstrakcija. OOP je podskup tih apstrakcija. Svaki programski jezik je podskup CS apstrakcija, koji se manje ili vise da se poklapaju sa OOP podskupom. Tako da je veoma bitno koji programski jezik uzmes prvi (drugi, n-ti) da ucis, ili koji ces da izaberes za svoj projekat. Dalje, bitno je kakav je community, kakve su biblioteke sa kojima ces raditi i kakvi su alati za dati jezik.

 

Scala je hibrid svega i svacega i definitivno se ne preporucuje za pocetnike. Ja ga ne preporucujem nikome, jer su stvari nabacane zbrda zdola. Python moze. SML bih takodje preporucio pocetniku, jer je dosta cist FP. Samo, jezik je mrtav, neces raditi projekat u njemu, cisto akademski. Mozes i krenuti sa javom. Ruzna je, ali stabilna i poprilicno jasna. Pritom, ima odlican community i tooling.

 

Sa R nemam licnog iskustva.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Pa ja sam se gotovo odlučila za Python. 

I ja kao amater volim Python.

 

Postoji ipak nešto ovde bitnije. Ako imaš startap (koji ima potrebu za kodingom) ne znači da ti kao vlasnik toga moraš da (znaš da) kodiraš? Mislim, van pameti je glupo da ja tebi objašnjavam biznis administraciju. Zašto prosto ne ukalkulišeš usluge kodinga u biznis plan, posebno ako se ima u vidu da imaš direktni pristup teritoriji gde je to prilično jeftino.

Link to comment

Zato što hoću da naučim svakako da programiram u nečemu i u čemu se radi big data analysis. Zlu netrebalo, ako budem morala da pravim pare.

Link to comment

Kodera ima k'o šaše, a ogromna većina njih ne zna ni 2% onog što ti znaš (niti će ikada znati).

Ali, ako ti to predstavja zadovoljstvo - samo napred!

Link to comment

Zato što hoću da naučim svakako da programiram u nečemu i u čemu se radi big data analysis. Zlu netrebalo, ako budem morala da pravim pare.

onda ces da budes kao ovaj fins fleet. kuca tamo neke programe, a nume ni pertlu zavezati. sto je jos jace, ne zna ni to o cemu kuca

 

sto rece Toni, lepo se ti udaj, to ti je pametnije

Link to comment

Python je super i lagan jezik za učenje, al' ako nemaš "tehničku" pozadinu naravno da će biti malo teže naučiti ga. Ja ga koristim u druge svrhe od one koje tebi treba (radim kao Linux System Engineer). Skoro sam iznenadio kada sam video da je ceo reddit.com napisan u Pythonu.

 

Kurs na Courseri je ok, ali nije baš obiman, tj. trebalo bi nešto uz njega. Preporučujem knjigu Python Programming for the Absolute Beginner by Michael Dawson:

 

http://www.amazon.com/Python-Programming-Absolute-Beginner-Edition/dp/1435455002

 

Srećno.

Edited by garmonbozia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...