Jump to content
IGNORED

Opera


Roger Sanchez

Recommended Posts

jel ima još neko problem sa kombinacijom opera, youtube i flash player? evo čitam da nisam jedini, kanda stranica na youtube ima nešto egzotično pa loše detektuje verziju plejera ako se video otvara u operi. sad valjda treba sačekati da neko nešto preduzme. neozbiljni su.

Link to comment
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    20

  • Roger Sanchez

    15

  • bigvlada

    14

  • Mil@n

    10

i ja imam isti problem. evo vec treci put sam daunloudovao taj fles plejer, restartujem kompujter kao blesav. inace, kada pokrenem youtube snimak tako da ga pusti u ovom forumu, sve ide kako treba. ali kada ga dvokliknem i otvorim u novom tabu opere, nece da radi, trazi novi flash. u IE me obavestava da postoji apdejt i da bi bilo dobro da ga preuzmem. zanemarim to, i odgledam video bez problema.

Link to comment

Privremeno se može riješiti sa ovom skriptom, skripta se realizira tako da se napravi folder negdje sa korisničkom javascript datotekom, pa se u nju to ubaci, a primjenjuje se samo na jučub ovak:a) otvorite stranicu na jučubb) gumbić brze postavke/quickprefs, flyout menu, postavke lokacijec) tab scriptiranje, dolje se odabere gore stvoreni folder.Skripta je ovdjeSejvati kao Userscript.js, ubaciti u onaj folder. Dok se ne izboxa Opera Software ASA sa Googletom oko toga. 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Privremeno se može riješiti sa ovom skriptom, skripta se realizira tako da se napravi folder negdje sa korisničkom javascript datotekom, pa se u nju to ubaci, a primjenjuje se samo na jučub ovak:a) otvorite stranicu na jučubb) gumbić brze postavke/quickprefs, flyout menu, postavke lokacijec) tab scriptiranje, dolje se odabere gore stvoreni folder.Skripta je ovdjeSejvati kao Userscript.js, ubaciti u onaj folder. Dok se ne izboxa Opera Software ASA sa Googletom oko toga. 
Zahvaljujem :thumbsup:
Link to comment
  • 3 months later...
Opravili su!
Još samo da oprave činjenicu da mi opera od poslednje 2, 3 verzije sisa u proseku 500MB sistemske memorije sa tim da mi je danas u jednom momentu sisala 1.3GB!Msm, ja sam opera fan od prvog kompa čemu ima već 13 godina ako ćemo precizno, ali ovo je užas, što veći broj verzije, to više problema. Pride, ne rade mi neki sajtovi. <_< Probam nekako da importujem preko html-a i mozzile bookmarkse u Chrome, ali Chrome je jednostavno smešan browser. Sa svoje tri i po opcije u sebi. Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Debelo preterujes :). Sama cinjenica da su i Opera i Firefox u novim verzijama iskopirali izgled Chromea ti dovoljno govori da je doneo dosta toga novog, korisnog i recimo osvezavajuceg. Ja sam nekoliko puta pokusao da predjem na Chrome, ali dzaba kad mi treba Firebug. Znam da Chrome ima nesto nalik, ali nije to to i jbg.Ne znam koliko ti opcija zapravo treba, odnosno koliko je stvari u Firefoxu uopste neophdono. Jedino sto coveku moze realno da zasmeta je tolika Google-centricnost, ali s druge strane ionako koristim Google non stop.

Link to comment
  • 2 months later...

Chrome joj je bio sličan u svojim počecima, onda kad je dobio ekstenzije i Adblock postao je ludilo. Mislim, ima i Opera OK content blocker, ali fali mu malo profinjenosti, kako ono kažu fine grain.Ekstenzije se množe velikom brzinom, prije pol sata bilo ih je 14, sad 16.  :D

Link to comment

Nije bas tako. Chrome od izlaska nije stavio akcenat na mogucnosti, vec na jednostavnost i brzinu. Dodaci su dosli kasnije, ali je osnova ostala ista. Koliko je bio pun pogodak, moze da se vidi po dve stvari: 1) enormno brzo su zauzeli deo trzista o kojem Opera moze samo da sanja; 2) i Opera10 i Firefox4, pa i IE9 ga doslovno kopiraju.Kad su Mozilla i Opera bili jedina alternativa Exploreru, oba su bili prenatrpane all-in-one aplikacije (browser, mail client, pa i WYSIWYG html editor). Mozilla je prva batalila taj koncept i skapirala sta ljudima treba i izbacila Firefox (ne mogu sad da se setim kako se prvobitno zvao). Chrome je digao lestvicu jos vise. Za sve to vreme, Opera uglavnom kaska i ne donosi nista sto konkurencija vec nije. A obicnog usera ne interesuju standardi, niti bilo sta tog tipa, pa dok se neko tamo ne zapita 'a sta korisniku zapravo treba, sto jos ne postoji', ostace na 1%.

Link to comment

Ali je slično. Uvijek je bila brza u dizanju i učitavanju, kao Chrome od početka, samo je imala previše UIja ko i svi  brauzeri te starije generacije. Ja sam imao Operu 'pokraj' uvijek dok nisam dobio ADSL, zato jer si jedino kod nje mogao lagano togglati slike. Sa ADSLom sam ju počeo zaobilaziti, i čitati u Chrome, jer se brzo dizao i učitavao, naravno. Još kad je dobio Adblock, yu-hu. U zadnje vrijeme opet čitam u Operi, ima super složen mouseclick-zoom, što je super za laptop.  :)Mozilin suite se zvao SeaMonkey, koliko se sjećam.

Link to comment

Pa ne, Opera nije los browser, nisam to hteo da kazem. Ja cak ni ne koristim Chrome, ali cinjenicno je postavio neke trendove koji svi slede. Ovo sto Opera nudi prosto nije dovoljno da bi bila ozbiljan konkurent.SeaMonkey se sad zove. Originalno je bila Mozilla. Posle je nastao samostalno Firebird, koji se pre toga zvao... pitaj boga. Google to the rescue... Phoenix. No shit :lol: .

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...